1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70 litrelik sarı prenses tankım.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde kerem11 tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar 70 litre canlı doğuran tankımı sarı prensese çevirmek istediğimi daha önceden konuyla belirtmiştim . Tür ve sayı adeti hakkında yardım istemiştim.

1 e 1 d olarak başladım belki bir dişi daha alabilir ilerde şimdilik bu tankımı resimlerle tanıtacağım. :D

1 e 1 d sarı prenses ve 2 tane cinsiyetini bilmediğim cüce vatoz.

Bu erkek diye aldığım prens

Buda dişi diye aldığım prenses

Cinsiyet ayrımları doğrumu ? . Birde bunlar yem attıgımda çok hızlı hareketle alıp tekrar ikiside farklı küpün içine giriyorlar.Erkekte dişiyi kovalıyor arada neden böyle yapıyorlar.

Tank ve sorularıma yardımlarınızı bekliyorum.

zgrkaralar bunu beğendi.
  2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kerem cinsiyet ayrımları doğru.Yeni bir akvaryum alışmaları gerekir buda ortalam 10 ile 15 günü bulur.Normalde malawi ve tanganyika türlerinde ürkeklik normaldir.Birde dekor olarak kullandığın saksılarda bir tanesi boyalı olarak gördüm siyah renkli ilerde salınım yapabilir ve balıkları olumsuz etkiler.Hava motorunu göremedim yok galiba eğer yoksa en kısa zamanda alman iyi olacak iç filitre balıkların istediği havayı karşılayamaz.Aslında şelale filitre daha sağlıklı olurdu.Son olarak erkek balık dişiyi kovalıyor demişsin erkek çiftleşme isteği olduğu için bu hareketleri yapar.Bir dişi daha ilave yapman gerekir aksi takdir'de dişiyi hırpalayacaktır.

kerem11 bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Hava olarak iç filtre var filtreyi temizlemedim zamanı geldi o yüzden az hava cıkıyor.O siyah küpü çıkarıpta taşlardan yuva gibi birşey yapsam olurmu ? .
    Bu sp ler 1 dişi takviyesi yapacağım ya onun yerine mavi yada beyaz prenseslerden alsak öyle çiftleşme olurmu ?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hava motoru almazsan sonu pek iç açıcı olmayacaktır.Birde link'ini eklediğim konunda şimdi söylediğin türlerin bu az hacimli akvaryumda ve bir arada olmayacağını yazmıştık.

http://www.akvaryumportali.com/threads/8723-70-litre-bir-tankta-ciklet-türü-bakılabilirmi

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Pekala Teşekkür ederim.

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Kerem birçok kez bu akvaryumda tür değişikliğine gittin.Masraflar yaptın , keşke bir kere yapsaydın tam yapsaydın...

Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ancak bu hacimde 2 sarı prensesin vereceği zevk bence pek ileri düzeyde olmayacaktır.Sonuçta bu akvaryumda kum,dekor vs... hacim iyice düşüyor,bu cümlenin artık klasikleştiğini biliyorum ancak durum böyle.Sarı prensesler için daha yüksek hacimler gereklidir kardeşim...

Keşke bu kadar masraf yapacağına bir kerede şöyle tabanından ışığına cartından curtuna tam olarak bir bitkili akvaryum yapsaydın da yeşilin güzelliğini görseydik... Şu ana kadar yaptığın masraflarla bence bunu başarabilirdin.

Ama illa sarı prensesler kalacak dersen dekoru kayalarla yapmanı öneririm... ;)

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Kerem kardeşim akvaryum daha güzel olabilir.Arka fon lazım akvaryuma,oksijen göremedim ben de akvaryumda.Su hafif sarı gibi geldi bana.Bunları düzeltirsen daha güzel olur.

kerem11 bunu beğendi.
  8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Güven kardeşim yorumun için teşekkür ederim canlı doğuran sıktı birazda bitkiyi yapmadım.Uğraşması zor geldi. :(

Aydınlatmam beyaz florasan ama neden size öyle sarı geldi anlamadım.Ama odanın ışığı sarı yanıyor ondan öyle çıkmış olabilirmi ?
    Arka fon olarak arka cama dışardan 2 numara siyah film yaptım. Şimdi ise resimdeki siyah küpü çıkartıp yerine taşlardan köprü gibi yer yaptım.
    Ama prenseslerim ikiside farklı yerlerde sabit arada hareketle ve ürkek hareker ediyorlar bu akşam bir adet daha dişi alacağım.

9. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Kerem abi, erkek dişiyi kovalıyor demişsiniz,balıklarınız çiftleşme isteğinde ve akvaryuma yeni geldikleri için ortama alışamadıkları için yem yiyip tekrar çok hızlı hareketle ikiside farklı küpün içine giriyor olabilirler.Bence 1 dişi daha alsanız dahi çiftleşme dönemlerinde balıklar biraz agresif olurlar ve kovalamacalar olur.Akvaryumunuzun hacmi küçük olması bu kovalamacalardan kaçamaması anlamına gelir, ciddi yaralanmalar olabilir.Akvaryuma kayalık koyarsanız dişinin biraz kaçmasını,saklanmasını sağlayabilir.

kerem11 bunu beğendi.
  10. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Kayalık yaptım mağara gibi 2 tane küp bıraktım .Yarında 1 dişi daha alacağım.

11. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Bildiğim kadarıyla 1erkeğe 3 dişi gerekiyor kavga olmaması için ama belki 1 erkek 2 dişide'de kavga olmaz.

12. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    İnşallah
    Bende bir sorun çıkmayacağını düşünüyorum. 1 e 2 d 2.dişiyi alamadım daha bekliyorum .Akvaryumcu gelcek dedi gelince alacağım kardeşim.

13. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Abi ilk yorumunda bunlar hızlıca hareket edip yemi alıp küpün içine giriyolar demişsin.Bu balıklar ağızını yemle doldurup yuvasına gider aynısı benim akvaryumumda da oluyo.

14. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Bunu ilk defa duyuyorum.:smiley33:

15. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Bunu ilk defa duyuyorum derken? :bilmem:

Sayfayı Paylaş