1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

730. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ndeydik!

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Dün geç uyandık. Gürhanlar ailecek erkenden Söğüt'ün yolunu tutmuşlar. Bize telefon ettiklerinde uyuyorduk. Uyandık, kahvaltımızı yaptık, ben gidip babamın arabayı arakladım, eşimle birlikte Söğüt'e doğru yola çıktık.

Gürhanlarla buluştuk. Söğüt'ü gezdik. Benim İstanbul'dan gelen bir misafirim vardı (Araştırmacı Yazar Nafi Çağlar), onu gördüm, fotoğraf falan çekindik.

Fotoğrafları paylaşalım... [​IMG]

Her taraftan gelen Yörükler vardı (Samsun, Urfa, Kocaeli, Antalya vesaire). Bunun dışında, diğer Türk ülkelerinden gelen misafirlerimiz de vardı.

Samsun Yörükleri çadırı önünde fotoğraf çektirmezem olmazdı:

Bunlar da Urfa'dan gelen Yörükler, ikram ettikleri mırranın tadı damağımda kaldı:

Hun savaşçısı kılığındaki adam, bizim Veli abi... Her sene görüşürüz, çok muhabbet biridir. Yanındaki Göktürk temalı siyah tişörtlü çekik gözlü herif benim (tişörtü zor kurtardım [​IMG]):

Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Bölüğü harikaydı, damarlarımdaki kan nereye akacağını şaşırdı onları dinlerken:

Cirit oyunlarını da biraz izledim ve anladım ki; ATIN ÜSTÜNDEKİ TÜRK DEĞİLSE YÜKTÜR! Harikaydı, çok güzel bir gösteriydi:

Gürhan ve ben, Ertuğrul Gazi Türbesi'nin yanındaki yörük çadırı şeklindeki lokantadayız:

Ben, Veli abi, Gürhan:

Bu fotoğraf da Evren'e gelsin, görür görmez aklımıza Evren geldi:

kerem11 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 730. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'ndeydik!

Sosyal adamsın hocam, böyle günleri kaçırmıyorsun kutlarım. Ertuğrul Gazi'ye bizden de selam olsun, mekanı cennet olsun.

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  3. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Aslında pek sosyal biri sayılmam. Hemen hemen her konuda kafama göre takılırım ve insanlarla bir araya gelmek veya kalabalık ortamlarda bulunmak beni epey bayar... Ama konu Türk kültürü ve tarihi olunca akan sular durur. :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Onur Bey güzel kareler gerçekten. Bir an orada olasım geldi. Türk kültürü işte. Zenginlikte sınır tanımıyor.
    Ertuğrul Gazi'nin mekanı cennet olsun. Paylaşım için teşekkürler...

Onur G. HİTİT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş