1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60x50x50 YEKİM Reef Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde yekim tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ya en ilginç hikayeler karadenizden çıkıyor zaten. Dikkat et. Küçükken abilerim dolgu.dan midye çıkarırlardı. Var mı öyle babayiğit daha oralarda ?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yazarken bile gülmekten öldüm çuvalda altın var zanedip kışın dalıp çıkartmak isteyen zavalılara da acırım üşütüp hasta olacaklar birde çuvalda taş çıkınca onlarda intikam için köşe tutup dayak atacaklar yani her iki türünde de dayak var . İşin kötü tarafı canlı kayayı anlatamama çünkü bunu bizden başkası kimse anlamaz şans varsa Deniz akvaryumundan anlayan biri çıkarsa kurtula bilinir...

3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    O kesin zaten gece arabayla götürmeyi düşünüyordum, fakat denizden kaya çıkartmak da mantıklı geldi açıkcası, yine de güvenilir bir yerden canlı kaya alacağım için belkide hiç uğraşmaya bilirim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Artık iyice hobi bakışım klasik oldu bu konuda. Doğal canlı kayanın akvaryumda duruşu, havası, katkısı farklı. Fakat, bir yandan da doğaya verilen hasarı düşünmüyor değilim.

A

5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Abi inan denizde bakıldığından daha iyi bakılır. O limanın Fuarın halini ömrüm boyunca unutamam.

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Abi ne zaman ki halinden bahsediyorsun bilmiyorum fakat son zamanlarda yapılan çalışmalarla o eski halinden iyi. Akşamları amatör kıyı balıkçılarıyla dolup taşıyor.

7. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Yalnız bizim kayalar gözenekli değildir. Denizin dibindekileri bilmiyorum, işe de yaramayabilir. Tuz oranları etkiler mi bir fikrim yok.

8. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ben sana ilker deyim en iyisi garibime gidiyor:D İlker bizim insanımız ne tarihi ne doğayı korur. Hala çekirdeğinin kabuklarını yere atan, bunu gelenek haline getiren toplumumuz var. Denize attıklarını söylemiyorum bile. Limandaki 10 kayadan birinde ne olduğunu söylemeye midem müsaade etmiyor:(

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Bir zamanlar Arkadaş pet iri mercan kırıklarını birbirine yapıştırıp kesin yerini bilimyorum ama Akdeniz yada Ege olabilir denizde bekletip canlandırdıktan sonra satışını yapıyordu .

10. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Samsun sahilinin tuzluluk oranını bilmiyorum fakat, Türkiyenin tuzluluk bakımından endüşük denizi zannedersim. Test kitlerini aldıkdan sonra temiz olarak varsaydığım noktalardan ölçümler yapıp belki deniz suyunuda kullanabilirim. Belli mi olur Temel abinin marmara suyuna rakip çıkabilirim :D

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi kendine güveniyorsan olur valla Karadenizin suyu pırıl pırıl...:)

12. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Dostum olursa bayağı bir tuz masrafını azaltır diye düşünüyorum. Kış aylarına denk gelirse tankın oturması bizim denizden balık da deneyebilirim :D
    Favorim hamsi :D

13. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Herkesin bir hamsi faztazisi var:) Deneyen var mı ki hiç ? Samsunda tuzluluk tahminim 1018 dir. Salladım mı ne:D

14. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    :baliklamatlarım: Valla o fantiziyi gerçekleştirirsem varya yazın taze hamsi yerim. Camdan yana sıkıntım yok yaparım 3 metrelik tank... :D Ama istavrit kolay bulunuyor. Onlada denemeye girişilebilir.

15. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    o kadar düşükmüdür yaa.

16. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Biz bir zamanlar Şileden su almıştık (eski konularda olması lazım ) 1016 gibiydi yanılmıyorsam,hamsi istavrit ve yenecek diğer balıklar akvaryum ortamında bakıldıklarında lezzetlerini kaybediyorlar.

17. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Yahu o değilde forum laz dolu galiba :D

cimlikaya bunu beğendi.
  18. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ahanda ranza TUTTU :D

19. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Çim lazdur daaa:p

20. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Bazen garip fikirlerle olmadık işler yaptığım için birde biraz sarışınlık olduğu için arkadaşlar beni karadenizli zannderdi( tabi biraz burundan kaybediyorum ama :koptum: ). Aile köklerime gidince ailemin Balkan göçmeni olduğunu, Romanya'dan geldiğimizi hatta Köstence'civarlarından olduğunu biliyordum. Hiçte merak edip bakmamışım meğersem bu Köstence de Karadenizin Liman kentlerinden biriymiş :):koptum::koptum::koptum:. Benim durumum için açıklama bu.

KGEYGS bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş