1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

75 x 40 x 35 Yeni Akvaryuma Geçiş

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde mericselcuk tarafından 27 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Benim ps askı tipi motor calısırken tırlama sesi yapıyor şimdilik bardakla çözdüm olayı sıfır ses sonra gezerken bunu buldum yükseltici gibi bişe

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    daha çok akvaryumu bölmek için kullanıyorlar sanırım

3. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Nerde kullanmak istiyosan fikir kullanana kalmış ben ps yükseltmek askıdan kurtarmak için kullanıcam böylelikle ultra sessiz bir ps elde ediyorum

zorvolkan bunu beğendi.
  4. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Ali express ile uğraşmayın

GG'ye bulaşık süzmatik yazın

veysel ve mericselcuk bunu beğendi.
  5. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Yavaştan taşınma işlemlerine başladık 3 conch ve 1 turbo snail ve armatürümüzü yeni tanka aktardık eski tankda eski küçük bir armatür var onla idare ettirmeye calısıcaz

[​IMG][​IMG]

veysel bunu beğendi.
  6. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Bu nedir anlamadım ya bugün cıkmış yeni tankta suyun üzernde yap gibi dağılan bişe sanki kayalardaki diatom yerinden cıkmış gibi kahverengi bişe suyun üZerinde

7. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Evet bugün akvaryuma biraz malzeme eklentisi yaptık jebao rw4 eklendi ve media reaktörü olarakta aktif karbon eklendi anlamadım bişe var ama rw4 ilk kez kullanıcam motordan her calıstıgında tır tır tır ses geliyo bu normalmidir ??Ürün Sıfır videosunuda çektim

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

8. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Bu kadari normal diil

Parcalayip tekrar topla bakalim duzelecek mi

Kahvalti bicagiyla yandaki bir bacagi dikkatlice disa kastirip deliginden cikart
    Ondeki kafesi dondurerek sokucen
    Gerisini cozersin

9. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Sıfır diye yapmak istemedim aldım yerde kullan sıfır diye yapabilir dedi pazartesiye kadar çalışsın düZelmezse iade edicem yasa değişim

10. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Ürün yeni olduğu için pervanenin takılı olduğu seramik mil azda olsa pürüzlü oluyor.Zamanla döndükçe pürüzsüzleşiyor ve ses azalıyor.Etrafınızda eski bir rw-4 varsa onun pervanesi ile deneme yapın.Birde kablonun biyere titreşim iletip iletmediğini kontrol edin.

11. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Hepsini anladım ama şu kablo olayını anlamadım hocam biraz detaylı açarmısın

12. zorvolkan

zorvolkan

İsim:
    volkan zor
    hayırlı olsun ürünler, özellikle reaktör hakkında yorumlarını bekliyorum dostum

13. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Bakalım iyi gibi duruyor

zorvolkan bunu beğendi.
  14. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Motorlardan gelen titreşim motorların kablolarında da hissediliyor.Kablolar bazen plastik veya ses yapabilecek başka birşeye dokunduğunda titreşim motordan kabloya, kablodan dokunduğu şeye iletilerek ses yapıyor.Birkaç defa başıma gelmişti. Bu ihtimal çok düşük bir ihtimal.

Senin sorunun büyük ihtimalle milin yeni olmasından dolayı. Zamanla geçecek fakat bu süre tahmini 1-2 ayı bulabilir.İçine sinmezse şimdi hemen değiştir.Yeni alacağında da aynı olursa artık tek çare beklemek.

Jebao yu yıllardır kullanan ve en iyi bilenlerden birisiyim.Eğer farklı modlar kullanmayıp düz akıntı istiyorsan tunze her zaman kalitedir. Coral box diye farklı bir marka var. O jebao dan daha sessiz.

Bide motoru biraz daha aşağı çekip deneyebilir misin?

15. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Motoru asagı aldım ve şuan en düşük modda çalışıyor hala bi azalma yok dedigin gibi milde ve 1-2 ay sürüyorsa ya beklicez yada değiştirim en iyisi oda aynısı olursa beklicez yapcak bişe yok yok işte düz akıntı motorum vardı sırf bu modları için aldım bakalım artık ne olcak saolasın

16. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Değiştirme şansın varsa değiştir, aklında kalmasın.

17. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Rw4 sorunumuzu yenisi ile degiştircekler bakalım aynı ses varsa arkadaşında dedigi gibi millerin biraz alışmasını beklicez

Diatom baya kalkmış kayanın uclarında kalmış tamamiyle kalkar diye düşünüyorum hafta sonu

Diatom kalktıktan sonra su değişimimi sıfır suylamı yapim sizce yoksa 6-7 aylık oturmuş tankımdaki suylamı yapim hangisi sağlıklı olur ??çünkü biran önce küçük tankı aktarmak istiyorum 2 si aynı anda sıkıntı oluyor

18. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Forum uyuyomu ya

19. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Eski tankta aksilik veya hastalık yoksa ondan da su alın derim.

20. mericselcuk

mericselcuk

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Meriç Selçuk
    Olmadını düşünüyorum çünkü sudan dolayı su canlı kaybı hiç yaşamadım aksine mercanlarım cogalıyor büyüyor tam 6 aylık tank halada canlılarım lonun içinde torch coralım felan büyüdüde büyüdü kenya tree coralım daldı agaç oldu :) o zaman 20 litre su değişimi yapim 15 litre eskisinden alim 5 te yeni yapim eklim sonra 3-5 gün sonra test yapıp diğer canlıları aktarim yavaş yavaş sanırım sıkını olmaz çünkü candy coral 4 kafa vardı onu aktarmıştım gayet iyi duruyolar sıcaklıgım suyum sabit derecede 1025 -26 sıcaklık nitrat 2-3 felandı en sın baktıgımda ama dedim gibi ayrıntılı test su degişiminden 2-3 gün sonra yapacam teşekkürler inşallah kayıpsız aktarırım 17 gün bekledim bişe olmasın :)

8020_r31s bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş