1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

8 Mart Kadınlar Günü

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 8 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. Onur G. HİTİT

  Onur G. HİTİT

  Mesajlar:
  901
  Yer:
  İlkadım/SAMSUN
  İsim:
  Onur G. HİTİT
  Bayan üyelerimizin sayısı az. Gerçi akvaryum hobisiyle uğraşan bayanların sayısı zaten az. Ama yine de bu anlamlı günü kutlayalım dedim.

  BAŞBUĞ ATATÜRK'ÜN SÖZLERİNDEN BAZILARI:

  "Dünyada hiçbir milletin kadını, 'ben Anadolu kadınından fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim' diyemez. Erkeklerden kurduğumuz ordumuzun hayat kaynaklarını kadınlarımız işletmiştir. Çift süren, tarlayı eken, kağnısı ve kucağındaki yavrusu ile yağmur demeyip, kış demeyip cephenin ihtiyaçlarını taşıyan hep onlar, hep o yüce, o fedakar, o ilahi Anadolu kadını olmuştur. Bundan ötürü hepimiz bu büyük ruhlu ve büyük duygulu kadınlarımızı, şükranla ve minnetle sonsuza kadar aziz ve kutsal bilelim."

  "Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse o sosyal toplum felçlidir."

  "İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin?"

  "Bazı yerlerde kadınlar görüyorum ki, başında bir bez, peştemal veya buna benzer bir şeyler asararak yüzünü, gözünü gizler ve yanında geçen erkeklere karşı arkasını çevirir veya yere oturarak yumulur. Bu tavrın manası neye delalet eder? Medeni bir millet anası, bir millet kızı için bu garip şekiller, bu vahşi vaziyet nedir? Bu hal milleti çok gülünç gösterir ve derhal düzeltilmesi lazımdır."

  BİR BİLGİ:

  İsviçre'de kadınlar seçim haklarına 1971'de kavuştu. Fransa, Belçika ve İtalya'daki kadınlar da bu haklarına 1944 yılında kavuştular. Yanlış hatırlamıyorsam İspanya'da kadınların seçme ve seçilme hakkına kavuşmaları 1970'leri buluyor. Türkiye'de ise kadınların seçme ve seçilme haklarına kavuşmaları 1935 yılında olmuştur. Aradaki farkı görün, 10 Kasım 1938 tarihi 09:06'dan sonra nasıl geriye doğru gittiğimizi anlayın.
   
  YIKIKTEMO ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
 2. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Cevap: 8 Mart Kadınlar Günü

  Tüm bayanların kadınlar günü kutlu olsun. Bilgiler için teşekkürler :ay:
   
  Onur G. HİTİT bunu beğendi.
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: 8 Mart Kadınlar Günü

  Kadınlar günü kutlu olsun ama hocam söz ettiğin Anadolu kadının ve yine kadınlığın hakkını verenlerin Kadınlar günü Bodox ve yapma dudaklı Nişantaşı bayanlarınınkinden daha çok kutlu olsun.

  Not: Bugünü gene onlar kutlayıp ve pahalı hediyeleri gene onlar alacak olsa da...
   
  Onur G. HİTİT bunu beğendi.
 4. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Cevap: 8 Mart Kadınlar Günü

  Kadınlar birer çiçektir :D saygılar:gif Tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun.
   
 5. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.009
  İsim:
  Olcay Aksu
  Cevap: 8 Mart Kadınlar Günü

  Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
   
 6. barisy

  barisy

  Mesajlar:
  586
  İsim:
  Barış Yıldırım
  Cevap: 8 Mart Kadınlar Günü

  Kadınlar günü kutlu olsun.. :F:F:F:F:F
   

Sayfayı Paylaş