1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

65x30 akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Oğuzhan20 tarafından 14 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Oğuzhan20

Oğuzhan20

İsim:
    Benyeniyim
    Merhaba ben yeniyim 65x30 bi akvaryumum var henüz balıklar ve akvaryum hakkında pek bi bilgim yok. Ne tür balık beslerim,bu ölçüler kaç litre su alır,kac adet balık besleyebilirim yardımcı olurmusunuz ?

2. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    öncelikle tatlı su mu tuzlu su mu yapmak istiyorsunuz ona karar vermeniz lazım

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. Oğuzhan20

Oğuzhan20

İsim:
    Benyeniyim
    Tatlı su ustad :)

4. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    estağfurullah üstadlık ne haddimize daha yaşımız kaç başımız kaç :) öncelikle akvaryum 3 boyutludur ölçüler en x boy x yükseklik olarak hesaplanır, verdiğiniz ölçüler muhtemelen en ve boy ölçüsü yüksekliği de ölçüp ona göre bir hacim hesaplaması yapabiliriz. Tatlı su da çok geniş bir kavram aslında yapabileceğiniz onlarca çeşit kurulum var. Ölçülerinizi 60 x 30 x 40 gibi düşünerek konuşuyorum başlangıç için basit bitkilerle güzel bir low-tech bitkili yapılabilir içine bir grup canlı doğuran size fazlasıyla zevk verecektir. İlk başta kendi yavrularınızı görmek bile bu hobiye bağlanmanız için başlı başına bir neden olur :) bitkili akvaryum konusuna hemfikir olursanız ve net ölçüleri verirseniz uygun taban aydınlatma ve canlılarla zahmetsiz ve çok zevkli bir su dünyanız olacaktır :)

5. Oğuzhan20

Oğuzhan20

İsim:
    Benyeniyim
    Bu konuşmadan sonra ustadlik yolunda ilerliyosunuz buna eminim :) Evet verdiğim ölçüler en ve boy yükseklik konusunu anlamadım ben ama :/
    Canlı doğuranların ismini dahi bilmiyorum o kadar acemiyim yani ama araştırma yapıyorum sürekli :/ kaç adet beslemeliyim canlı doguranlardan rengarenk bir akvaryum dünyam olsun istiyorum zamanla büyütmeyi düşünüyorum inşallah :)

6. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    ölçüm olayını basitleştirmek için şöyle bir çizim yaptım. Bir ölçün bakalım hacminiz neymiş onu hesaplayalım :)

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş