1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70*40*50 Malawi Akvaryumum [Kurulum] 140 Litre

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde SantiMunez tarafından 29 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Evet arkadaşlar akvaryumum gelmek üzere çok heyecanlıyım konuyu erkenden açmak istedim. Kurulum aşamasını paylaşacağım. Resimleri daha sonra ekleyeceğim sabredin :)
    Akvaryumu Ankara'daki Penguen Akvaryumdan aldım.
    Ölçüleri 70*40*50. PVC kapaklı. 140 Litre. Çok şık bir akvaryum.

Kullanacağım ekipmanlar;

Dış filtre: Aquanic AQ 1200
    İç filtre: Henüz karar vermedim.
    Kum : Silis kum

Arkadaşlar dekor olarak sahilden toplayacağım yuvarlak taşları kullanmak istiyorum. Sizce ağırlıkları akvaryumu etkiler mi? Yoksa Lav Taşı mı alayım?
    Koloni olarak sarı prenses besleyeceğim. Eğer olursa yanına 1e 3d ahli.

Aquanic 1200 dış filtreyi akvaryumcum çok önerdi sizce almalı mıyım? 150TL fiyat söyledi. Ben 2 metreye su bastığı için almak istiyorum ama kararsızım.
    Kurulum aşamasında yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Sağlıklı balıklar herkese.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Öncelikle hayırlı olsun ve yeni tankını güle güle kullanmanı dilerim.Heyecanını ekran başından hissettik yani emin olabilirsin :) Malawilere çok hakim olmasamda kulak ve göz aşinalığından dolayı akvaryumun ufak geleceğini düşünüyorum.. Sahilden toplayacağın taşların renk bütünlüğü olmasına dikkat edersen güzel olabilir.Eğer hepsi ayrı telden çalarsa hiç hoş olmaz baştan söyliyim.Gözünü yorar.. Forumda ve internette yayınlanmış malawi tanklarının fotoğraflarını incelersen eğer neyi nasıl yapman gerektiğine daha iyi karar verir , akvaryumunu kurmaya başlamadan önce kafanda canlandırabilirsin.

SantiMunez bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun bakalım. Dekor konusunda kendini aşmanı bekliyorum. Doğadan da olduğunca faydalabilirsin. Forumda gerçekten Malawi türleri için güzel dekor oluşturan arkadaşlar var. Artık sıradan kaya dizilimleri geri de kalıyor.

SantiMunez bunu beğendi.
  4. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Çok teşekkür ederim. Akvaryumu 150*60*60 da alabilirdim ama malesef yer sıkıntısından dolayı ve koyacağım mobilyanın bu ölçülerde olması sebebiyle bu ölçüde özel bir akvaryum yaptırdım.
    Taşların rengine dikkat edeceğim. Ama ağırlığı akvaryumu etkiler mi onu düşünüyorum. Çoğu malawi akvaryumları inceledim. 140 litre 6-7 balık için sanırım yeterli gelecektir :)
    Yorumunuz için teşekkürler.

Teşekkür ederim. Aslında burada çok taş,kaya vs. var ama çok ağırlar:)

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Temel abiye katılıyorum.. Farklı bir dizayn yapmaya çalışırsanız daha iyi olur.. Laf olsun diye taşları üst üste koymayın.. Yaratıcılığın sınırı yok.. Tankı doldurmadan hem göze hitap etsin hemde işlevini yerine getirecek doğal bir görüntüye sahip olsun.. Yoksa çok fena eleştirir seni tanktan soğutur japon balığı beslemeye yöneltirim bilmiş ol. :)

Taşların koymadan önce istersen altlarına ince strafor alıp kesip koyabilirsin.Direk cama baskı yapmamış olur , içinde rahat olur.Böylelikle kumlar eşelendiğinde tam oturmamış kayalarında kayma düşme problemi olmaz.

SantiMunez ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin en sonunda Mustafa.Yeni tankın hayırlı olsun.İnşallah sağlıklı balıklar besleyip büyütürsün.

SantiMunez bunu beğendi.
  7. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Volkan abi inşallah güzel bir dekor yapacağım :)
    Sağol Orhan kardeşim. Sonunda kavuştum :)

8. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
  9. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Evet şok bir kararla bu dış filtreyi alıyorum. EHEIM. :)

Teknik veriler EHEIM Ecco pro 300:
    - Ürün tipi: 2036020
    - Akvaryum Kapasite:300 litre
    - Güç tüketimi: 230 V / 50 Hz 8 W
    - Akvaryum Saat Debi 750 L / h
    - Akvaryum Yükseklik basınç: 1,9 metre
    - Filtre hacmi 2.8 l + 0,3 l (ön filtre)
    - Kapak hacmi: 5,0 l
    - Dimesnions: 205 x 416 mm (çap x yükseklik)

Eheim’ın Interzoo 2008 fuarında tanıttığı iki farklı seriden Ecco Pro serisi, daha önceki Ecco Comfort serisine göre önemli iyileştirmeler içeriyor.

