1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70*50 - H60 deneme :)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Ali_konya tarafından 31 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bunlardan almayın.ATC özelliği olan 1 refraktometre alın imkanınız varsa.İkinci el satanları araştırın, yada sponsorlarımıza bakın.

Ali_konya bunu beğendi.
  2. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    20160124_102934.jpg 20160124_102941.jpg 20160124_102958.jpg 20160124_103007.jpg 20160124_103021.jpg 20160124_103446.jpg 20160124_104316.jpg merhabalar keyifli pazarlar herkese :)

Dün kum ve kayayı ekledim tuz değeri 1023 olarak ölçtük. Su sıcaklığı 26' de sabitledim.

Protein skimmer yosun toplama başladı sanırım köpük yeşil renkte hazneye toplandı. Kayalardan geldiğini düşünüyorum.

Diğer testleri daha yapmadım birkaç gün geçmesini bekliyorum. Akvaryum malzemelerini alırken satıcının tavsiyesiyle bakteri kültürü almıştım, fakat formdaki yorumlar ve görüşler kullanılmaması yönünde yanlış yorumlamadıysam eğer. Bundan sonra ne yapmalıyım tavsiyelerinizi rica ederim. Şimdiden herkese sonsuz teşekkürler.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 24 Ocak 2016
    veysel bunu beğendi.
  3. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bakteri yemini 3 gün sonra kullanabilirsiniz. Ama akvaryumun üstü kapalı mı?

4. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    evet kapalı evde çocuk var eline ne geçerse atıyor protein skimmer tarafı açık ve arka tarafta sump hazırlığı için delik açmıştım

5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Evet çocuk varsa olası problem. Ancak ışık şiddetini azaltacaktır ayrıca gaz alış verişi de olmayacağı için ileride türlü problemler yaşayabilirsiniz. Başka bir çözüm üretmeye çalışın derim. Bu arada PS hala birşey topluyor sayılmaz.

Ali_konya bunu beğendi.
  6. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    merhaba iyi akşamlar

ilk testleri yaptım,;

nitrit 0 / karbon sertliği 8 / ph 8

Değerler böyle yalnız akvaryum kumu yüzeyinde hafif yeşil renge büründü suyun rengi de biraz yeşilimsi oldu. Resim de ekledim ama çok belli değil.

Şimdilik durum bu yorumlarınız nedir ne yapmalıyım?

Ekli Dosyalar:

7. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    Bu arada bakteri kültürünü 2 günde bir 3ml olarak kullanıyorum

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bekliyoruz ali bey. Ortalık kararmaya başlayınca conchlari atıyoruz içeri.

Ali_konya bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bu arada elinizi tanka sokmayin

10. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    Tamam çok teşekkür ederim bilgiler için

Pennywise bunu beğendi.
  11. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    Merhabalar uzun zaman oldu yazmayalı. Konuda bahsi geçen akvaryumum patladığı için hobiye bir süre ara vermiştim. Şimdi yenisini yaptırdım her şey gayet güzel görülüyor 1 tek şey dışında :)

Önceki akvaryumda bulunan kayaları yeni akvaryuma aktardım, önceki akvaryum için gelen kum fazla olduğu için hiç kullanılmamış olan yaklaşık 10 kg lık kumu akvaryuma ekledim ve protein skimmer ı 9001 ile değiştirdim.

Sorunum şu daha önce sıkıntısız çalışan 9001 yeni akvaryumda sürekli taşma yapıyor. Su seviye çizgisinin 3 cm aşağısına hizalanan suda bile ara ara taşma yapıyor. Yaklaşık 1 hafta oldu ne yapacağımı bilemedim. Son çare sumpta bulunan süngerleri çıkardım (sünger 30PPI genişlikte 5 cm kalınlığında suyun sump a girdi noktayı çevreliyecek şekilde yerleştirdim.) durum değişmedi. Bu durum hakkında fikri olan var mı acaba?

Ekli Dosyalar:

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bakteri kültürü kullanıyormusun?

13. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    Yeni akvaryuma geçmeden önce yaklaşık 1 ay öncesinde bütün katkıları kestim. Tuz ve yem dışında bir şey girmiyor akvaryuma.

14. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    yanılmamışım maalesef ki

15. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    sorun 6 gün sürdükten sonra bu sabah düzeldi ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş