1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

50x50x50 OFİS NANO YENİ TANK YENİ HEYCAN

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde eren41 tarafından 3 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    evet resim konusunda kötü bir armatür alakası yok :) resimdeki ile görseldekinin o yüzden ben resimlere takılmıyorum artık :)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen mavi tonlu çıkmasının önemi yok fotoda canlıların durumu görülsün yeter...

eren41 bunu beğendi.
  3. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    Bİkac canlı daha geldi xeinalarım eridi malessef kh 7.8 olmasına ragmen eridiler çözemedim

Ekli Dosyalar:

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  4. g_olter

g_olter

İsim:
    Gökhan ölter
    Maşallah hepsi çok güzel elinize sağlık

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    nerdeyse 2 ayı gecti tankı kuralı önce blue tang ekledim blue tang acanlra vurdu cıkarttım cıkartırken 2 saat uğrastırdı sonucu amonyak patlaması bütün mercanlar kapandı acilen gittim 150 litre su aldım aqua reef burak atabaşdan suyu değiştirdik mercanlar 15 gün kendine gelmedi taki :) kemal beyin reef cocholate denen buluşuna kadar 5 gün hergün 2ml olmak üzere girdim :) sonuc muazzam bütün mercanlar tavan yaptı hala giriyorum kendisine tşk ederim burdan ha bu arada :) balık işine gelince chelmon ekledik tanka cok güzel yem yiyior tabi yemi özel bir yem yellow tang ekledik 2 gün oldu biraz büyük geldi tanka ama keyfi yerinde :) 1 tanede snowflake palyacomuz var takılıyor kendi başına eşi malessef amonyak patlamasında öldü şimdilik bu sekilde dewam ediyoruz

Burcu, YMR_AY ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  6. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ

veysel, Burcu ve YMR_AY bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :nazar::nazar::nazar: Tankınıza maşallah.Chelmon için özel yem dediğiniz nedir?

8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
  9. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    evet ufuk bey ilede cok görütşük bu konuyu masstick adında bir yem türkiyede malessef bulunmuyor chelmon da bu yemi afiyet ile yiyior hatta deli oluyor :) arteimada yiyior ama aşırı protein yüklemek istemiyorum verdiğim yem biraz yosun bazlı

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yem konunuzu takipteyim.Diyelimki elinizdeki yem bitti sonrasında ne olacak

11. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    elimizdeki yem 6 ay kadar yeterli :) ne olucak ispanyaya tatile giden birilerini bulucaz sağolsun thy da pilot arkadaşımız var 2 ayda bir gidiyor :) Artık ondan isticez

YMR_AY bunu beğendi.
  12. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    bitirmeyeceksin Yagmur yemi stoklu bir şekilde sürekli tedarik etmeye bakacaksın. hadi olmadık zamanda bitti ozamanda artemiya vereceksin yemi tedarik edene kadar. tabi bu arada bu yemi alırken yanında diger yemleride ufaktan deneyeceksin.

benim merak ettigim chelmon nun bi gün kafası atıpta bu ne ya ben bunu yiyorumda istemiyorum artık dermi?

YMR_AY bunu beğendi.
  13. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ

chelmon cok meraklı bir b alık zaten bi zaman sonra tankta tüp kurtlarını avlamaya başlıcaktır sürekli kaya didikliyor kendisi cok meraklı bir balık türü tabi zaman zaman yemden cok yemiyor ama cogu zaman saldırıyor kuru yemi bir cok kez saldırıp geri attıı :) yediği yeme kuru yem katıp verdim ama artık onu tükürdümü yedim bilemiyorum :)

14. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    zaten yemi görseniz toz halinde minicik bir paket tank suyu ile karıstırıp hazırlıyorsunuz biraz pahalı bir yem 120 tl civarı ama 1 paket 6 ay yeter düzenli kullanırsanız ve sadece chelmon yer ise :) tanglerde saldırıyor ama :) bunu için chelmona özel yem tüpleri yapiliyor su borusuna delik acıp arasına chelmonun agzının girdiği kadar yerden yem yiyior yabancı forumlarda

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Yemi satan adamda 3 paket varmış, 2 sini Burak beye vermiş diye okudum.Chelmon bela balık yem yese bile gün içinde az ve sık beslenmesi gerekiyor.Bırakıp tatile gitmeye gelmiyor yani.Daha önce kuru yem alan koç gibi chelmonum tatil yüzünde öldü.

veysel ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  16. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    senin şansın bir cok chelmon icinde bu yemi deneyip canlıyı yakalayabilmiş olman. merak ettigim bir konu daha var. bu yemi denediginizde diger 9 canlı sonrasında bu yeme tepki verdimi? hiç denedinizmi

YMR_AY bunu beğendi.
  17. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk

Yağmur senin balıklar kuş gibi cıklıyormu :) banamı öyle geldi

YMR_AY bunu beğendi.
  18. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ
    maşallah yağmur hanım yazık olmuş bnim dükkanda olduğu için illaki onu yemlicek birileri oluyor yemi arkadaşımız satmadı ispanyadan aldı 3 paket 1 paketi ben aldım 2 paketi kendine ayırdı ilerde lazım olur diye he bu arada her chelmon bu yemi yemiyor tabiki 10 tane balıkdan 2 sine yedirebildik ama tabi bu balıklar karantinada idi ondan keyifsizlerdi 3 saat sonunda bu kerata yedi bende kacırmak istemedim kuru yeme nasıl alışır bilmiyorum çeşit çeşit yem denemek lazım snaırımm

YMR_AY bunu beğendi.
  19. eren41

eren41

İsim:
    EREN BÜYÜKYILMAZ

ufuk benim aldığım direk orda yedi 1 tane daha vardı oda aldı ağzıa geri attı ama sürekli yemin peşinde idi ama sarı suda olduğundan balıklar zaten cok stresslilerdi benim tahminim illaki aralarında bu yemi yiyicen olucaktı ama benim aldığım erken farkına vardı tamamen şans balıklar stresli olduğundan kimisi yeme bile yaklaşmadı bile

Ufuk_Arslan ve YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş