1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50x50x50 Küp akvaryum sorunsalı?

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde LostRua tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    O daha zor emin olun Konya bu konuda çok zayıf hidrolik hortumlarına benzetende var. Araştıracağız bakalım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Erdal

Erdal

Medikal malzeme satan dukkanlara bakin basincli silikon hava hortumlari vardir oksijen hortumlari bulunur

helios2007 ve LostRua bunu beğendi.
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar gelişmelerden bahsetmek istiyorum. Allahın izniyle armatür hariç tüm malzemeler tamamlandı. Alınan malzemeler ise,
    Newjet 3000 (1) adet 150 TL
    Jebao rw-4 (1) adet 150 TL
    Reef Crystal 7.5 kg tuz (1) adet 80 TL
    Caribsea arag alive special grade 9 kg (1) adet 100 TL

Elimizde bulunan malzemeler ise
    Nac 7 220 TL
    eheim jager 300 70 TL
    RO su arıtma sistemi 220 TL
    RO su son çıkış için slikat filtresi. 50 TL

Akvaryum 100 TL sump 90 TL
    Masası demir profilden Eski akvaryum + 25 TL
    +
    ------------------------------------------------------------------------------

1200 - 1500 TL arası kurulum tutacak gibi. Daha almamız gereken tuz ölçerimiz var, armatürümüz var, canlı kayalarımız var. Armatürü kendim yapma niyetindeyim. Tuz ölçer konusunda ise yardımınızı bekliyorum. Reflaktometre ( Umarım doğru yazmışımdır ) önerilerinize açığım. Hatta uygun fiyatlı bir şekilde şu sitede varmış gözüme çarptı şeklinde söyleyemeseniz bile lütfen özel mesaj olarak bildiriniz. Şimdilik hoşça kalın.

ka2n ve veysel bunu beğendi.
  4. Erdal

Erdal

Reflaktometre 8o 1oo tl gibi fiyatlara rahat bulursun sponsor sayfalarina bir bak

ka2n ve LostRua bunu beğendi.
  5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sponsor sayfalarında o fiyata bulamadım ama satış sitelerine bakıyorum. Şimdiye kadar akvaryum ile ilgili sitelerden 180 TL den altını göremedim.

6. Erdal

Erdal

öm atıyorum 1 dk

ka2n ve helios2007 bunu beğendi.
  7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Dalga motoru reflaktometre ve slikat filtresi harici malzemelerimiz geldi.

Aşagıdaki fotografta akvaryum ve sehpasından (!) inşallah gelecek daha sump ölçüleri bile verilmedi sehpayı bekliyoruz!!!

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Ayrıca süpriz bizim işimiz :)

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Arkadaşlar akvaryumunuz geldi ustaliğı pek beğenmedim ben. Sizin yorumlarınızıda bekliyorum ama. Ayrıca arka fonu yapıştırırken cam sil kullanmiştım leke bırakmış uğraşmaya değer mi? Bana kalırsa zaten arka kısmı yosun kaplayacağı için üzerinde durmak istemiyorum ama eğer bir yolu varsa neden simsiyah durmasın. Sump ise cuma günü alınacak normalde ceşme suyu değdirmek istemiyordum akvaryuma ama bir su basıp test etmek istiyorum. Hemde bir temizlik niyetinde olur ama dipte kalan suları nasıl boşaltacağım akvaryumdan onu bilmiyorum bu konuda da fikirleriniz varsa beklerim. Şimdilik nazar değmesin...

nhtkmn bunu beğendi.
  10. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Gördüğüm kadarı ile camlar fabrika rodajlı değil. Bu yaralanmalara sebebiyet verebilir mi acaba? Ben profesyonel değilim merak ettim sadece. Bu kalınlıkta bir camı elmas ile kesip kenarlarını tesfiye mi ettiler acaba? Başlangıç için gayet güzel görünüyor bunun dışında tekrardan hayırlı olsun kardeşim. Benim hayalimi sen gerçekleştiriyorsun. Izlemesi dahi keyifli. Bende tankı kurduğumda mercan fragları paylaşırız sağlıkla gelişsin ve sürekliliği olan bir tank olsun inşAllah

