1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70x40x30 Tank aldım bitkili yapcam uygunmudur !

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde BAFRALI tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. BAFRALI

  BAFRALI

  Mesajlar:
  23
  Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım aslında mesleğim webmasterlık ama şuan bir petshop da sanal mağaza sorumlusu olarak açlışıyorum burdaki balıkları görünce akvaryum hobisine merak sardım ve kendime 70x40x30 84 lt ebatlarında akvaryum aldım ve kurdum sizlerden bunu bitkili yapmak istiyorum bana yol gösterirseniz sevinirim balık olarak ise canlı doğuranlar düşünüyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.
   
 2. yalim

  yalim

  Mesajlar:
  2
  70x40x30 Tank aldım bitkili yapcam uygunmudur !

  Canlı doğuran balıklar özelliklede lepistes,kılıç gibi balıklar bitkiyi çok sever o yüzden cenlı doğuran seçeceksen bitkili yapman gerekir.Bitki olarakta sivri uçlu büyük balıkların içinne giremeyeceği bitkiler seçmelisin çünkü lepisteslerden yavru aldığın zaman saklanabileceği yerlerin olması lazım.
   
 3. taygun

  taygun Guest

  70x40x30 Tank aldım bitkili yapcam uygunmudur !

  Emrah Bey,

  Merhaba. Aramıza hoş geldiniz. Sanırım low-tech dediğimiz, gübrelemenin çok yapılmayacağı bir akvaryum kuracaksınız değil mi?
   
 4. dream7

  dream7

  Mesajlar:
  3
  70x40x30 Tank aldım bitkili yapcam uygunmudur !

  70*40*30 güzel ölçüler bana göre. Sebebi yüksekliginin fazla olmaması. 30 cm yükseklikte bir tank için 2 yada 3 florasan ile çok sağlıklı bir aydınlatma yapabilirsiniz. Gün ışığı kullanmanızı tavsiye ederim. Kurulumu yaptım demişsiniz. Tabanda ne tür bir malzeme kullandınız. Ayrıca kaya ve benzeri şeyler ekledinizmi. Eklediyseniz bunların suya salınım yapıp yapmadığına bakmak lazım. Biraz daha ayrıntılı anlatırsanız akvaryumun kurulumu sanırım çok daha fazla yardım alacaksınız. Tabanda torf-misket gübre gibi destekleyici katmanlar varmı? ve ne tür bitkiler düşünüyorsunuz. Co2 sistem varmı? bunlar hep birbirini takip eden sıralamalar aslında. Beslemek istediğiniz bitki türünden başlayarak ayrıntılı kurulumu anlatırsanız daha kolay yardım alabilirsiniz. Saygılar.
   
 5. oday

  oday

  Mesajlar:
  36
  İsim:
  Bülent Öztel
  70x40x30 Tank aldım bitkili yapcam uygunmudur !

  Emrah bey ;

  Öncelikle istediğiniz her boyuttaki akvaryumu bitkili yapa bilirsiniz.Burda akvaryumunuzun pekbir sıkıntı teşkil etmediğini söyleye bilirim.Kurdum demişsiniz ,sanırısm içi su dolu ve balıklar var.Zeminde nasıl bir kum kullandığınızı bilmek gerekir.Gereksinimlerini karsşıladığınız her bitkiyi yapabilirsiniz.6 litrede cuba yapıp lepistes yavrularını büyüten tanıdığım insanlar var.Önemli olan istediğiniz bitkiyi seçin gereksinimlerini gerek ışık,gerek gübre,co2 gibi sıvı yada tüp bunları verdikten sonra her koşul uygundur.Umarım aklınızdaki akvaryumu kurarasınız kolay gelsin
  saygılar:gif
   

Sayfayı Paylaş