1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70x30x40 benim şuanki tankım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kado buhara tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Vatozlarım ortadaki ağaç köküne benzer ekipmanın içinde yavruluyor.İlk yavruları ayırdığım zaman çekmiştim bu resmi,pet şişe sağ tarafta gözüküyor.Ama şimdikiler o ekipmanın içindeler.

Daha güzel ve aydınlık bir resim çekip yollasam daha iyi olacak galiba.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bunlar son kaybolan yavrular değil sanırım yeni yavrular değil mi ? Fotoğrafta görülmüyor elbette. Votozlar o alanı güvenli bulmuş olabilir bu normaldir. Fakat balıkların maşallahı var üreme konusunda. naz:

3. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Yok abi bu resimdeki yavrular ilk yavrulardı.Onlar öldüler.Kaybolanlar ise ikinci yavrulamadan ama onlarıda bugün gördüm.3 adet kalmışlar.Yaklaşık 1 cm civarındalar.Elektrikler kesilince o sessiz ortamda çıkmşlar ortaya çok sevindim onları görünce.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kado akvaryumun,iç dekorun ve balıkların gayet hoş açıkcası ama sana güzel bir arka fon lazım. Birde akvaryum hacmine göre balık yükü biraz fala gibi geldi bana. .8. Üstelik avaryumda frontoza bile var. :)

5. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Aynen öyle Olcay abi.Ama bu tankı büyüteceğim elimde 100x50x50 var ama bazı durumlardan dolayı şuan kuramıyorum.Bir ay sonra kuracağım Allah nasip ederse.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tamam Kado inşallah yakında yeni akvaryumunu kurarsın. Fakat yeni akvaryumunu kurana kadar bari bu akvaryumunun arkasını folyo vs birşeyle kapla.Akvaryumun arkasını kapladığında çok daha güzel bir görünüme kavuşacaktır. ;)

7. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Tamam abi alacağım.Yarın büyük ihtimal alırım.Zaten bunuda kullanmaya devam edeceğim.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Akvaryumun dekoru çok güzel olmuş. Hayalimdeki bir dekor. Fakat bir türlü yapamadım gitti...

9. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Eyvallah Fatih kardeşim.Biraz uğraşsan yaparsın o kadar zor bir olay değil.Önemli olan yaptığını içine sindirebilmen.

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Abi ben korkuyorum ve o şekilde kayalar bulamadım. Çünkü o kayaların altlarını benim sarı prensesler sürekli kazıyor. En ufak bişeyde kayalar düşer ve akvaryum patlar. :)

11. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Akvaryum güzel ama çok karışık forontoza Monodactylus sebae (Mono) arasında baya fark var nasıl yaşıyorlar bilmiyorum.

Monodactylus argenteus (Mono)
    Scatophagus argus (Argus)
    Frontoza

Tanganyika ve acı su balıkları bir arada bakılamaz diye biliyorum....

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Kaan acı su balıklarına tuz'da atsan olur. Yani acı su balıkları akvaryuma koymadan önce akvaryuma bir miktar tuz atıp sonra acı su balıkları salarsan olur.

13. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Frotoza var.Ve bir çok yerde bir arada bakılamaz yazıyor.

14. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Doğru bakılmaz, sen nasıl yaşıyor acı balığı dedin bende bu yüzden o cevabı verdim. :)

Sayfayı Paylaş