1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

6 7 cmlik sarı prensese damızlık dişi almalı mıyım?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Ali Yılmaz tarafından 4 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Ali Yılmaz

Ali Yılmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ali Yılmaz
    İyi günler arkadaşlar yaklaşık 6 7 cm boyun da bir erkek sarı prensesim var sizce bunun yanına bir dişi getirmeli miyim yanın da 1 adet ıce man erkek 1 adet dişi albino zebra 1 adet siyah beyaz çizgili zebra erkek 3 adet de ufak yavru sarı prenses daha var eğer bi dişi koyarsam balıklara zarar gelir mi şimdiden bilgi için teşekkür ederim..

temo10:portaliseviyoruz:temo11

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, akvaryum boyutu nedir? Bir kaç foto eklerseniz akvaryumdan daha detaylı bilgi verebiliriz.

Ali Yılmaz bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz...

Ali Yılmaz bunu beğendi.
  4. Ali Yılmaz

Ali Yılmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ali Yılmaz

hoşbulduk arkadaşlar benim zebra balık hamile idi dişi doğumu gerçekleştirmeden 2 3 gün önce camla ayırmıştım artık yavrular rahat gezsin diye ufak bir tank var 35e 50 civarında 7 balığı oraya almıştım şimdi fotoğraf yükeleyeceğim veysel abi ordan daha iyi yardımcı olursunuz ve son olarak eklemek istediğim bişey daha var 66 cm boyunda bir tankım daha var onu kurup ortasına başarılı bir şekilde camla ayırma yapıcaz ve sarı prensese eş alır isem oraya koyucam onları şimdi fotoğrafı yüklüycem tekrardan teşekkürler

ışıklandırma sistemi olmadığı için karanlık affeyleyin kusuruma bakmayın.

Fotoğraf0085.jpg Fotoğraf0084.jpg

veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu 66 cm lik akvaryumu ortasından ayırmadan sarı prensesleri tek tür olarak burada besle.Zaten hacim olarak küçük, birde bir erkek bir dişi olarak koloni oluşmaz. En az bir erkek üç dişi civarı olmalı, bu şekil yapmaz isen erkek dişiyi çok yıpratır ağzında yumurta varken bile çiftleşmeye zorlar. Şimdi bulundukları takın boyutları nedir?
    Not olarak şunu da unutmamak gerekir ciklet tanklarının minimum 150 litre civarı olması gerekir ve balık sayısı da çok abartılmamalı.

Ali Yılmaz bunu beğendi.
  6. Ali Yılmaz

Ali Yılmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ali Yılmaz
    evet abi o zaman öyle yaparım net olarak şu an ki tankın boyutu 35 cm zaten 1 e 3 d yapcam akvaryumu 150 litre boyutunuda biliyorum abi balık sayısı da abartı değil 9 tane var abi

Sayfayı Paylaş