1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70x40x30 Tank aldım bitkili yapcam uygunmudur !

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde BAFRALI tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. BAFRALI

BAFRALI

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım aslında mesleğim webmasterlık ama şuan bir petshop da sanal mağaza sorumlusu olarak açlışıyorum burdaki balıkları görünce akvaryum hobisine merak sardım ve kendime 70x40x30 84 lt ebatlarında akvaryum aldım ve kurdum sizlerden bunu bitkili yapmak istiyorum bana yol gösterirseniz sevinirim balık olarak ise canlı doğuranlar düşünüyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

2. yalim

yalim

Canlı doğuran balıklar özelliklede lepistes,kılıç gibi balıklar bitkiyi çok sever o yüzden cenlı doğuran seçeceksen bitkili yapman gerekir.Bitki olarakta sivri uçlu büyük balıkların içinne giremeyeceği bitkiler seçmelisin çünkü lepisteslerden yavru aldığın zaman saklanabileceği yerlerin olması lazım.

3. taygun

taygun Guest

Emrah Bey,

Merhaba. Aramıza hoş geldiniz. Sanırım low-tech dediğimiz, gübrelemenin çok yapılmayacağı bir akvaryum kuracaksınız değil mi?

4. dream7

dream7

70*40*30 güzel ölçüler bana göre. Sebebi yüksekliginin fazla olmaması. 30 cm yükseklikte bir tank için 2 yada 3 florasan ile çok sağlıklı bir aydınlatma yapabilirsiniz. Gün ışığı kullanmanızı tavsiye ederim. Kurulumu yaptım demişsiniz. Tabanda ne tür bir malzeme kullandınız. Ayrıca kaya ve benzeri şeyler ekledinizmi. Eklediyseniz bunların suya salınım yapıp yapmadığına bakmak lazım. Biraz daha ayrıntılı anlatırsanız akvaryumun kurulumu sanırım çok daha fazla yardım alacaksınız. Tabanda torf-misket gübre gibi destekleyici katmanlar varmı? ve ne tür bitkiler düşünüyorsunuz. Co2 sistem varmı? bunlar hep birbirini takip eden sıralamalar aslında. Beslemek istediğiniz bitki türünden başlayarak ayrıntılı kurulumu anlatırsanız daha kolay yardım alabilirsiniz. Saygılar.

5. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Emrah bey ;

Öncelikle istediğiniz her boyuttaki akvaryumu bitkili yapa bilirsiniz.Burda akvaryumunuzun pekbir sıkıntı teşkil etmediğini söyleye bilirim.Kurdum demişsiniz ,sanırısm içi su dolu ve balıklar var.Zeminde nasıl bir kum kullandığınızı bilmek gerekir.Gereksinimlerini karsşıladığınız her bitkiyi yapabilirsiniz.6 litrede cuba yapıp lepistes yavrularını büyüten tanıdığım insanlar var.Önemli olan istediğiniz bitkiyi seçin gereksinimlerini gerek ışık,gerek gübre,co2 gibi sıvı yada tüp bunları verdikten sonra her koşul uygundur.Umarım aklınızdaki akvaryumu kurarasınız kolay gelsin
    saygılar:gif

Sayfayı Paylaş