1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

800lt bir başka bahara

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde estrab tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Daha önce portalda bahsetmiştim,800lt akvaryum kurmayı düşünüyordum ama olmadı,bir arkadaşımda 500lt bir akvaryum vardı,discus besliyordu onları elden cıkarınca akvaryum boşta kaldı,ve 2 haftalık ikna ve pazarlık aşamasından sonra akvaryumu ele geçirdim ;)kurulumu yaptım,ilerleyen zamanlarda fırsat bulursam birkaç fotoğraf ekleleyeceğim.

2. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Hasan bey hayırlı olsun 500 litrede güzel bir hacim .

3. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Çok teşekkür ederim,kısmet olursa 800 lt deniz akvaryumu kurarız ilerde İnşallah.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    800lt bir başka bahara

Hasan abi hayırlı uğurlu olsun yeni akvaryumun. Acaba 500 lt'de ne tür beslemeyi düşünüyorsun merak ettim.

5. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Teşekkür ederim kardeşim,henüz karar veremedim,yanlız bir süre evdeki diğer balıklara(ciklet) ev sahipliği yapacağı kesin.Balık almak benim için biraz zor,burada 2 pet shop var 5 tür balık satıyorlar.işim gereği şehir dışına çıkmam zor balık almak için bakalım hayırlısı.Acalem yok zaten şöyle su güzelce otursun bakalım.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    800lt bir başka bahara

Hayırlı olsun yeterde artar bile, 500 litre az bir hacim değil ne balıklar beslenir onda. saat:gif Mesela Fossorochromis rostratus. saat:gif Özel bir tür olduğunu düşünüyorum. Çok asaletli bir balık. :helalolsun:

7. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Amin inşallah hayırlı olur Temel abi,çok güzel balık yanılmıyorsam tanganyika da yaşıyor değil mi?ben nasıl bulurum bu balıkları abi,akvaryumcuya kum siparişi verdim 10 gün oldu gelmedi,sonra başkayerden aldım,kaldı ki canlı balık getirecek,nerde burada öyle esnaf,

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    800lt bir başka bahara

Bu bölge sıkıntısı yok mu zaten gerçekten hobicileri zor durumda bırakıyor. Bu tür gerçekten güzel severim. Yerel adıyla kral chichlid balığı. Bu türü getiremeyen esnaf gitsin kumda top oynasın bu işi yapmasın, zor bulunur bir tür değil. Tanganika balığı değil Malawi gölünün sığ kumluk tabanlı bölümlerinde yaşar. Aslında birçok cichlid türüne göre de uysaldır. Kendi türüne ise yarı agresif olarak tarif edilir.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    800lt bir başka bahara

Abi bölgeler her zaman sıkıntı olmuştur istediğimiz canlıyı bulma konusunda. Ben lepistes bulamadım hesap et gerisini. montz:

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    800lt bir başka bahara

500 liitre de ne beslenebilir ? Tabiki Yunus. aliye:gif

Sayfayı Paylaş