1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80*40*60hTropheus akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde estrab tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Merhaba arkadaşlar.Uzun zaman oldu forumda sizlerle birlikteyim.Sizlere akvaryumumu tanıtayım dedim,kısmet bugüneymiş.İyisiyle kötüsüyle yorumlarınızı bekliyorum.
    Malzemeler:
    15 kg ince midye kırığı
    1kg mercan kırığı
    10 kg kadar gnays kaya
    Isıtıcı:
    200w atman
    Filtreler:
    20w üst filtre
    Ekol 15
    fluval 205
    (dış filtreler seri bağlıdır)
    Işıklandırma:
    2*18w grolüx
    Canlılar:
    3 tür anubias
    4 ikola
    8 tropheus (türünü tam olarak bilmiyorum)
    Haftalık %20 dinlenmiş su değişimi,ilaç kullanmıyorum,kullanılan yemler tropical sprulina super forte,tropical tablet,thera+A,kendi hazırladığımbitkisel ağırlıklı Temel bey in tarifi(teşekkürü bir borç biliyorum)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Erman Pehlivan, YIKIKTEMO ve hasanacar bunu beğendi.
  2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Gayet güzel görünüyor. Tebrik ederim. Fakat balıkları göremedim. Balıklarda akvaryuma uyum sorunu mu var yoksa stres mi var? Bazen su cam gibi dekor harika olur ama balıklar huzursuzdur.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gerçekten dekor süper olmuş. Su berrak şartlar güzel. :nazar: Ellerinize sağlık. Balıklar flaş yüzünden saklanmış sanırım. Sağlıklı balıklar ve sorunsuz bir barındırma dilerim.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Güzel dekor olmuş, tebrikler.

Yalnız gözüme çarpan Anubias'ların rizomları kuma gömülmüş, buda bitkileri çürütecektir.....

Ya rimozları kumun üzerine çıkartın, yada kayaların üzerine misina yardımı ile bağlayın......

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tankınız dekor olarak sade , balıkların durumu gerçekten iyi maşallah:nazar::nazar:ama tank hacminiz 192 lt're içindeki kum ,kaya,vs dekorlarla hacim 160 ltre civarı ve 12 adet balık için yetersiz bir hacim? dizayn etmiş olduğunuz dekorda kayalar birbirine yakın ve baskınlık kuracak erkek tüm bölgeyi sahiplenip terör estireceği kaçınılmaz .Tür olarak tek tür en sağlıklısı tabi karar sizin umarım yazdıklarımdan dolayı beni yanlış anlamazsınız.Çünkü ilerde çok sert kavgalar olacak hırpalanmış balıkları görünce daha fazla üzüleceksiniz.

6. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Yorumlarınız için teşekkürler.Evet hacim küçük,yanlız balıklar 2cm iken gelmiştiler,şu an 8cm civarı,onlar için kurulu ve beklemekte olan 600lt bir tankım var,yakında yeni evlerine taşınacaklar.Işığa alıştırmadığımdan dolayı flaştan ürktülerbiraz.teşekkürler.

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hasan bey ışık olayında öğlen saati ışığı açın ve akşam saat 22:00'da kapatın bu şekilde 4,5 gün içinde alışacaklar.Bende ilk dönem aynı sorunu yaşamıştım şimdi alıştılar.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hasan bey son durum nasıl tropheuslar ne durumda umarım herşey yolundadır.

9. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Akvaryumun dekoru çok hoş olmuş.. İyi seyirler :)

Balıkların korkmuşa benziyorlar hiçbirisi ortalıkta yok :smiley33:

Birde anabiaslar toprağa gömüldüğünde bozulduğunu duymuştum kök kısımları çürüyor diye biliyordum onların kökünü taştan çıkarırsan bitkiler için daha sağlıklı olur.

10. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Daha önce sizinde tavsiye ettiğiniz gibi öğlen ışığı açıp denedim ama olmadı,ama sorunu çözdüm balıkların yanına 2cm civarı 6 adet borley yavrusu attım ,şimdi balıklar gayet iyiler ,hatta ikola dişileri yumurta aldı biri attı ama sağlık olsun,reflektörle ışık tutsam gizlenmezler artıksuper:gif

Sayfayı Paylaş