1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. En düzeyli, özgün ve kaliteli içeriğe sahip deniz akvaryumu forumunda bulunmaktasınız. Keyifli paylaşımlar...

70 litre akvaryumum var ama ben çiklet beslemek istiyorum ne yapmalıyım...

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde darkuncle tarafından 16 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. darkuncle

darkuncle

Emre
    Sarı prenses alsam iki tane yaşatamaz mıyım hiç çok seviyorum onları

2. hasanaytekin

hasanaytekin

Ad-Soyad:
    Hasan Aytekin
    Cevap: 70 litre akvaryumum var ama ben çiklet beslemek istiyorum ne yapmalıyım...

Şöyle düşünmek gerek. Cichlid türleri genel olarak doğada koloni koloni yaşamaktadırlar. Bu koloniler 1 erkeğe minimum 3 dişi olacak şekilde olması sosyal ve doğal denge açısından önemlidir. Cichlid türlerinin erkekleri çok serttir. Bunu unutmamak gerekir. 70 litrede 2 adet sarı prenses mantıken beslenebilir. Fakat doğal denge açısından 2 erkek aynı anda beslenirse kavgalar çıkacak, 1 erkek 1 dişi olacaksa yumurta tutan dişi çok hırpanalacaktır. Yalnızca 2 dişi beslense bu seferde akvaryumda bir hareket olmayacaktır. Fakat bu saydıklarımdan en sorunsuzu 2 dişi beslemek olarak düşünülebilir. Yinede tavsiye etmiyorum.

3. darkuncle

darkuncle

Emre
    Cevap: 70 litre akvaryumum var ama ben çiklet beslemek istiyorum ne yapmalıyım...

hasan bey peki ne beslememi önerirsiniz besleyebileceğim türlerin listesini verebilir misiniz mümkünse

4. hasanaytekin

hasanaytekin

Ad-Soyad:
    Hasan Aytekin

Öncelikle akvaryumunuz ve ekipmanlarınız (aydınlatma, ısıtma, hava ve filtre tertibatları) hakkında genel bilgiler paylaşırsanız daha iyi öneriler sunulabilir. Şuanki duruma göre öneri sunmak karanlıkta 1 km'den bozuk paraya ateş etmek gibi bir şey olacaktır :)

5. Bjkolik

Bjkolik

Ad-Soyad:
    Tolgahan

70lt de ciklet beslemek istiyorum diye bir konu açarken nasıl bir cevap geleceğini aslında tahmin etmişsinizdir gibi geliyor.Ciklet beslemeniz çok sakıncalı balıklara zarar verirsiniz hemde siz zarar görersiniz.Ciklet beslemek için akvaryumu büyütün.Diğer türler için bir şey söyleyemem çünkü bende ciklet besliyorum. :) Lepistes,neon,moli gibi balıkları tercih edebilirsiniz.Bana kalırsa ben moli balıklarını tercih ederim hem çok dayanıklılar.Sert suda,yumuşak suda hatta tuzlu suda bile yaşayanları var.Hemde ağzında yavru aldığı zaman akvaryuma yavrularını saldığında yavrularını yemiyor.Tabi bu benim fikrim.Tabi bu balıkları almakla iş bitmiyor.Bitkisiydi,kumuydu felen diğer şeyleride almanız gerekiyor.Yani 70lt de canlıdoğuran türü besleyebilirsiniz.Bol bolda yavru alırsınız. :)

6. reis

reis

Ad-Soyad:
    Olcay Aksu

70 litre ve cıchlıd.:uyari:

7. wizi_emre

wizi_emre

Ad-Soyad:
    Emre Soycan

tem05.gif yanlış oldu bu söz sanırım. Tamda molilerden bahsediyordun oysa tem05.gif

8. Bjkolik

Bjkolik

Ad-Soyad:
    Tolgahan

Ben moli balıklarının yavrularını yemediği hakkında bir şey duymuştum.Yanlış bir şey yazdıysam özür dilerim.Bir arkadaş söylemişti banada yavrularını yemiyorlar çok güzel balıklar diye.Ben de çok beğenmiştim. :)

9. cirol

cirol

Ad-Soyad:
    İsmail ATEŞ

Sana tavsiyem ve sevdiğim türler arasında gelen Lamprologus ocellatus gerçek'ten çok şirin ve boyuna göre haşin bir balık.Akvaryum hacmi'ne göre 1e 3d bakılabilir.

Sayfayı Paylaş