1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

75x50x50 Sorular

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde akunaki tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt
    İyi günler konudada belirttigim gibi 75x50x50 bir tank kurmak istiyorum ama tankı sanırım en son yaptırıcagım :)
    sorularım şu:
    1.power led armatür yaptırmayı düşünüyorum böyle bir tanka kaç adet ve ne renlerde power led kullanmalıyım 1 3 15 30 ve 50 wattlık getirtebliyorum par ve lümen degerleri ne olmalı kaç derecelik lens kullanmalıyım?
    2.ps olarak nac5 nac7 hangisi beni rahatlatır?
    3.hydor coralia 3 mü sicce 2 mi iyidir dalga motorumu dalga motorunu ikinci el almam bir şeyi degiştirirmi yıpranma debi düşme söz konusumudur?
    Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...
    Özellikle sorunum led çünki metal halide veya t5 kullanmak istemiyorum...

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: 75x50x50 Sorular

Selam Tuzlu suya hoş geldin diyelim o zaman sana.
    Tank ortalama 200 litre felan olur sumpla beraber. Bunun için nac5 nac6 nac7 hepsi olur ama almışken biraz büyük seç ki rahat ed sırtını sağlama al derim.
    Led konusu ucu açık bir konu yani tam anlamı ile tamam bunu kullan bu süper diyemeyiz her tankta her marka led te farklılık gösterir her watta getirte bilirim demişsin ebay dan getirecek sen çoğu gerçek değerlerde değil bilgin olsun bizzat tecrübe ettim ama oradan alıp ta kullanan var http://www.akvaryumportali.com/kend...irme/10-w-led-projektor-diy-montaj-10949.html ve şuan için sıkıntı da yok görünüyor. Forumda led ile ilgili birçok konu var inceleme şansın olursa biraz fikir verir ama bence T5 destekli led yap.
    hydor coralia den anlamam hiç kullanmadım diğer arkadaşlar yanıtlayabilir 2. el alabilirsin onu pek sıkıntı yaratmaz sanırım.

3. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt

Ben ledi amerika menşeili getirecegim bir arkadaş buradan yardımcı olacak..:) ama bana ledde istedigin bütün özellikleri yaz dedi maviyi nasıl kırmızıyı ve beyazı nasıl istiyorsun lünem degerlerini yaz kaç tane istiyorsun belirt dedi..:)markası sanırım grsly ledin gerçi bana aynı markanın ürettigi smdleddde yeter dedi ama pek inanasın gelmedi smd yi gösterdi bizimkilerden farklı biraz bunların üzerinde kırmızı nokta fln var ışıgın çıkış yeri kırmızı çipleri amerikan malı flnmışş:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ps olarak Nac7 işini görecektir. Akıntı motorunda Sicce iyidir ve ikinci el olmasında hiçbir sorun yok, yeter ki düzgün çalışsın ve kablosu vs sağlam olsun. Yalnız Sicce'nin döner başlık bir akıntı motoru var ondan olmasın yeter ki gıcık alet o.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yusuf bey bende kendi yapımım olan led armatürü kullanıyorum 2-3 ay oldu sorunsuz gidiyor.

Led olarak markasını bilmediğim Soğuk beyaz dediğimiz 6500K üstü led ve mavi olan 460 nm 1 wattlık ledlerden kullanıyorum 48 adet. Birde bunların yanında 10000k 10 wattlık led mevcut. Akvaryum ölçülerim 100*50*40h. Sizde 50-60 adet 1 wattlık ledlerden kullanmanız yeterli olur. 10 wattlık led yerine 10 adet 1 wattlık ledin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Benim konum aşağıda bakabilirsiniz.
    http://www.akvaryumportali.com/kend...iy-kasa-akvaryum-uzerindeki-etkisi-11434.html

6. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt
    Evet onlar daha güzel ama maliyeti daha fazla. Driver, led dizimi filan İnce iş tak çalıştır olmalı bende... :)

Birde yazmış olduğum konuları nasıl takip edebilirim acaba ?

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Profiline gir oradan takip edebilirsin veya takip etmek istediğin konulara abonelik yap.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Konuyu açma mesajının hemen üzerindeki kemerde ''Seçenekler Sekmesi'' bulunuyor. Tıklayıp konuya abone olabilirsin.

Sayfayı Paylaş