1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

65x45x45 Tuzlu Su Kurulumu - İZMİR

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Refik tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Refik

Refik

Zoalardan yeni pozlar;

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
    veysel ve Bronzeheart bunu beğendi.
  2. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Nazar degmesin Refik ama carpet e bayildim;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Refik bunu beğendi.
  3. Refik

Refik

Carpet ışıklara alıştı sanırım, tam olarak açıyor. Teşekkürler yorumlar için.

4. Bronzeheart

Bronzeheart

Yer:
    Bergama/İZMİR
    İsim:
    Ahmet Turan TUNÇYÜREK
    Refik carpet'i nereden aldın :D

5. Refik

Refik

Özelden attım reklam olmasın Ahmet.

6. Refik

Refik

Arkadaşlar, ilk eklediğim clarkiinin yanına yaklaşık 1 ay sonra bir eş alayım dedim pişman oldum. Yeni nispeten küçük clarkii, eski türdeşi tarafından resmen haşat edildi. 2 gün bekledim belki alışır diye ama nafile. Balık pes etmiş durumda ama diğeri hala vuruyor. Bugün köşede yarı baygın haldeyken yakalayıp ayrı bölmeye aldım. Çok üzülüyorum balığın haline, yüzgeçleri tel tel olmuş durumda ve hafif beyazlamış. Sizce toparlandıktan sonra ne yapmalı?

Bu arada sanırım Carpet Anemon yeni aldığım Cardinallerden birini gece mideye indirmiş, izini dahi bulamadım. :(

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öncelikle geçmiş olsun, clarkii ler sert balık olduğundan böyle vakalarla sık sık karşılaşılıyor, o yüzden bu tür balıkları çift almak yada ufak balığı önce büyüğü de sonra eklemek lazım ve böylece büyük olan dişi olur küçük de erkek olur, geçinir giderler kavga da olmaz.
    Cardinale gelince bence öldükten sonra ya bristle wormler yada carpet anemona yapışmıştır, neden dersen carpet anemonun sağlıklı bir balığı yakalayacak kadar güçlü tentakülleri yoktur ve cardinaller gözlerinin büyüklüğün den anlaşıldığı gibi gece daha çok gece aktif bir balık...

8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bendeki carpetin yellow tangimi yuttuğuna şahidim.

motie bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Senin balığın da kesin ölmek üzereydi halsizdi, sonuçta carpet anemon sulcata değil ki tuttuğunu bırakmasın, benim akvaryum da iki tane carpet anemon var hiç bir vukuatına rastlamadım hatta blue tang bile binde bir içine girip palyaço gibi oynaşıyor yakalarsam videosunu atarım...:)

10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Açık renk olanlara palyaçolar giriyordu zaten.Ama yeşil olanların yanına bile yaklaşmadılar.Yeşiller dokununca daha yapış yapış.

11. Refik

Refik

Carpet yakaladığını pek bırakacakmış gibi durmuyor, geçen balık kepçesini kaptırdım zor kurtardım valla :). Cardinalinde ilk gecesiydi akvaryumda, hasta falanda değildi ışıklar kapanana kadar. Sabah baktığımda carpet hiç olmadığı kadar şişmiş durumdaydı.

Yeni clarkii alırken daha büyük gibi gelmişti gözüme, akvaryuma atınca farkettim daha ufak olduğunu. Peki clarkii yi ne yapmalı şimdi?

12. Refik

Refik

Arkadaşlar üzüntümü paylaşmak istedim, dün gece akvaryum altından sızdırma yapmış ve komple boşalmış. Sabah üst komşunun uyandırmasıyla farkettim durumu ve çok geçti. Tabanda sadece 5 cm yüksekliğinde su kalmıştı. Allahtan canlılarımı kurtarabildim ve geçici olarak akvaryumcuya emanet ettim. Çok sevdiğim tuzlu su serüvenime bir süre ara veriyorum. Canlılarla ilgilenen varsa ilanlar bölümünden görebilir.

veysel bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Geçmiş olsun abi...:(

Refik bunu beğendi.
  14. Refik

Refik

Sağol Alparslan, kimsenin başına gelmez umarım.

Alparslan bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Doğru diyorsun abi Allah kimsenin başına vermesin...

Refik bunu beğendi.
  16. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Refik bey geçmiş olsun.

Refik bunu beğendi.
  17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Refik Bey öncelikle büyük geçmiş olsun.Bardağın dolu tarafını görecek olursak en azından canlılar kurtulmuş.
    Ben bir daha düşünmenizi tavsiye ederim, anlık kararla hareket etmeyin.

Refik bunu beğendi.
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun Refik bey.

Refik bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Çok geçmiş olsun.

Refik bunu beğendi.
  20. Refik

Refik

Herkese çok teşekkürederim, canlıların kurtulması tek tesellim. Hakan Bey; gerçekten anlık bir kararmış, akşamüstü akvaryumcuya uğrayınca yeni akvaryumun planlarını kurmaya başladım :), tabi eşimin sabrını sınayarak :).

YMR_AY ve murat parin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş