1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

7-8 cm Vatoz Cüce vatoz yavrularımı yer mi?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde protokol tarafından 9 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. protokol

protokol

Selamlar...

Konunun özü başklıkta açıkca yazıyor ama şöyle ki ;
    7-8 cm cüce olmayan iki tane vatozum var tankta.. 1-1,5 cm boyunda cüce vatoz yavrularım var.. acaba buyuk vatozlar yavru cuceler ıcın sorun teşkil edermi? yerlermi yani?

Cevaplarınız için Peşinen Teşekkürler.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Yiyip yemeyeceklerini bilmiyorum ama aradaki boyut farkı fazla olduğundan yavrularınızı rahatsız edeceklerdir diye düşünüyorum. Nasıl ki yavru boylamada hemen hemen aynı boyda yavrular ayrılırken cücelerde de öyle olmasında fayda vardır.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Anaç vatozlarınız 1-1,5 cm boyuna gelmiş yavrular için bir sorun teşkil etmezler.Zaten saldırganlık huyları yada yapıştığını bırakmama gibi bir huyları yok.. Japon balıklarına yapıştıkları söylenir doğruda olabilir ama kendi yavrularına hususi saldıracaklarını zannetmiyorum..

Hüseyin kardeşimin söylediği genel bir tanıdır , doğrudurda ama vatozlarda o tarz bir problemle karşılaşıldığını duymadım , görmedim tanıkta olmadım.

Saygılar

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Katılıyorum yavrulara zarar vermeyeceklerdir.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Vatozlar hiçbir yavru için tehlike arz etmeselerde zaman zaman avlandıkları görülmüştür. Özelliklede gece avcılarıdır. Fakat bu durum vatozun günlerce aç kaldığı zamanlar için geçerlidir. Günlük normal yemleme yapıyorsanız sorun yok. ;)

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Arkadaşımda gördüklerime istinaden öyle yazdım hocalarım. :) Ama ondaki anaçlar daha büyük oldukları için sanırım öyle bir gözlemim oldu. Cücelerin anaçları yavrulara karışmazlar. Katılıyorum hocam sizlere...

7. protokol

protokol

Engin yorumlarınızı esirgemediğiniz için Tşk ediyorum.. Şu an aynı tankta duruyorlar bir sorunda görmedim yavruları o tanka alırken biraz endişelenmiştim ama şimdi içim rahat.. Tekrar Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş