1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60 60 60 yeniden revizyon :)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde okan058 tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Arkadaşlar elimde 60 60 60 küp bir akvaryum var aydınlatma olarak elimde ayrı ayrı 3 adet armatür var sizce hangisini kullanmalıyım .Canlı olarak sps lps ve zoantitler bakmayı düşünüyorum .
    1x 150 metal halide içinde 20000kl slyvania marka lamba bulunmaktadır armatürün içine başka lamba koymayı düşünmüyorum sadece tek başına metal halide yeterli olurmu ?
    1x 70 metal halide içindeki lamba sanırım 20000 kl
    6x 24 t5 2 adet beyaz 3 adet mavi 1 adet fiji purple lambaların 5 adeti ati ve daha hiç kullanılmadılar ?
    Kablo ve ıvır zıvır yer kaplamasını istemediğimden sizce yeterli gelen aydınlatma hangisidir ?

2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Cevap: 60 60 60 yeniden revizyon :)

Akvaryumu yeni kuracaksan şuan için 6x24 işini fazlası ile görecektir Okan. İleriki zamanda SPS eklemelerinde tavsiyem. 1x150 MH ve 4 adette 24 watt t5 le desteklemek. Mh kelvin düşük olması lazımki frag sps alıp büyütmek istiyorsan. İri SPS lerden ekleyeceksen yani ön planda büyüme değilse derdin 20000 kelvinlik lamba görsekllik açısından tavsiyemdir.

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Cevap: 60 60 60 yeniden revizyon :)

Fatih bey teşekkürler msj için . Şu an 6x24 ile biraz deneyelim bakalım ama ilerde sadece 150 mh kullarak yanında t5 olmadan birde öyle deneyeceğim bakalım ...

Sayfayı Paylaş