1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

525 litrede beyaz benek

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ankaraLi tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. ankaraLi

ankaraLi

Yer:
    aNKaRa-eSeRTePe
    İsim:
    israfil yilmaz
    Merhaba arkadaşlar. Ben yeni bir üyeyim. 525 litre akvaryumum var, içinde bir adet arowana, iki adet papağan, iki adet pengasus, altı adet astronor, bir adet gurami ,beş adet yılan balığı, dört adet vatos, iki adet çöpçü, bir adet yavru yunus, bir adet de kedi balığı var. Biliyorum akvaryum karışık biraz ama, yavaş yavaş ayıklıyorum yani birden şart olursa tutup hepsini dışarı atmam gerekecek oda bir işe yaramaz. Şu videodan da bakabilirsiniz balıklarıma

Buda hastalık düşüncesi ile çekilen;

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba forma hoş geldiniz,akvaryumunuz çok güzel yalnız balık seçimi biraz yanlış olmuş yanlış anlaşılmasın balıkların hepsi ayrı ayrı güzeller yanlış derken aynı ortam balıkları değil yaşadıkları bölge su değerleri vb farklı...:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum canlı yükü sahiden karışık olsa da güzel akvaryum tebrikler.

Beyaz benek hastalığını videoda hareketli olan balıklarda görmek zor, pengasus balıkları üzerinde görmek ve astronot balıklarının yüzgeçlerinde görmek mümkün. Videoda bunlar görünmüyor.

Ancak benim görüşüm; bu yakınlarda yapılan ve ısının dengesizliği ile ilk olarak pengasus balıklarının tepki ve benek olması diğer balıklarda ani hareket ve sürtünme yaratmıştır. Pengasus balıkları beyaz benek hastalığına hassas balıklardır, bence bu akvaryumda olmamaları lazım ama olacak ise ısıya su değişimlerinde çok dikkat etmek gerek. Isıyı 28-29 derce civarına çıkarın ve bol oksijen sağlayın, ışıkları kapatın 2-3 gün sorun düzelir inşallah.

Sayfayı Paylaş