Eheim Ecco Pro, önceki Ecco Comfort da olduğu gibi, modern dış filtrelerde olması gereken pompa, sepet ve musluk gibi aksesuarlara sahip. Eheim tarafından geliştirilen sapın 3 fonksiyonu var: filtreyi açıyor, pompa görevini üstleniyor ve taşıma sapı olarak kullanılıyor.

İlk göze çarpan, artan debiye karşılık sınıfının çok ötesinde olan enerji tasarrufu. Ayrıca, yine Interzoo 2008′de tanıtılan genişletilmiş Pro 3 serisinde olduğu gibi, artık Ecco Pro’da bir önfiltre haznesine sahip. Bu kısım, filtrenin en tepesinde yer alan, sünger bir hazne. Kaba pislikler burada toplandığından, filtrenin sadece bu kısmını temizlemeniz -çok uzun süreler boyunca- yeterli oluyor. Filtrenin tümüne müdahale edilmediğinden, biyolojik filtrasyonu sağlayan bakteriler canlı kalıyor. Tüm Ecco Pro serisinde bu ön filtre hacmi 0.3 litre.

Eheim’ın aynı zamanda yeni ve daha anlamlı bir adlandırma politikası uygulamaya başladığını da bu seriyle görüyoruz. Ecco Pro 2036 Ecco Pro 300 adıyla da biliniyor. Bu isimlendirme formatı, Pro 3 serisinde de kullanılıyor ve filtrenin kullanılabileceği maksimum akvaryum hacmini ifade ediyor.

2036′nin özelliklerine gelecek olursak: 3 sepetle gelen 2036 serinin en büyük modeli. 160-300 litrelik akvaryumlar için tavsiye ediliyor. Filtre hacmi 2.8 litre ve 190 cm yüksekliğe su basabiliyor. Filtrenin iç hacmi ise 5 litre 205×416mm ölçülerinde, silindirik bir model. Saatte 750 litre çeviren Eheim Ecco Pro 2036,8 watt gibi, benzeri olmayan bir elektrik tüketimine sahip.

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Güzel bir filtreye benziyor eminim fiyatıda güzeldir.. Güle güle kullan..

SantiMunez bunu beğendi.
  11. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Hocam tavsiye etmiyorsanız almayacağım sizlere danışmak istiyorum.

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Eheim çok iyi bir markadır ama eheim her zaman muadillerinden çok daha pahalıdır. Seçim sizin..

zgrkaralar ve SantiMunez bunu beğendi.
  13. feraaat

feraaat

İsim:
    ferhat kara
    volkan bey
    100*30*45 h boyutlarında malawi tankım için bu teknik özelliklerdeki dış filtre uygun mudur?
    eş değer daha uygun fiyatlı hangi ürünü tavsiye edebilirsiniz. teşekkürler..

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ferhat bey bu tip tavsiye durumlarında genelde herkes diğer markaların tecrübesini yapmadığı için kendi kullandığı filtre markasını önerir. Ben mesela Jebo ile Atman kullandığım ve memnun kaldığım için bu 2 markadan akvaryumunuzun litresinin (135 lt) 2 katı kapasitesini çevirebilen filtrelere bakmanızı öneririm.. Bu biraz maddiyatla ilgili olsada piyasada her keseye uygun çok iyi iş yapan filtreler mevcut.. Aslında hemen hemen herkes filtresinden memnundur ama sorulduğunda eheim derler.. :) Ama ben Atman yada Jebo'yu gönül rahatlığı ile öneririm.Fiyatlarıda uygun.. Atman'ın malzemesi Jebo'dan daha kalitelidir ama ben 2'sindende maksimum faydayı görüyorum.. Atman'ı hemen hemen 3 senedir kullanıyorum daha tık demedi. Jebo'larımdan bir taneside 2 seneye yaklaştı onunda maşallahı var. Benim için filtrenin sepetli olması ayrı bir kolaylıktır eheim'ın sanırım çoğunda sepet olayı yok.Tabii Eheim kötü demiyorum yada gereksiz olarak fiyat fazlalığı anlamı çıkmasın yazdıklarımdan.. Eheim'ın farkını yada kullanışlılığını kullanan arkadaşlar konuyu gördükleri takdirde yazacaklardır. Filtre ihtiyacımı gidereli çok olduğundan ve yenisi araştırmadığımdan son modelleri ve fiyatlarını bilemiyorum. Biraz araştırma yaparak aradığınız filtreyi ucuza bulabileceğiniz yerler çıkacaktır.

