1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60 litrelik akvaryum ve bir çift percula

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde lcturkey tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Abimin evinde bulunan ufak akvaryumu ( Yaklaşık 60 lirte ) tuzlusuya çevirmek istiyorum.Akvaryumda bulunacak olan canlılar sadece 2 percula xeina domates anemonu gibi canlılar olacak ps kullanmayı düşünmüyorum.Akvaryumda bir adet dış filtre var vr ufak motorlu bir iç filtre var.İç filtrenin motorunu dalga motoru olarak kullanmak istiyorum.Tabanda 5-6 cm ince mercan kırığı olacak 3-4 kilo kadarda canlı kaya evimdeki akvaryumdan getirmeyi düşünüyorum.

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İki percula ve sözünü ettiğin canlılar beslenebilir Levent. Ancak daha ötesi sıkıntı yaratır bildiğin gibi. Şelale filtre daha iyi olur mu diye düşünmedim değil. Fakat elde filtre varsa kullanılabilir.

Canlı yükü mütavazi sorun çıkacağını sanmam.

3. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Levent bey öncelikle tuzlu su akvaryumu kurma kararınızdan dolayı sizi kutlarım.Galiba yavaş yavaş azınlıktan çoğunluğa ulaşacağız.Fakat dış filtreyi önermiyorum.Bence yüksek kapasiteli bir şelale filtre tercih etsen daha sağlıklı olurdu.Çünkü bende senin gibi dış filtreyi tercih ettim.Elyaflerı çok sık değiştirmek gerekiyor.O yüzden şelale filtre daha pratik.Birde uyarı.Sakın ama sakın çeşme suyu ve t5 harici florasan kullanma.Başarılar. kıvır:gif

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Teşekkürler mustafa bey aslında benim kendi akvaryumum var şuanda 430 litre kadar ama bir şekilde abimide bu işe bulaştırmak için ufak bir tank kurmayı düşünüyorum :) şelale filtre işini düşüneceğim aslında ufak bir ps yapıp akvaryumun içindede çalıştırabilirim ama karar veremedim henüz..

5. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Levent bey tuzlu su akvaryumunuz olduğunu bilmiyordum.Çeşme suyu ve sıradan florasanlar bende fobi oldu.430 ltlik akvaryuma sahip olduğunuza göre sump sisteminiz var.Ama bence kesinlikle dış filtreyi düşünmeyin.Ben ya yüksek kapasiteli şelale filtreye yada su hacmini artırmak adına sumpa geçmeyi düşünüyorum.Saygılar.

6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Levent Sarıyerde oturan abin'i kastediyorsan cevabını biliyorsun :heyo:

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Boğaz suyuna devam, değilmi Teoman abi?

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Evet teoman abi sarıyerde oturan abime kuracağım akvaryumu.Denize çok yakın evleri 100 metre var yok.Anladım ben söylemek istediğini :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bakmayın siz ona, bir de sorun bakalım kendisine o sizi yönlendirdiği yere kendisini ikna etmek için ben kaç takla atmışım ?

Şimdi insanları yanlış yönlendiriyor boğaz moğaz. :F :F :F

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Doğru söylüyorsun Temelim ,yanlış yazdım Kartal sahilinden olacaktı hemde deniz otobüsü iskelesinin yanından olacaktı . :heyo:

Sayfayı Paylaş