1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

64 LT Akvaryumda Hangi Balıklar Bakılır?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Mrtklglu tarafından 12 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Mrtklglu

Mrtklglu

İsim:
    Klglu
    Arkadaşlar hepinize iyi forumlar. Aranıza yeni katıldım. Öncelerde eski bi akvaryumum vardı kırıktı yaptırdım silikonladım falan ama tam beceremedim olayı. Geçenlerde de haqos e600 akvaryum aldım kendinden filtreli. 64 lt kendisi :) ciklet yunus falan bakmak istiyorum. Uygun olur mu ? Ya da hangi türler uygun olur? Yardımcı olır musunuz ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yunus ve o ayarda balıklar bu hacimde keyif vermez bence. En güzeli cüce çiklet türleri yapmak. Leleupi, Leptosoma, Calvus gibi cüce Tanganyika türleri güzel yakışır ve rahat yaşarlar.

3. Mrtklglu

Mrtklglu

İsim:
    Klglu
    Hocam peki nasıl kum alınmalı ? Bitki de almayı düşünüyorum. Dediğiniz balık cinsleri hepsi bir arada yaşar mı

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Birlikte yaşarlar, leleupi ve calvus taban kısımlarında gezen, Leptosoma ise orta ve üst katmanı dolduran balıklardır, tank hacmi balıklar tarafından dengeli kullanılmış olur.

Kum olarak 0,2-3mm mercan kumu olursa güzel olur. Bu türlerle anubias başta olmak üzere bitki de bakılabilir.

5. Mrtklglu

Mrtklglu

İsim:
    Klglu
    Söylediklerinizi dikkate alıcam :) fikirlere açığım :) ciklet beslemek istyorum zaten. Ama 67 lt az mı gelir diye bilemedim de. Balıklarımın büyüdüğünü gözle görülür şekilde hissetmek istiyorum. :) bu kumla bitki büyür mü? Bir de bu bitkiyi beğendim. Bakımı kolay mı herhangi
    Birşey yapmama gerek var mı

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anubias kökleri toprağa gömülmez bu yüzden mercan kumu olur ama diğer bitki türleri bakılacaksa bazı bitkilerde kum sorun yaratabilir.

Bu türler cücedir bariz büyüme olmaz, Yunus gibi büyüyen daha iri türler de bu hacimde bence zor.

7. Humility

Humility

Merhabalar, söylediğiniz litrajda yunus ciklet gibi türler için uygun değildir. Eğer bitki de düşünüyorsanız cüce ciklet türleri Temel abinin dediği gibi düşünülebilir. Aynı zamanda cüce ciklet grubundan kakadu, apisto grubu cüceler bitkili tankla keyif vereceklerdir. Keyifli hobiler.

Sayfayı Paylaş