Saygılar

15. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Abi 270TL indirimli fiyatı. Yanında hediye olarakta 45 tl değerindeki 300 watt ısıtıcıyı isteyeceğim. Ama şimdi düşündüm de çok pahalı :( 100tl lik filtre işimi görmez mi?
    Tek korkum 2 metreye suyu nasıl basacak bu aletler?

16. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Mustafa, Atman F4 vereyim sana :D Şaka bi yana, sen dış filtreyi sehpa gibi bir yükselti üstünde kullanacaksın gibime geliyor. ;)

17. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Abi keşke basınç yetse de senden alsam. Sehpa koyacak yerim yok :( Aquanic 1200 dış filtre var akvaryumcumda. Acaba onu mu alsam? 2 metreye su basabiliyor. 150tl fiyatı. Ama markayı hiç duymadım.

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Mustafa kardeş bak senin için bir filtre buldum astro marka bir dış filtre markası buldum.Fiyatıda çok güzel.. 2 mt ye kadar su basan modelide var.Astro As 2210 modeli mesela.. Fiyatı 70 - 80 TL arasında. www.canpet.net Benim yeni keşfettiğim ve alış verişlerimde çok memnun kaldığım bir sitedir. Çalışanların hepsinden gayet cana yakın bir şekilde bilgide alabilirsin. Dolphin marka filtreyi getiren firma getiriyormuş.Ve çin malıymış.. Ordanda takip edersin eğer üyeysen kişinin kendisinede mesaj atıp bilgi alabilirsin.. Alan kişi memnun kalmış.4-5 saatte farketti falan diyor.Özelliklerine baktığımda hava yapma olayı için özel tasarımı olduğunu belirtiyor.Ve elektrik tüketimide 10-13 watt civarı.. Sessiz olduğunBaşka bir sitedede bu filtre için alakasız bilgiler yazıyor.. www.astrodisfiltre.com diye kendi siteleride var.Ordan da bir bakarsın..

Buda bir forumda bulduğum astro kullanıcısı bir hobicinin yorumu..
    Arkadaşlar Yorumlar İçin Çok Teşekkür Ederim. Yeni akvaryumcumdan çok memnunum haklısınız çok kaliteli bir ürün değil elinde en uygun fiyat olarak bu filitre vardı, ve tavsiye etti. Fiyat Olarakta nette araştırdım uygun aldım herşeyiyle 70 liraya mal oldu kendim kurdum ve akvaryumcum gelip kontrol etti evimde sağolsun. 5 saat sonra akvaryumuma baktığımda pırıl pırıl gördüm yani sonuçtan memnun kaldım.

Sesi konusuna gelince inanın başucumda duruyor ancak sesini duymuyorum yok gibi bir şey... Birazdaha kullandıktan sonra forumda bir konu açıp memnun olup olmadığımı ayrıntılarıyla paylaşırım ancak şuan görünen o ki memnun kalacağım.

Valla kolay kolay araştırma yapmazdım ama filtrenin bu kadar ucuz olması ve senin sebebini bilmediğim 2 metre takıntın yüzünden bir bakiyim dedim.. :) Bence acele etme ve araştır.Bende Jebo'yu alırken kumar oynamıştım.. 1 arkadaşım al demişti. Gittim aldım.. Bu hobide acele eden kesinlikle ama kesinlikle kaybeder.. Sabrını şimdiden dizginlemelisin.. Sana bir abi tavsiyesi.. İlla bunu al demiyorum bir bak diyorum..

19. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Çok teşekkür ederim abi incelediğin için. Ben o yorumları araştırırken görmüştüm. canpet.net benim alışveriş yaptığım site zaten. Baya bir ekipman aldım ordan :)
    2 metre sevdam diye birşey yok abi. Akvaryumum şifonyerin üstünde ve akvaryum 50cm yüksekliğinde şifonyer 1.5 metre.
    Burdaki akvaryumcumda Astro 2212 modeli var o da önerdi bana. Ama insan çin malı olunca düşünüyor. 2 ay sonra debisi tıkanırsa...

Araştırdığın için çok teşekkür ederim abi kararımı vermek üzereyim.

20. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Debi tıkanması Atmanlarda, temizlenince giderilebilen birşey.. Diğer filtreleri bilemem tabi de, atman filtre kirlenince debi düşüyor. Temizliyosun, yerine geliyor. Belki hepsinde böyledir.

SantiMunez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş