1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50x50x40 akvaryum yardimci olur musunuz ?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde gunescakir35 tarafından 20 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. gunescakir35

gunescakir35

İsim:
    Güneş
    Arkadaslar 50 x40x40 lik 1 akvaryum düşünüyorum . Malum küp şeklinde olacak . Kapasitesi 100 litre oluyor.
    Böyle 1 akvaryumda az sayıda ciklet beslenir mi? 1 erkek 3 disi şeklinde tek tür, sarı prenses ya da demosoni falan ?
    Dikdörtgen Akvaryumlar yer sıkıntısından dolayi düşünemiyorum suan için. Elimde bir de 40 litrelik ithal akvaryum var . Onu yavruluk olarak da kullanabilirim .
    Fikir verebilir misiniz küp akvaryum ların kullanisliligi açısından.
    Mesela tek bir tane büyük ciklet beslemeye uygun mudur ?
    Ya da yavru yunus vs gibi balıklar besleyebilir miyim ?( Büyüyünce büyük akvaryumu olan 1 arkadasa verebilirim)
    Açıkçası pek bilgim yok bu konularda , yeni başladım . Ufaktan bilgilendirirseniz sevinirim.

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle hoş geldiniz.
    Sizin akvaryumda sizin söylediğiniz gibi yavru yunus vb besleye bilirsiniz büyüyünce de arkadaşınıza verirsiniz...

gunescakir35 bunu beğendi.
  3. gunescakir35

gunescakir35

İsim:
    Güneş
    Hoş buldum sağolun. Anladım peki yavru dışında 1 adet büyük 1 ciklet beslemek için ya da 1 erkek 3 disi sarı prenses veya ıceman için uygun olur mu böyle 1 akvaryum. Zırt pirt akvaryum degistirmek istemiyorum . O yüzden biraz bilgi edineyim dedim

4. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    evet hacime göre 1e 3d olur fakat daha fazla olmaz hele erkek hiç olmaz unutmayın ciklet erkekleri köşelere falan yuva yapıyo ve benimsiyo fakat akvaryumunuzun boyu çok kısa bu yüzden iki erkek veya fazlası zarar olur

gunescakir35 bunu beğendi.
  5. gunescakir35

gunescakir35

İsim:
    Güneş
    Tammdir hocam sagolasin . 1 erkek 3 disi yeter zaten . Sonra balıklar neden öldü neden stres yaptı die biz Tribe giriyoruz ideal olanı yapmak en iyisi .

Sayfayı Paylaş