LostRua bunu beğendi.
  11. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yok abi rodajlı diye biliyorduk her kenarınıda ya burada camcı yok adam akıllı yada bunlar beceriksiz detaya girdiğinde arka 50 lik delikte camın dışı bir miktar patlamış hani orada az bir oyuk oluşmuş sadece ele takılan Allahtan cam 8 mm yoksa korkmak gerekirdi. Ama şimdilik sorun olacağını sanmıyorum. Camı delerken olmuş. Cam kesilirken ise üst kısımda hafif sorunlar oluşmuş oda sanırsam rodaj sırasında oldu. Geldiğinden beri elimi kesmedi pek rahatsızlık verecek şekilde değil cam kenarları. Ama İşçilik yerlerde keşke kendim yapsaymışım. Tem ümidim dayanıklı olması.

12. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Moralini bozma bence. Bu senin ilk tankın, ileri de çok daha güzellerini yaptırırsın. Benim ilk akvaryumum çöpe gidecek cama cam bir akvaryumdu. Yıllarca kullandım sorunsuz Ancak forumdan uzman arkadaşlar güvenlik Değerlendirmesi yapsın ki, için rahat olsun. Bu değerlendirme içinde daha fazla detay foto paylaşmalısın bence. Çok başarılı ve görsel şölen sunacak bir tankın olacak inşAllah

LostRua bunu beğendi.
  13. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Haklısın abi birkaç fotoğraf çekmek gerekirdi ama arkayı folyo ile kapattım birde conta bastım üzerine hani hepsini sökmek uzun zaman alır. Ayrıca gerçekten iyi hesap edilmiş bir akvaryumdu en ince ayrıntısına kadar düşündük ama bir noktayı atlamışız. Masa yüksekliğini 70 cm yaptırmıştım seyir zevki olsun diye. 1.70 boy ile tabana rahat müdahale edemiyorum. Oda kusurumuz olsun artık. Umarım sana da nasip olur abi. Uğraşması zevkli elbet ama böyle sorunlarda heves kaçırıyor resmen.

14. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Görsellik daha önemli, dediğin problem küçük bir tabure ile halledilir. hevesin kaçmasın yahu daha yolun çok başındasın. Daha kim bilir ne sorunlar çıkacak.

LostRua bunu beğendi.
  15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi cumanın gelişi perşembeden belli olur biz önlemimizi baştan alalımda sorun gelse bile savunulacak bir yanımız olsun. :D

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Fena değil Doğuş, yalnız emiş ağzına bir ızgara olsaydı iyi olurdu küçük balıklar sumpa inebilir. Yaparsanda delikleri geniş olsun balık sığmayacak şekilde emişi engellemesin. Bende el rodajlı yaptırdım eli kesmiyor ama sağına soluna vurma çıtlıyor cam.

LostRua bunu beğendi.
  17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi oraya güzel bir şey düşünüyorum simdilik arka planda hele bir balık gelsinde. Abi 50 lik delik açarken arka kısımda bir deliğin bir noktasında cam az bir fırlamış sadece dokunarak hissedilebilecek bir cöküntü var bu sorun teşkil edecek mi?

Bir de bu akvaryumu nasıl temizleyeyim abi? Eskisini kucaklayıp yıkıyordum bir güzel detarjan camaşır suyu acımazdım, sonrasından tazzikli su ile durulayıp kurulayıp kuruturdukta bu yerinden oynamıyor :)

18. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Cam delinirken oluşmuş çatlak

19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Denemek için su doldurcaksın ya Doğuş, içine bir şişede sirke dök, yalnız koku yapar fırça bölümüne karışmam.:D temo13 gelme. :D SOnrasında da sızdırmıyorsa baya bir boşalt süngerle güzelce ov ama çimeden.

O çıkıntı anladığım kadarıyla akvaryum arkasında kalıyor silikon bas oraya çıtlamasn daha fazla.

20. Erdal

Erdal

Camlar el rodaji olmus taslanmis kesik yapmaz

Arka fonu kafaya takmayin

Cesme suyu degebilir sorun olmaz ama silikona gozle muayne yapilip kacirip kacirmayacagi anlasilabilir

Şık bir akvaryum olacak iciniz ferah olsun hayirli ugurlu olsun.

Sayfayı Paylaş