1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

60x60x60 Aydınlatma Yardım

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde nihathicipli tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. nihathicipli

nihathicipli

İsim:
    nihat
    Merhabalar, ben ilk kez tuzlu su akvaryumu kuruyorum. 60x60x60 lık bir akvaryumum var. neredeyse tüm ekipmanım tamam ama aydınlatma konusu resmen başıma bela oldu. cayma noktasına geldim. 2x 24 w t5 i led ile desteklemeyi düşünüyorum. fakat kaç wattlık kaç adedi yeterli olacaktır bilemiyorum. Direk 4 x 24 mü yapsam daha iyi yoksa led ile beslesemmi?

şimdiden teşekkürler...

veysel ve Burcu bunu beğendi.
  2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Mercan olacaksa ben olsam 4x24 kullanırdım düşük watt lardan basettiğimiz için flo kullanımı daha mantıklı ve kaliteli ışık demek benim fikrimce.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, bence de 4*24 işinizi çok rahat gorecektir.

4. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Nihat Bey, tekrar hayırlı olsun... 2-3 hafta bekleyebilirseniz, bendeki ışıkları satılığa çıkartıcam, size gönderebilirim, denersiniz. Bu arada suyu doldurdunuz mu?

5. nihathicipli

nihathicipli

İsim:
    nihat
    yardimlariniz icin cok tesekkurler.

merhaba burcu hanim, araya bi kac isim gordigi icin sarkma oldu biraz. suyu haftaya doldurup baslayabilcem ancak o arada isik isini de halledersem tam ekipmanla girmeyi planliyorum.

insallah yolunda giderse surece dair fotograflari burdan paylasirim.

Burcu bunu beğendi.
  6. farukgursoy

farukgursoy

İsim:
    faruk
    Bence radion kullan

Sent from my iPad using Tapatalk

Sayfayı Paylaş