1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60 Lt Nanomun ilk misafirleri....

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Bahadır tarafından 9 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    Tüm AP ekibine Saygılar ve selamlar. 180 lt tatlı su akvaryumumdan sonra 60 lt nano resif akvaryumum ile karşınıza çıkmıştım. Dün itibariyle akvaryumuma canlıları eklemiş bulunmaktayım. bu canlılar şöyle: Anemon,Percula(s)x2,1 Adet Alg Eather goby. Gobynin resmini alamadım çünkü devamlı saklanıyor. Ve ilk resimleri silerle paylaşmak istiyorum. Bide bu akvaryuma başka ne canlılar ekleyebilirim. yardımcı olursanız çok memnun olurum..

Anemon ve Perculalar
    Anemon yerini buldu ve oturdu
    Farklı bir resim daha
    Genel Görünüm

Kıymetli, yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: 60 Lt Nanomun ilk misafirleri....

Hayırlı uğurlu olsun. Sağlıkla besleyin. Anemon için biraz erken olmuş. Canlı olarak temizlik ekibi eksik kalmış. Yeni canlı eklemeden önce biraz beklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca siz hangi canlıları istiyorsunuz yazarsanız, bu olur bu olmaz diye daha iyi fikir verebiliriz.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Hakan abi ye kesinlikle katılıyorum ama genel olarak güzel.

4. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Teşekkür ederim yorumlarınız için. yaa anemonu eklemezdim aslında ama akvaryumun suyu ve kumu oturmuş olduğu için teyzeoğlu verdi anemonu. temizlik ekibi bulamadım arkadaşlar. Böyle bir akvaryuma temizlik ekibi olarak neler koymamı tavsiye edersiniz. Ve temizlik ekibi sayısı kaç yeteli olur. Bide beslemek istediğim tür olarak; kolay ve dayanıklı mercanlardan bir kaç adet, Tüp kurdu, blue tang çok hoşuma gidiyor ama oda baya büyüyor, en çok istediğim tür mandarin ama korkuyorum değerli bi balık, onun dışında damsel türlerinde bir kaç tane beslemek istiyorum. bana detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim. bide bu temizlik ekibini nerden nasıl temin edebilirim. çok ama çok pahalıya satıyorlar:( bu konuda bana fikir verebilecek olan kardeşime şimdiden teşekkür ederim....

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

http://www.akvaryumportali.com/reef-akvaryum-portali/temizlik-ekibi-809.html olarak karideslerden, conch, turbo snail birer adet olabilir, bir tüden 2 ve diğerinden bir adet gibi de eklenebilir.

Anemon yanlış hareket, bu yazı çıkaramayacağından endişen olmasın...Tabii soğutucu alırım (YOK), aydınlatmamı güçlendiririm (DÜŞÜK), akıntımı güçlendiririm (DÜŞÜK), ps gücümü artırırım (EH..), okurum, araştırım (SENCE?) diyorsan yazı belki çıkarabilir. Bunları yapamam diyorsan anemonu unut.

Damsel türü önermem hacim itibariyle çünkü muhtemeldir ki percula türleri vb eklenecek ve hır gür çıkacaktır. Mandarin konusuna gelince fotoğraf görme imkanım yok şimdilik, kayalık dekorunu ve kum yapını görmek gerek.

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Temel abim harika özetlemiş...Dikkate almanızı öneririm...

7. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Temel abicim güzel yorumların için teşekkür ederim. şu şekilde bir değişiklik yaptım ve resimlerini paylaşıyorum. Akvaryuma elimde bulunan 150 Wattlık Metal Halideyi monte ettim. Tabi akvaryum küçük olduğu için biraz yukarıdan monte ettim. Su ile olan mesafesini göstermek için bir resim çektim. ilk resimdir. Bu arada Temel abi dalga motoru yetrsi demişsin, Elimde güçlü bir iç filtre var onun motorunu dalga motoru olarak modifiye etme şansı varmıdır? Teşekkür ederim.
    Akvaryum ve Mh mesafesi.

Metal Halide ile çekilmiş resim.

Aynı şekilde MH ile çekilen anemonun resmi.

[​IMG] [​IMG]

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Metal halide güzel olmuş, ampulü nedir onun, Kelvin değeri ve marka olarak?

Uygunsa ampulü kendi güzel olmuş. Fakat yazın ısı sorunun olacak, malum metal halide suya ciddi ısı bırakır. Zaten yazları ısı yükselir ve bir de metalin ısısı eklenecek. Isı tarafında böyle bir sorunun olabilir.

Akıntı mororunu ekleme şimdilik, bir süre gözlemle, fotoğrafta tek akıntı motorun görünüyor, ileride ihtiyaca göre karşısına eklenebilir şimdilik yeter.

9. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Teşekkürler Temel abi. Abi Mh Oddyysea marka 150 W kelvinide sanırım 10k veya 20k olsa gerek. Abi soğutucu olayınıda DIY bişeyler yapmayı düşünüyorum. Bide Temel abi Mandarin konusunda fikrin nedir. Bakım olarak kolaymıdır zor mudur? Bunların dışında ekleyeceğim canlılar hakkında bana ufaktan bi yardımcı olsan Temel abicim. Nede olsa üsdat sensin..

Saygılar..

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlginç ki aslında Mandarin balığı en kolay balıktır çünkü sana ihtiyacı yoktur (Kuru yem almazlar, alan nadirdir) yani yem vb senden pek istemez, o yüzden kolay. Fakat akvaryumun tüketeceği pod gibi canlıları ona yetecek oranda barındırması gerekir. Senin akvaryumda ise bu zor işin aslı. Akvaryum eskimeli, pod yapısını gözlemle ve bolca gördüğünde tekrar sor bence. Diğer canlılar konusunda ise öneri olmaz, çünkü bu zevk işi, sen araştırıp beğendiğin canlıyı burada uygun olup olmadığı noktasında sorarsan daha iyi olur, ilerde gönülsüz de olmazsın böylece.

11. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Çok teşekkür ederim Temel abi.

Sayfayı Paylaş