1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

6300lt havuz(ryukin)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde BURSA Akvaryum tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

Ölçüleri:350cm-300cm-60cm(h)
    Havuzu kendim yaptım yapım aşamalarını fotoğraflayamadım(unuttum)içinde japon üretimi yapıyorum,daha doğrusu boylandırma yapıyorum.

Şuanda en alt fotodaki ryukinlerin yavruları bulunmakta

2. taygun

taygun Guest

6300lt havuz(ryukin)

Serhat Bey,

Ryukinlerin doğal yapısı böylemidir yoksa laboratuar ortamında mı üretilmişlerdir. Bu soruyu sormamdaki amaç şu. Bildiğim kadarıyla bu balıklar bu yapılarıyla hızlı yüzemezler. Başka da bir savunma mekanizmaları olmayınca eğer doğada bu şekildelerse diğer canlılara çok çabuk yem olacakları için gelişme/çoğalma şansları olamaması lazım.

Aşağıdaki linkten görülen resimlerde de balıkların yapılarından dolayı hızlı yüzücü olmadıklarını düşünüyorum..

http://images.google.com.tr/images?hl=tr&source=hp&q=ryukin&btnG=G%C3%B6rsellerde+Ara&gbv=2&aq=f&oq=

Saygılar

3. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

6300lt havuz(ryukin)

Tayfun bey doğada japon balığı zaten yoktur.Bu varyetelerin tamamı sazangillerden türetilmiştir,isterseniz şema ile anlatmaya çalışayım.

Japon balığını soy ağacı şu şekildedir ve sürekli yeni varyeteler eklenerek geliştirilmektedir,bu durum diğer akvaryum balıkları içinde geçerli.Hatta yediğimiz sebze ve meyvelere kadar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    6300lt havuz(ryukin)

Ellerinize sağlık yine çarpıcı görüntüler ve yine kaliteli ortamda başarıyı yakalama mücadelesi. Tebrik etmekten yorulduk ama ne diyelim tebrikler. toka:gif

5. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

6300lt havuz(ryukin)

Övgüleriniz için teşekkürederim Temel bey,bizimkisi tamamen amatör ruh ve tutku,sevdalıyız bu hobiye.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    6300lt havuz(ryukin)

Serhat Bey gerçekten tebrik edilmesi gereken bir paylaşıma daha imza atmışsınız. Tamam bu hobiyi ticaret olarak da yapıyor olabilirsiniz ama ben şimdiye kadar sizin gibi uğraş veren bir tüccara daha rastlamadım. Sizin hobiye gönül verdiğiniz belli oluyor. Her bir paylaşımınız diğerinden daha kaliteli. Hocalarımın dediği gibi sizi tebrik etmekten yorulduk ama vazgeçmeyeceğiz. Gerçekten tebrik ederim sizi. Umarım paylaşımlarınız sürekli olur da bize bu tür göz ziyafetleri yaşatmaya devam edersiniz. Kolay gelsin.

7. BURSA Akvaryum

BURSA Akvaryum

6300lt havuz(ryukin)

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş