1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

75*45*35 kurulumunu yaptık

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde deniz can baran tarafından 2 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. deniz can baran

deniz can baran

Yer:
    Samsun
    İsim:
    deniz can baran
    Selamlar foruma yeni katılmış biri olarak kendimce eksiklerimi tamamladım ve aşağıda bulunan malzemelerle kurulumumu yaptım sistemde beni yarı yolda bırakacak yada tavsiyeleriniz varsa bekliyorum

Akvaryum: 75x45x35h

Sump : 70x40x40h

Protein skimmer: nac 3.5

Dalga motoru :1 hydor

Aydınlatma : kendi yaptığım armatür ve 1 actinic, 1 lagoon blue 1 cool white, 1 deep blue t5 florasanlar ve toplam 24 watt power led simülasyonlu

Kum : aragonit kum 14 kg

Testler: nitrat ve amonyak testi birde ca ve kh ve ph testi tarihleri geçenler var kontrol etcem

Tuz: 5 kg Aquarium system- Reef crystals (kurulumdan sonra elimde kalan)

Refraktometre

R.O: Deniz akvaryumu kurulum ve satışı yapan arkadaşımın cihazını kullanıyorum kısa bir süreliğine

Su ekleme ünitesi : kendi yaptığım optik gözlü su ekleme ünitesi

Fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum

Ekli Dosyalar:

MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.
  2. deniz can baran

deniz can baran

Yer:
    Samsun
    İsim:
    deniz can baran
    Akvaryum kurulum aşamasından sonra diatom surecimiz bir kac icinde basladi cok erken olmasi beni biraz endiselendirdi ama suanlik güzel devam etmekte nerdeyse kayalarin tamami ve on cam sarardi kumdada sararmalar başladı 2 veya 3 gun sonra temizlik ekibi koymayi düşünüyorum doğrumu yapiyorum acaba

Ekli Dosyalar:

MESUT_KERİM ve Burcu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş