1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

54 l akvariumda kac tane ciklet beslenir

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde prooptik tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Arkadaşlar merak etim, 54 litre olan akvaryumumda kaç tane ciklet balığı beslenir ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence hiç beslenmez. Hadi bir, iki tane tane beslense bile bu size keyif vermez. Balıklar keyifsiz, siz keyifsiz bir anlamı yok. Keyifli canlılar demek akvaryumdan zevk almak demektir.

Üstelik Cichlid eklemeyi düşündüğünüz akvaryumun ekipmanlarını da bilmiyoruz.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Atilla bey ;

Öncelikle portalımıza hoşgeldiniz ,54 lt malesef çiklet'ler için uygun hacim değil.Canlı doğuran beslenmesi daha sağlıklı olur.

4. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Beyler cevaplar icin sağolun. Hoşbulduk bu arada. Yenide aldım balıkcı dedi 15 tane besleyebilirsin diye. Ne diyorsunuz bu duruma ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selam söyleyin o anlar. En güzel bu durum böyle değerlendirilir bence.

6. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    15 tane mi :D Gülüyorum sadece :) Kaç cm acaba? 0.1 mi :D

7. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Şu an 11 tane balik var çok morelim bozuldu ya.

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Chichlid için en az 150 - 200 Lt bi akvaryumunuz olması gerekir.

9. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Balıkları ne yapmam gerek, çıkarayım mı o zaman ? Yerinde dursalar ne olur ?

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Balıkları o çok bilen akvaryumcuya götürün bunlar tank'ta küçük kaldı tank boş görünüyor, biraz daha büyük türler verin deyin bakalım ne diyecek:motz: bence değişitirip yerine canlı doğuran türleri alın

11. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Hımm balıklar büyük değil fazla normal yani kalsa ne olur ki merak ediyorum ?

12. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    O baliklar dursa ne olur bisey olur mu ? onlarin kalmasini istiyorum da ondan. Bir de extra ciklet beslemek icin daha büyük bi akvaryum almıştım.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yer darlığı yüzünden hastalık ve kavgalar başlayıp sonuç olarak balık kayıpları yaşayacaksınız.

14. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Mesela 150 litrelik akvaryumda kaç tane beslenir ?

15. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Bu akvaryumcular adami ayar eder:) Ya balık satmak için neler yapiyolar birazda hayvancıkları düşünseler ne olur. Ben alışveriş yapınca akvaryumcuda çok karşılaşıyorum lepistes japonla yaşar ,diye veriyolar ciklet japonların yanında, ama herzaman yüzüne vururum görünce o akvaryumcunun iyide yapıyorum:D Canlı doğuran olabilir cichd'let beslenmez hem siz zevk alamazsınız hemde yazık günah:bt:

16. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    150 litrelik akvaryum için beslemek istediğiniz türe göre değişir bu rakam. Sarı prenses besleyecekseniz 15 maximum 20 adet besleyebilirsiniz. Ama yunus beslemek isterseniz 250 - 300 litre gerekebilir büyüdüklerinde.

17. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Benim 54 litre akvaryumda iki büyük yunus var :-D lol

18. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    İşte yine akvaryumcu klasiği 54 lt de 15 balık adamlar atmakda sınır tanımıyolar sanırım onların hesabına göre 15 *(4-5 cm cichlid)5 tl en az =75 tl üç güne kalmaz o hacimde ölümler başlıyacak al ilaç 3 lira ver balık 5 lira gözü açılanakadar 150 200 tl gitti oh ne ala memleket.
    Tabiki bunu bütün akvaryumcular yapıyo diyemeyiz içlerinde gayet düzgün çalışan insanlar mevcut onlara burdan tekrar teşekkürler.

19. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Atilla bey ne yaptınız ya 15 tane cichledi 120lt akvaryumda bile duymadım taki siz 54 deyince gülmekten ve şaşmaktan öldüm.Hep akvaryumcu klasikleri adamların gözünü para bürümüş bence canlı doğuran türü almalısınız geri verip güzel bir bitkilenmeyle güzel olur.

20. prooptik

prooptik

İsim:
    atilla colak
    Ya hep bu balikci yüzünden . Bende ondan önce kücük akvarium vardi .Cikletleri gördüm hemen daha büyük bi akvarium alim dedim cünkü baliklar cok hosuma gitmisti sirf onun icin aldim büyük akvariumu. Morelim cok bozuldu balik hevesim sifira düstü

Sayfayı Paylaş