1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60X50X50 Zoa ekipman .

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Akvarist42 tarafından 3 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Akvarist42

Akvarist42

İsim:
    Ahmet
    Arkadaşlar tank için son kez ekipmanları size sormak istiyorum önerileriniz şu daha iyi olur dediğiniz ürün var mı ?

100X50X50 ( yandan sump 40x50x50) = 60X50X50 Tank ( 150 LT)
    Bubble Magus Curve 7 Protein Skimmer
    Jebao Rw4 Dalga Moturu
    Hopar T5 24w x 4
    Eheim Jager 200w Isıtıcı
    NEW JET 1200 Kafa motoru
    Mercan kırığı kum
    10 kg kadar canlı kaya ( Konya'da akvaryumunda olup da satmak isteyen varsa çok iyi olur )
    Tuz olarak '' Aquarium Systems - Reef Crystals '' düşünüyorum zoalar için uyumlu mudur ?
    Katkılar ve testler hakkında hiç bir bilgim yok ne katkısı kulanmalıyım ve ne testleri almalıyım ?

Canlılar ;
    4 çeşit Zoa :
    2 X Palyaço
    3 X Temizlikçi Karides
    1 X Sixline Wrasse

Birde yem olarak ne önerirsiniz ?
    Son olarak şu eksik dediğiniz var mı arkadaşlar ?

Zgr1907, YMR_AY ve ogurcay bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ekipman iyi.
    Ancak neden yandan sumplı bir sistem düşünüyorsunuz? PS sigsin diye çok yer birakmissiniz. Jns ws1 ile 250 litrelik tankta kullanıyorum ki memnunum. 10cm yeterli gelecektir ama yine de siz 15cm yapın. Tabi bubble magus da çirkin görünecektir.

3. Akvarist42

Akvarist42

İsim:
    Ahmet
    sump kısmını tamamen sıyah yapcam . yandan yapmamın sebebi aşağıya borular iniyor felan pek anlamadım uğraşmayım dedim :)

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Yandan sump için ayrılan mesafe çok fazla olduğu kanaatindeyim ancak zevk meselesi :)

5. Akvarist42

Akvarist42

İsim:
    Ahmet
    Öneriniz nedir ?

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Protein skimmer sump a rahat girip çıkacak bir ölçü yeterli olur.

7. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Yandan sumplı bir sistem yapılacaksa PS küçük bir ürün seçilmeli BM qq, jns ws1, tunze sanırım 9004 modeli

8. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Kurulumunuz hayırlı olsun öncelikle, bence sump yandan olacaksa maksimum 20 cm olsun.

PS olarak curve 7 su yüksekliğini ayarlamak için yükseltmeniz gerekir ve kötü görüntü oluşturur diye düşünüyorum. JNS nin WS1 veya VS1 olan modelleri, Tunze 9004 veya BM QQ işinizi rahatlıkla görür sanırım kullanmadım.

Hem ana tank hacminiz daha büyük olur, hemde görüntü kirliliğini azaltmış olursunuz bence.

Akvarist42 bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Jns olur, qq ve tunze yetmez yetmiyor 150 litrede kullandım. En ufak bir hata da canlı kaybı yaşarınız.
    Ps alınmadı ise curve 5 veya c3 olur yeterli gelir.

Alındı ise yukarıdaki mesajımı dikkate alırsınız. Sump içi su yüksekliğini 25 cm civarı tutarsanız curve 7 yi tabana oturttuğunuzda tplama kabının bir bölümü görünür.

Akvarist42 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş