1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60*45*35 marine kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde nostro tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. nostro

nostro

İsim:
    nuri
    Merhaba şu an elimde bulunan tatlı su akvaryumunu tuzlu su akvaryumuna çevirmek istiyorum sadece balık besleyeceğim , sump sistemi olmadan asmalı ps ile sistemi kurma imkanım varmı, nasıl bir ekipman tercih etmeliyim. tang türü balık olması zaten bu boyutlarda zor ben sadece 6 adet balık palyaço(2), damsel (1), blenny-gobby (2adet), chromis (2 adet) beslemeyi düşünüyorum. Aslında sump sistemli bir akvaryum kurmak istiyorum ama maddi imkanlarım yeterli değil. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

burak ozu ve veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kararın hayırlı olsun sayı abartılmadığı kurulumda düzgün olduğu sürece her türlü olur. Tavsiye edebileceğim psler arasında tunze 9002, bmqq nano skimmerler olabilir.

3. Erdal

Erdal

Hayırlı olsun 6 balıkla sınırlı kalınır, çok yemleme yapılmazsa yanlarına karides conch vs derken güzel bir görüntü yakalanır sump olmazsa olmazlar arasında değil sizin için tecrübe kazanırsınız maddi durum düze çıktığında güzel bir akvaryum yaparsınız

4. nostro

nostro

İsim:
    nuri
    sınırlı kalacağım yeni ev aldık taşındık uzun zamandan beri çok istiyordum beklemek sorun değil gerekirse 2-3 ay boş çalışsın yeterki balıklar sağlıklı ve kurulum güzel olsun diye düşünüyorum. canlı kaya, kum ve tuz ne kadar almalıyım coral-x tuz ve algonit kum düşünüyorum. birde dalga motoru ne önerirsiniz

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Akvaryummerkezinin yeni aski skimmerlari cok uygun. bm nac qq dan daha uyguna sanirim daha kaliteli bir ps alabilirsiniz.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tuz red sea olur, bir adet tuz ölçer bir adet ısıtıcı, kum aragonit güzel düşünülmüş, sobo yeni seri dalga motorlarının fiyatları uygun, ufak bir aydınlatma sadece balık için yeterli gelir. Ps te araştırmaya devam.

7. nostro

nostro

İsim:
    nuri
    ilginiz için teşekkür ederim, araştırmaya devam ediyorum 60*30*40 h olan akvaryumu deniz akvaryumuna dönüştürmeye karar verdim, şimdiye kadar hazırladığım liste şu şekilde, eksik varsa yardımcı olurmusunuz

1-Askılı ps(iğneli çırpıcılı) araştırmaya devam ediyorum sessiz+az elektrik tüketen, içine elyaf konulması gerekiyo galiba, eğer elyaf koyulamazsa şelale filtre alınması gerekiyor diye okudum, şelale filtre almak istemiyorum yoksa zaten akvaryumun içi malzeme dolacak iice, tavsiye lütfen

2- eheim jager 100 watt ısıtıcı

3- 10 kg canlı kaya hafif+bol gözenekli + temiz

4- Florasan (2 Adet) 48 watt 2 * 24 watt ışık (mavi+beyaz)= daha sonra soft mercan ve mushroom da olabilirse yeterli gelir diye düşündüm.

5- Tuz- red sea coral pro reef 2 kg

6-Kum carib sea argonit- miktarı ve kaç mm olmalı? - kum havalanıp görüntüyü bozmamalı başka tavsiye olursa söyleyin lütfen

7-hidrometre

8-R.O(5 aşamalı)

9- Dalga Motoru ( araştırmaya devam)-sessiz+az elektrik tüketen- ?

10- Test Kiti- Salifert

veysel bunu beğendi.
  8. nostro

nostro

İsim:
    nuri
    Şu an elimde olan akvaryumun resmi daha sonra karantina tankı olacak sizlerin de yardımıyla inşallah 20201227_182842.jpg

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Protein skmimer modelleri güzel akvaryum merkezinin fiyatlarıda gayet uygun, elyaf konulması söz konusu değil şelale filtre bende kullanıyorum çok faydalı oluyor. Gerektiğinde karbon zeolit fosfat tutucu malzemeleri kullanmak için ideal. Kum ölü aragonit, mercan kırığı 3-5 mm olur. Dalga motoru da sobonun yeni modelleri güzel.

10. nostro

nostro

İsim:
    nuri
    yabancı sitelerden araştırmaya devam ediyorum 20 gallon için sadece dalga motoru, canlı kaya ve canlı kum ile 2 adet balık ile başlayarak ps ve ro (kaliteli tuz+damacana) ya gerek kalmadan deniz akvaryumuna başlayanlar olduğu yazıyor. bu şekilde bir başlangıç mümkünmü sizce, yukarıdaki resimdeki aydınlatmayı kullanarak 2 adet palyaço besleyerek , ps, ro ve + aydınlatma masrafı yapmadan sistemi kurabilirmiyim. daha sonra da sadece florasanları değiştirip ve ps alarak yeni canlı ve mushroom+lps yapabilirmiyim.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    SU değişimi ile gelecek olan tuz ve su masrafı ps için ayıracağınız bütçeyi misliyle katlar diye düşünüyorum.

burak ozu bunu beğendi.
  12. nostro

nostro

İsim:
    nuri
    Veysel Bey öncelikle çok teşekkür ederim. sizin daha önce nano akvaryum kurulumunuzu gördüm forumda , aynı ölçülerdeki akvaryumuma kurulum yapacağım ps ve şelale filtre de kullanacağım PS Red Sea 90 ile şelale filtre dolphin 600 L/s hakkındaki düşünceleriniz nedir, yerine keşke şunu alsaydım dediğiniz oldumu ilginiz için teşekkürler.

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence başka bir şeye gerek yok, sadece benim görüşüm red sea ps ve kaliteli bir hava motoruna verilecek parayı motorlu bir nano ps verebilirsiniz. Sponsorumuz olan akvaryum merkezinin çok uygun fiyatlı nano psleri var inceleyin derim.

Sayfayı Paylaş