1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60x60x50(h) Reef Akvaryum

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde LostRua tarafından 17 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    2 saatte ankaraya gidiyorsan daha ne?
    Ben 2 saatte Bakırköye gidemiyorum 25km'lik mesafeyi ;)

YMR_AY, corax, LostRua ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ula siz köpruden karşıya geçene kadar ben Ankara dan İstabul a gelirim yav.:D

YMR_AY, corax, LostRua ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    O kadarda değil abi yer altı metrolarını unutmayalım, karşıya bile denizin altından 1dk da geçiliyor artık, dünyanın gözü İstanbul da...;)

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ula ben köpruden dedim zaten.:D

Alparslan bunu beğendi.
  5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bahçeşehire otobüs ve kendi aracın harici ulaşım yok

veysel bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Altan çaktırmadan kaçacaksın abi yani işi bileceksin...:D

veysel bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sabret abi önümüzdeki 300 sene içinde oraya da yer altı metrosu kesin yapılır...:D

veysel bunu beğendi.
  8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bugün sponsorlarımızdan Kızıldeniz akvaryumdan bir mail aldım. Yeni canlılar gelmiş. Tabi çok memnun oldum durumdan.

Birkaç mercan aldım. Sizlerle de paylaşmak istedim şayet arasında problem olabilecek bir tür varsa bilgilendirmeniz için.

Metallic Green Torch Coral aldım.
    Metallic Green Star Polyp
    Orange Zoanthid
    Metallic Green Mushroom
    Toadstool Mushroom Leather Coral

Bunların arasına anemonda eklemek istedim ama çekindim açıkçası. Sıcaklıkların nasıl gideceğine emin olamadım. Torch Coral ve Leather sevdiğim türler ama kargodan nasıl gelecekler bilemiyorum. Orange Zoa küçük ve fiyatıda çok uygun geldiği için aldım. Mushroom normalde sevmediğim bir mercan türü. Denemek istedim. Star Polypde kumda belki bir yerlere yayılır diye tercih ettiğim bir tür oldu. Buradanda şimdiden @Kızıldeniz Akvaryum 'a teşekkür ediyorum. Acaba Ankaraya mı gitsem, şuradan mı alsam buradan mı alsam derken güvenebileceğim bir yer buldum.

YMR_AY bunu beğendi.
  9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Bugün kızıldenizden aldığım mercanlar geldi star polyp harici diğerlerini fotoğrafları burada. Açıkçası çoğu kişinin öve öve bitiremediği paketleme beni hayal kırıklığına uğrattı. Denk gelirse yine alışveriş yaparım elbet güzel mercanları mevcut ama bu denli can atarak değil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biraz zaman geçip akvaryuma ve şartlara bir alışsınlar abi...;)

LostRua bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Neden bir hayal kırıklığı oldu. konuyu biraz açar mısın?

12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kargo şubesiyle tanışırım abi söyledim böyle böyle kargom gelecek diye sağolsunlar araçtan iner inmez aradılar. Paket hala arabanın içindeymiş gidip aldı masaya koydu imza alacak teslim aldığıma dair kutuyu tam kaldırdım götüreceğim masa ıslanmıs. Kutunun altında bir zedelenme veya delik var. Neyse şube ile ev arası 5 dk ama ben arabayla gittim. Aldım eve getirdim paketi açtın poşetlerin dışı ıslak. Poşetler çift poşet olarak yapılmış aklım almadı neden ıslak olduğunu. Sonra poşetleri tek tek çıkardım. Poşetler zaten alelade bağlanmış. Sanki biraz aceleye gelmiş paketleme. O hışımla fotoğraf filan çekmek hak getire. Mesela taşınması sırasında en korktuğum mercan torchtu geçen forumda biri daha alışveriş yapmıştı sps almış, bana bahsettiği bir strafor ile destekleyip suyun içerisinde düz durması sağlanmış. Ufak bir kirikla kurtarmis. Torchun ne farki var kayası aynı sonuçta ama benim karsilastigim manzara tamamiyle kirilmis bir kaya. Direk ortadan bölünmüş gibi kayası başka yerde kendisi başka.

Paketleme aşamasına kadar memnundum, fotoğraflar anlasılır site kullanımı kolay satın alma sorunsuz bilgilendirme ( kargo takip kodunun sisteme kargo gönderildiğinde düşmemesi haricinde ) mükemmel. Mercanların biyolojik zenginliği çok fazla kayanın her noktasında ayrı bir canlı var.

13. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Doğuş üstüne kırılacak bile yazılsa kargo görevlileri gereken özeni göstermiyorlar. Bildiğin atıyorlar hiç bir kargo ile canlı alınmaz bence Türkiye de bence işini en iyi yapan firma reklam olmasın yada neyse yabancı yatırım

14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Doğuş alelade konulmuş balığı ben gördüm muradtekin konusunda. Şu sebeple söylüyorum bu güne kadar Kargoile hiç canlı almadım. Kızıldeniz Akvaryum sponsor firma diye yazmıyorum bunu kargo ve paketleme ile ilgili hiç şikayet duymadım. Duyduğum şikayet ürünlerin boyutları ile alakalı oldu. Bu konudan kendileri de şikayetçi oldu hatta. Ürünün fotoğrafı düzgün çıksın diye macro çekim yaptıklarından ürün sanki daha buyukmus gibi görünüyor.

YMR_AY ve ka2n bunu beğendi.
  15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Paketin üzerinde kırılabilir ibaresi bulunmuyor zaten. Ben kizildenizle alisveris yaptigim icin gayet memnunum. İki gün sonra anemon alacağım yeni ithalatta farklı zoalar görürsen alacagim farkli renk mushroom alacagim. Hani ne ben almaktan vazgeçecegim nede onlar satmaktan. Ben mercanlardan memnunum. Yarın daha iyi belli olur ama bana sağlıklı gözüküyorlar.

16. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Birde otobüs ile al :)

17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi benim için o boyutlar hiç sıkıntı değil. Paketlemem güzel olsun yeterli. Çift poşetli bir şekilde paketlenen bir mercan nasıl ıslatabilir abi masayı?

18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Onun müsebbibi tek başına kizildeniz değil kargo şirketi de maalesef. şikayet kötü değildir. herkes kendini düzeltir.

LostRua bunu beğendi.
  19. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Genel bir kare. Chromisler fotoğrafta çıkmak istemedi.

Hepsi sapasağlam.

m.avcıoğlu, veysel, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. Nolberto

Nolberto

İsim:
    Oğuz Büyükyaka
    Doğuş bey selamlar, inşallah uzun ömürlü çok keyifli bir Lps tankı olur, dekor şık görünüyor fakat nacizane fikrim Star polipi biraz daha dalga alan yere koymanız, dalga alması büyüyüp yayılması ile %100 alakalı bir durum, mevcut yerinde dalga alması zor gibi, tabi görünen öyle. Elinize sağlık tekrardan.

YMR_AY ve TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş