1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80'ler de çocuk olmak.

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde sedatceyhun tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    80'ler de çocuk olmak.

Sedat aldın götürdün bizi çocukluğumuza. :(

Valla bir tuhaf oldum şimdi. Şimdinin çocuklarını hep şanslı görürüz.

Hepsinin playstation ları,odalarında ayrı tv leri,binlerce kanal,pc leri,cep telefonları felan derken bugünün teknolojisinden sonuna kadar faydalanıyorlar. Ama bizim çocukluğumuz onca yokluğa,alımgücünün düşüklüğüne,kıstlılığa rağman genede şimdiki çocukluktan daha güzeldi. Gazoz kapağını çiviyle bir sopaya çakıp araba yapmak,bilyalı,çitalı uçurtma,bisiklet kiralama,komşunun ağaçlarına dalma,bir misket yüzünden birbirimizin ağzını burnunu kırmak,annenin tenceresini çalıp içinde gizlice balık beslemek felan ne bileyim onca yokluğa rağmen genede çok güzeldi. :) Bazen hiç büyümeseydim diyorum. em32.gif

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    80'ler de çocuk olmak.

Ben her zaman hiç büyümeyeyim diyorum Olcay hocam. Çocukluk gibisi var mı ? Daldık gittik Sedat abi. em32.gif

Paylaşım için teşekkürler.

4. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    80'ler de çocuk olmak.

Hüseyin Çelik sen çizgi film vs seyretmeye başladığın yıllar 1995'e gelir herhalde kliptekileri nereden bilecen, nereye daldın hacı :F

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    80'ler de çocuk olmak.

Hoca ben hala izliyom çizgi film yaa. :D İlla yakalayacan bir yerden değil mi hocam. :D Bu arada adımın yanına soyadımı da yazdığın ''gözlerden'' kaçmadı. :D Bakan değilim abi. Akvaristim. çılgın: :F

6. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    80'ler de çocuk olmak.

Nereye daldın Hüseyin :D fındık-kola' yı, grup vitamini, izel çelik ve ercan ın beraber takıldığını, sokaklarda adamların nayloooncuu baloooncuu diye gezdiğini ve bmx bisikletleri biliyomusun yoksa :D yada en azından naylon çocuk bezlerinin iğrenç plastik kokusunu hatırlarmısın :D

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    80'ler de çocuk olmak.

Hoppalaaaa :D Ağam ben Tom And Jerry zamanlarından , Bugs Bunny zamanlarından , robot bir çocuk vardı onun adını unuttum o zamanlardan kalmayım. Yani o zamanları hatırlıyorum. :D 80'lerde olanlar şimdi yok mu sanki ? Bir çoğu olmasa da benim de 95'lerden hatırladığım var bu videonun arasında. Sanırım kafanızda bana ve çocukluğuma dair soru işareti kalmamıştır. :F

8. sedatceyhun

sedatceyhun

İsim:
    Sedat Gezer
    80'ler de çocuk olmak.

Güzel günlerdi, Bazen o zamanlar dönmenin bir yolu olsaydı ve o zamanlarda kalsaydım dediğim olur. Ekmek babadan su musluktan. :D

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    80'ler de çocuk olmak.

Siyah beyaz tek kanallı yıllarda toplanırdık tv nin karşısına beklerdik reklamlar çıksın diye. :) Reklamlar çıkıncada o senin sonraki benim diye oyun oynardık. :) Şimdilerde ise reklamlar seyretmekten gına geldi. :hasta: Hafta sonları Türk sineması var diye hafta sonlarını iple çekerdik. Haa birde pazar sabahları,pazar konseri olurdu. Orkestıra. Deli olurdum onu görünce. montz: Futbolcu resimleri olan numaralı kartlarla pişti oynardık. Uçurtmaların kuyruklarına jilet takıp başkalarının uçurtmalarını düşürürdük. smiley18.gif Beden eğitimi derslerinde okuldan kaçardık. Arabaların tekerleklerinin altına çivili tahtalar koyardık. ( Bu arada bilimum fırlamalık yapardık :D) Emrah bmx diyince yediğim dayaklar geldi aklıma. :D İlkokulu bitirene kadar hiç bisikletim olmamıştı benim. :( Üstelik bmx hastasıydım. Azmı komşuların bisikletini çalıp dayak yedim. :D Birde bir bisikletci vardı mahellemizde. Bisiklet kiralardı.Hele o adamdan yediğim dayakları ömrümde yemedim. Canım nezaman sıkılsa gider adamın biskletlerinden birini çalar gezerdim,peşindende bir araba dayak yerdim. :hasta: O döverdi ben gene çalardım. :D Yokluk işte. :( Oysaki şimdinin çocukları daha yürür yürümez bisiklet alıyoruz. :) Hey gidi günler heyyy. :( Güzeldi güzel. Onca yokluğa rağmen çok güzeldi.

10. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN
    80'ler de çocuk olmak.

Çocukluk yıllarımda bizim en büyük eğlencemiz ağaç kaplı ön tarafı bezle çevrili iki tane düğmesi olan bir radyomuz vardı. Pazar günleri saat 9 da piyano müziği ile başlayan çocuk saati diye bir piyes dinlerdik ki o piyesi dinlerken aldığım heyecan şimdiki kurtlar vadisinde bile yok.
    Çocukluktan beşiktaşlıyımdır maçları o radyodan halit kıvanç bir anlatırdı dinlerken seyrediyormuş gibi hissederdik kendimizi şimdiki spikerler futbolcunun ismini bile bilmiyor :)
    Sonra siyah beyaz national marka bir tv. miz oldu :) karıncalı marıncalı oturup reklamlarda dahil herşeyi seyrederdik saatlerce sadece TRT 1 vardı ve oda saat 7 de başlayıp 12 gibi de İstiklal marşı ile kapanırdı (istiklal marşında o sayede öğrendik) O zamanki seyrettiğim tv. ile şimdikiler arasında dağlar kadar fark var o karıncalı siyah beyaz tv. şimdiki cam gibi led tv. lerden bence daha üstündü. :)

Dizilerden kaçak diye bir dizi vardı Dr. richard kımble idi dizideki ismi
    Uzay yolu vardı. kaptan körk, mr. spak. mr. sulu. bayan ohara
    Tatlı cadı vardı sementa
    Kaygısızlar
    Görevimiz tehlike

Şimdi yayınlansa 4 hafta sonra yayından kalkar ama o zamanla en popüler dizilerdi bunlar :)

Sevgiler.

11. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    80'ler de çocuk olmak.

Her hafta sonu dayım elimden tutar video kaset almaya yada kiralamaya götürürdü beni bruce lee nin bütün filmlerini seyretmiştik :D, kolayı fındıksız içmezdik,deri ceketler modaydı sanırım çünkü hatırladığım kadarı ile çok giyiliyordu,her mahallede varmıdır bilmem ama bizim orada sütçüler gezerdi birde güğümlerle süt satılırdı şimdiki çocuklar görse tiksinir içmezler pastörize sütü bile içmiyorlar, horoz şekerleride unutmadım tabii :)

12. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    80'ler de çocuk olmak.

Vay be :cekingen: Ben Olcay abim ya da Sedat abi kadar gerilerde değildim belki ama güzel abilerim, anlattıklarınızın hepsini yaşamışımdır...Bizimkisi ara sokaklarda geçen yıllardı :cekingen: Dedemin gofret atolyesi vardı.Sabahları dedemden harçlık alır 1 saat geçmedende soluğu atolyede alırdım...Toz leblebiler ,gofret falan alırdım o harçlıkla(Tabi para bu yolla tekrar dedeme dönerdi :D ) :) Evimizin arkasında birde kümesimiz vardı...Tavuğundan tutunda ördeğine kadar...O aralar renkli ekranlar yeni çıkmıştı yanlış değilse...Aile başına toplanır diziler seyredilir...O zamanın ilişkileri başka güzeldi...Helede bayramlar...En güzel kıyafetler giyilir,büyüklerin, komşuların eli öpülür...Harçlıkları toplar hoop dükkanlara saldırırdık...Arabaların peşinden koşarken az kayıpda düşmedik...Çıta bulamazdık uçurtmayı tahtadan yapardık,ağır gelirdi uçmazdı...İp bulamazdık yorganlardan sökerdik :cekingen: Vay be çocukluğumuza döndük bir an...Ellerine sağlık Sedat abi :cicek:

13. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    80'ler de çocuk olmak.

Süper gerçekten Mr. Spak. Babam hep söyler bu adı.80 leri bilmem ama bizim gidaşatımız kötü onu biliyorum.Acaba çocuklarımıza çocukluğumuzu anlatabilicekmiyiz diye düşünüyorum. :( :( olma:gif olma:gif

14. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    80'ler de çocuk olmak.

Ne güzel ki geçmişimizi unutmamışız. Sokakta eskimocular bağırırdı. Benim de ilk bisikletim bmx ti ama hep kontropedal olsun isterdim can:gif Televizyonlara gelince gözü açtım açmadım Yalan Rüzgarı, Cesur Ve Güzeli hatırlarımo diziler yüzünden şimdi bile dizileri sevmiyorum dön:gif

Sayfayı Paylaş