1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70 litre canlı doğuan akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde gölge2006 tarafından 16 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ
    Bugun itibari ile yeni bir dönem başladı sizlerin önerileriniz doğrultusunda akvaryumu değiştirdim ciklet akvaryumunu canlı doğuran olarak sp ve iceman ları vererek aşağıdakı balıkları aldım bazı eksıklikler var yarında bitki alıcam umarım beğenirsiniz?

2. 1Fatih1

1Fatih1

İsim:
    fatih
    Cevap: 70 litre canlı doğuan akvaryum

Bitki akvaryumu olacaksa ya kafa moturunun çıkışındaki aparatla motorun çıkışını 90 derece tam blokla yada varsa şelale fitre kullan.Fakat dediğim gibi motorun çıkışını bloklarsan iş görecektir.Çünkü kimi bitkiler akıntıyı pek sevmezler.Yıpranmalar olur.Elinde varsa bitki için uygun olan taban malzemesi kullanman yerinde olur.Daha çok yapay kahverengi taban malzemeleri var.Basit bir tankta gerekli mineral ihtiyacını sırf o malzemeden karşılarsın.Min 4 cm civarında taban kalınlığı yeterli olur.Ve şunu diyebilirimki karides bitkili akvaryumda akıntı azlığı ve ekilen bitkilerin sıklığı kör noktalar dolayısıyla oluşan atık birikmesini engeller.Yosun sıkıntın nerdeyse hiç olmaz.Balıklar bulaşırmı çok tahmin edemiyorum fakat güzel bir bitkili için karides çok önemli.

3. gölge2006

gölge2006

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    CANBAZ

Fatih karides diyorsunda ben hiç elleyemem onu:) yaa neyse yarın bir bakım 1 çift alıcam sırf sen dedin diye çok merak ettim su andakı taban kumu var baska kum almayı düşünmüyorum inşallah olur..

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Kılıçkuyruk almışsınız gördüğüm kadarıyla hayırlı olsun. Akıntı iyidir bitkilide kapamaya gerek yok çıkışını falan. Tabana hagen siyah kum alırsanız ve yasmut adresinden misket gübre siparişi verirsenizgüzel birşeyler çıkar ortaya.

Ayrıca florasanınızın markası nedir ve kaç wattlık ? Akvaryum boyutları nedir ?

METİN SUVAR bunu beğendi.
  5. beyazvaryum

beyazvaryum

İsim:
    Metin Sevinç

İlk önce hayırlıs olsun akvaryumunuz.

Bitkili akvaryumlar hakkında pek bilgim olmasada forum sitelerinde,blog sitelerinde okuduklarım kadarıyla biraz bilgim var keşke sizde biraz araştırma yapsaydınız:bilmem: sonra kursaydınız akvaryumunuzu.

Bitkili akvaryumlar da olmazsa olmazlardan birisi tabandır.Bunun için çeşitli öneriler taban kombinasyonları var eğer düşük sistemli bir akvaryum kurmak istiyorsanız siyah hagen kumu öneririm hem siyah-yeşil çok güzel kombine olur hem de demir oranı yüksek bir kum çeşididir.

Aydınlatma olarak seranın bitkiler için ürettiği özel floresanlar var bunlardan birini veya birkaçını kullanabilirsiniz.

Dekorunuz bitkili tanklara pek uygun değil testileri vs çıkarıp mango kökleri hindistan cevizi kabuğu koyabilirsiniz hem görsel olarak daha hoş durur hem de su şartlarını uygun seviyeye getirmiş olursunuz.

Filitreniz eğer çok akıntı yapıyorsa bitkileri sabitlemede sorun yaşayabilirsiniz.

Gelişmekte olan bir akvaryumdan görüntü vereyim belki yardımcı olur dekor açısından.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  6. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Bence güzel olmuş ama o testileri çıkarıp bolca bitki ekersen seyrine doyum olmaz tabi ışığı biraz kuvvetlendir mesela çift şerit led aydınlatma olabilir bitkiyede yararı çok

7. fisherman06

fisherman06

İsim:
    Halil Sadi

Metin sevinç in akvaryum gibi bi şey yapabilirsin ideal canlı doğuran akvaryumu

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Öncelikle Hayırlı olsun.Gördüğüme göre kılıçkuyruk almışsınız.Kılıçkuyruklar bol sirkülasyon seven balıklardır.Bitkili akvaryumlardan hoşlanır.Akvaryumunu bitkilendir.Akvaryumun üstüne çok fazla açık bırakma kılıçkuyruklar akvaryumdan atlayabilir.

Sayfayı Paylaş