1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70 lt için tür tavsiyeniz...

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde seven_4u tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    70 lt'lik bir akvaryumda canlı doğuran türleri besliyordum...biraz değişiklik yapmaya karar verdim...

atman modelini tam hatırlayamadığım bir şelale filtre kullanıyorum...gerekirse canlı bikide ekleyebilirim..

fikirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum...

2. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Kılıç kolonisi ve bir grub sürü kolonisi besleyebilirsiniz 8 neon olabilir mesela canlı bitki eklemeniz,küçük kaya ve küçük kütük le de dekor verebilirsiniz.

Sağlıklı canlılar beslersiniz umarım.

saygılar:gif

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Tercih sebebidir tabii ama ufak tanklarda ufak balıklar beslenmesi taraftarıyım ben.. Hem büyük balık darda kalıp bunalmadığı ve sizinde gözlerinizi yormadığı gibi ufak balıklar sürü halinde beslendiğinde hem gözü yormaz hemde onlara göre alan daha büyük olur.. Rasbora olur , tetra türleri olur neon olur.. Büyük yapraklı olmayan basit bitkilerden de ekleyebilirsiniz.. Sessiflora , cabomba yada çınar gibi bakımı kolay ve ihtiyaçları az olan bitkilerlede tankınızı şenlendirebilirsiniz.

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Asyalı da olabilir bence,bir kaç lav kayasına bağlanmış java türleri ve crypto wendtti,yeterli sayıda tetrazon,dibe beğendiğiniz tür loach,
    geriye zevkle oturup seyretmek kalır.

volkantr34 bunu beğendi.
  5. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    şimdilik tür değiştirmek yerine akvaryumu bitkilendirdim...elodea,çınar,saz ve gül ekledim...

ilave olarak 1e2d velifiera ile 1e,2d balon moli koydum...ancak erkek moli ile velifiera ilk 15 dakikayı didişerek geçirdiler...

Bu durum sorun olurmu yoksa belli bir zaman sonra düzen otururmu? ne dersiniz?

6. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    velifiera'lar didikleye didikleye bir moliyi öldürdüler:(
    aldığım yere götürüp velifieralarıda moli ile değiştirdim bende...

Sayfayı Paylaş