1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80x30x50h Akvaryuma Yeniden Başlangıç ( Adım Adım Resimli )

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde F4iLuR3 tarafından 4 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    5 Yunus , 2 Vatoz ve 2 Çöpçümün Ölümünden sonra suyu tamamen değiştirdim akvaryumu boşalttım kumuna kadar kaldırdım ve yeniden başka bir türle başlamaya karar verdim. Çünkü balıklarım beyaz benek hastalığı olmuştu suyu yarım yarım değiştirmek yerine tamamen bozup tekrar kurdum , dış filtresine kadar teker teker temizledim hepsini..

Kumu Çıkarttık ve Bir Kaba Boca Ettik..

Akvaryumda kullandığım arka fon siyah tonlarındaydı biraz daha aydınlık olsun diye arka yüzündeki mavi fonu kullandım ;)

Akvaryum temizledi ve tekrar doldurulmaya hazır :)

Akvaryumu doldururken dış filtreden yararlandım biraz :D

Akvaryum doldurum işlemi de bitti şimdi de iç aksanları yerleştirdik , sağ taraftan fon biraz su yedi kuruyunca düzelir diye umuyorum , top şeklinde olan hava taşını da geçiçi bir süreliğine o şekilde yerleştirdim simdi suyumuz hava alsın bi kaç gün dinlensin :smiley33:

barisy, Heliak, hasanaytekin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: 80x30x50h Akvaryuma Yeniden Başlangıç ( Adım Adım Resimli )

Hadi hayırlı olsun Halil. Daha dikkatli ve kontrollü bir akvaryum olur umarım ;)

F4iLuR3 bunu beğendi.
  3. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Teşekkür Ederim saygılar:gif Bu sefer öyle olmasını ümid ediyorum hayırlısı olur inşallah :)

4. Heliak

Heliak

Hayırlı olsun sağlıklı balıklar yetiştirirsiniz inşallah Halil bey :)

F4iLuR3 bunu beğendi.
  5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Evet yeni akvaryumunuzada beyaz benek taşınmış olabilir. Nasıl dezenfekte ettiniz bilmiyorum ama o tür hastalıklarla baş etmek bu kadar kolay değil. Genellikle önemsenecek bir problem değil. Ama yeni kurulum yapmak hobiye yeni başlayanların bir hastalığı hergün yeniden kurmak istiyorum hayla akvaryumu. Uzun yıllar boyunca aynı akvaryum içimi daraltıyor. Ya yeni bir balık gelecek yada değişecek dekor. Suyunuzu ilk kurulumda 30 derece üzerine kadar çıkartın. Hazır balık yokken. Kum içindeyken. Tüm sistem hazırken. sonra yavaş yavaş 26 dereceye indirirsiniz... Beyaz benekte yok olacaktır döngüsü kırıldığı için. Tam olarak birşey anlayamadıysanız eksikler varsa forumda beyaz benek üzerine çok yazılar var incelemenizi öneririm yeni kurulumunuzda hayırlı olur inşallah. Ama başta bir tema yaparsanız ona göre konuları başlıkları ve alt başlıkları belirleyerek akvaryumu kurarsanız sıkıntı çekmezsiniz.

F4iLuR3 bunu beğendi.
  6. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Teşekkür Ederim saygılar:gif

Haklısınız bende böyle yeniden kurduğumda içim sanki daha rahat oluyor :) su şuan çok soğuk nasıl ısıtacaz onu düşünüyorum :D

7. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

hayırlı olsun sadece gözüme takılan birşey var akvaryumun köşeleri açıkta kalmış çatlama olasılığı çok yüksek bilginize iyi balık büyütmeler....

volkantr34 ve F4iLuR3 bunu beğendi.
  8. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık

Halil bey size tavsiyelerim. Dış motoruda takın ve akvaryuma kumu ekledikten sonra biraz yem atın sistem otursun ve ayrıca 3 çay kaşığı kaya tuzu kullana bilirsiniz.

F4iLuR3 bunu beğendi.
  9. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Bunu bende düşündüm fakat ağırlık merkezi daha fazla değilmi ? Yani orta kısım daha az olsa dediğinizde haklı olabilirsiniz ama orta kısım yan paylardan fazla ve ağırlık ortada diye düşünmüştüm.

10. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Kum eklemeyi düşünmüyorum , belki canlı türü olarak 1 yada 2 adet Callenger yahut Pengasus besleyebilirim :) Bu sebeple dip çekimi kolay olsun ve zarar görmesinler sürtünürlerken diye düşündüm :cekingen:

Dış motor şuan bağlı çalışıyor zaten , yem ve 3 çay kaşığı kaya tuzu ne için kullanıyoruz acaba ?

11. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Halil 80 cm challenger veya pengasus için uygun değildir. Minimum 100 cm'lik bir akvaryum düşünmelisin.

F4iLuR3 bunu beğendi.
  12. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

20cm ile mi kaybediyoruz yahu :D Benim büyütmek yada ne bileyim yavru almak gibi bir niyetim yokki sadece maksadım yüzsünler öylece :( 20cm için büyümeyeceklermi bu konuda kafam almıyor 80 olmuyor 100 oluyor aliye:gif

13. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

80 mt² ev ile 100 mt² ev arasında 20mt² lik kocaman bir oda farkı var bizler için. Balıklar içinde bu denli önemli ;) Birde genişlik 30 cm çok yetersiz. Malum dönüş yapacaklar. Minimum 50 cm'lik genişlik gerekiyor.

Heliak ve F4iLuR3 bunu beğendi.
  14. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Akvaryumcuların 50x20x50 akvaryumlarında nasıl yaşıyor bu baklıklar aylarca diğer baklıklarla ben bunuda anlamıyorum :)

15. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Onlar ticari yaklaşıyorlar. Yerleri yok o yüzden orada bakıyorlar. Sen hobicisin. Canlı sağlığı senin için birinci öncelik olması gerekiyor.

F4iLuR3 bunu beğendi.
  16. suskunkral_21

suskunkral_21

İsim:
    Dijvar ışık

Parazit ve mantar hastalıklarına karşı bir miktar koruma sağlar ve ayrıca.Suda çözünen katı madde oranını arttır ve ph'ı da yükseltir. Aynı zamanda suyun mineral oranını da arttıracagı için balıklarında büyümesine olumlu katkı yapar benim bildiğim bu yem olarak ise yararlı bakteri oluşumunu sağlar

F4iLuR3 bunu beğendi.
  17. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Haklısın , değerli yorumun için teşekkür ederim saygılar:gif

Teşekkür ederim yarın gidip kaya tuzu alacağım :) evdeki iyotluyu kullansak aynı işi görür mü ?

18. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Şuan su çok soğuk ısıtıcı saatlerdir çalışyor fakat fatura çok fazla gelecek sanırım bu ay :por: :por: suyu bir şekilde ısıtmam lazım :por:

19. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Suyu koyarken kombi gibi hazır sıcak olarak koysaydın bir süre sonra ısıtıcıyla birlikte uygun değere gelirdi. Elektrik fazla gelebilir, dikkat ;)

F4iLuR3 bunu beğendi.
  20. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Aslında kombi var fakat hiç akıl edemedim :( Eğer böyle çalışmaya devam ederse 100w ısıtıcıyla olacak iş değil bu olmadı yarın suyu çekerim sıcak takviye ederim :shh:

Sayfayı Paylaş