1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

6×39 Ultra Fosforikleri Gösteren En iyi T5 Dizaynı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde ilkhekim tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. ilkhekim

ilkhekim

İsim:
    ilker telli
    Arkadaslar, ultra fosofrik canlılarım var. Redsea maxin t5lerinden memnun degilim. En iyi 6×39 t5 sıralaması sizce nasıl olmalı?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 11 Nisan 2015
    TencoMelih bunu beğendi.
  2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bence 2 blue 2 beyaz 2 pink olmalı

3. ilkhekim

ilkhekim

İsim:
    ilker telli
    Melihim kelvinleri onemli mi bu sıranın

TencoMelih bunu beğendi.
  4. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Tabiki abi besleyeceğin türe göre kelvin miktarı artırılmalı

5. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Redseamax lerin t5 florasanlarını herkes beyenmiyor değiştirmeni öneririm abi ati lerin işini göreceğine inanıyorum

6. ilkhekim

ilkhekim

İsim:
    ilker telli
    Melihim sabah vakitlerinde levent bey ve veysel beyle biraz led ile ilgili sohbet ettik...levent bey bir sıra led eklemeyi dusundugunu yazmisti...

TencoMelih bunu beğendi.
  7. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi tankını büyüteceğin için bence buna para çok harcama kendini büyüğe hazırla büyük başın büyük derdi olur hesabı
    Ancak benim fikrim ultrafosforik canlıların görüntüleri iyi alabilmek için illa led almaya veya yaptırmaya gerek yok

8. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    T5 ile ultrafosforik bir şey çıkartmak güç. Bunun için led takviyesi yapıyorlar. Olabilecek en iyi kombinle, dünyadaki bütün bilim adamları çalışsa yine de leddeki fosforik renkleri bir kez görmüş birini tatmin edemez. Hiçbir zaman gayem fosforik renkler olmadı, ledi de uçuk bir şey değilse pek sevmem bu arada.

Kaliteli metal halide benim yegane tercihimdir.

TencoMelih bunu beğendi.
  9. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Aktinik ve mavi kombosu....tatmin etmezse Royal blue led eklenebilir.

TencoMelih bunu beğendi.
  10. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi red sea max 250 bu sadece bu görüntüyü t5 ile alamazmıyız 1.200 tonluk tank kurmayı planlıyo şu an alıştırma evresinde deneme evresinde olduğu için redseamax le takılıyo led taktırıp extra para harcamasına gerek var mı sence

11. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tatmin etmezse....:)

TencoMelih bunu beğendi.
  12. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    1428830353131-1240075653.jpg
    İlker beyin tankı

13. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    İlker bey dün led den t5 e geçtim.T5 ilk kez kullanıyorum.Mercanların fosforik görüntüleri gitti.T5 te ne yaparsanız yapın leddeki gibi fosforlu görünmüyor.T5 e geçince 1 günde mercanlarda acayip değişme oldu.Elgance coralım 25 cm çapında açıyorken bugün 31-32 cm çapa kadar açtı.T5 in kalitesi ledin ise fosforik göstermesi süper:D

Yeni tankınıza saklayın bütçenizi derim.

Pennywise, veysel, Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Aynen bende böyle söyledim

15. ilkhekim

ilkhekim

İsim:
    ilker telli
    Ibrahim bey tesekkurler fikriniz icin....bir cozum buldum uzun incelemelerden sonra....sonucta ledi evde bir saatlik bir gorsellik icin istiyordum...veysel beyin daha once soyledigi ve inceledigi gibi tek sira led yerine,6li t5in orta kisimlarindan ikisirayi iptal edip power led yapacagim....ve redseada gelen uc adet 10 bin kelvin beyaz yerine 2 adet giesmanin azur beyaz ( ki onlar 17 bin kelvin) yerlestirecegim...ve yine rsmle gelen dusuk kelvinli aktiniklerin yerinede yine iki adet giesmanin yeni seri 22 bin kelvinlik actinik bluelari yerlestirecegim...boylece t5ler kalacak vede led goruntusunude alabilecegim...ayrica o iki sira led kapagi ve t5 sistemini etkilemeyecek yani istedigimde tekrar t5 donebilecegim...lakin bu sekilde hem goruntu hem buyume olacak insallah

8020_r31s ve TencoMelih bunu beğendi.
  16. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    İnşallah abi çözüm budur

17. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Tabiki çözüm olacaktır fakat ben olsam ileriki akvaryumun bütçesine ekleme yapardım.Bu tadilat ne kadar kolay ve basit görünsede 150-200 tl bütçenizi götürür.

Hazır sistem kullandım ve inanın modifiye ede ede ben bittim o bitmedi.Bu yüzden bence hiç uğraşmayıp kendinizi büyük tankınıza odaklayın derim.

Şimdiden kolay gelsin.

TencoMelih bunu beğendi.
  18. ilkhekim

ilkhekim

İsim:
    ilker telli
    Aslinda cok haklisiniz...Dogru soze ne denir...tesekkur ederim...

TencoMelih ve 8020_r31s bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Mercanları fosforik gstermek için bir metre şerit led yeter mavi renk. Armatürün bir kenarına yapıştırın yada montaj yapın seyredeceğiniz zaman armatür yanma zamanı için de yada akşamları geçin karşısına seyredin.

Pennywise ve TencoMelih bunu beğendi.
  20. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bu konuyu yeni gördüm. Benim tank büyütmek gibi niyetim yok, çünkü yerim yok. Tankı değiştirmeye de niyetim yok.
    Hazır sistemi adam etmeye çalışıyorum devamlı. Tabi ki baştan alıyor olsam hayatta almazdim o ayrı dava. tek sıra ledin maliyetini yazarım buradan

TencoMelih ve KorayKoru bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş