1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80x33x43cm Bombeli Canlı Doğuran Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde cruelman07 tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. cruelman07

cruelman07

İsim:
    Ramazan emir
    Arkadaslar başlıkta da belirttiğim gibi 80x33x43cm canlı doğuran akvaryumu kuracağım malzeme olarak içerisine tavsiye ettiginiz iç filtre,kum,bitki,isitici,hava motoru önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.
    Akvaryumda bulunacak balıklar molly, velifera,plati,vatoz.
    Herkese iyi forumlar...

2. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    İçine deniz salyangozu kabuğu koymayın, aldığım bilgiye göre ph kötülerşiyor.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında canlı doğruran akvaryumları için ben şelale filtreyi iç filtre ile kıyasladığımda daha faydalı buluyorum. Böylece iyi yüzey hareketi sağlanırsa hava motoru da kullanmaya gerek kalmaz. Dere kumu olarak tanınan ve satılan kum uygun. Dekor olarak kapalı yüzey kayalar yerine biyolojik yaşama olanak sağlayan gözenekli kayalar tercih edilirse çok iyi olur.

Yunus bu doğru değil, bu tarz deniz kabuklarının pH üzerinde etki etmesi belli koşullara bağlıdır ve standart akvaryum yapılarında sorun olmaz.

4. cruelman07

cruelman07

İsim:
    Ramazan emir
    Akvaryum kapaklı olacağı için şelale yapmam zor hocam

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olsa güzel olurdu ama sağlık olsun. İç filtreler çok kısıtlı filtrasyon sağlar. Mevcut akvaryumundan birkaç kare eklersen şuanda kullandığın kumu vb değerlendirebiliriz, avatarından çıkardığım kadarıyla akvaryum hakkında biraz yazışmamız gerekebilir.

6. cruelman07

cruelman07

İsim:
    Ramazan emir
    Avatarda ki su anda mevcut olan ama 80 cm lik bombeli alacağım icine alacağım malzemeler hakkında yeterli bilgim olmadıgı için sizlerin tavsiyesini istiyorum :)

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kurmak istediğin akvaryum yapısı aslında zor değil, yeter ki daha bilinçli kurulsun. Kum, dekor malzemesi ve filtrasyon eğer doğru seçilirse sorun çıkmaz. İlla ki iç filtre alacaksan birçok model var. Atman iç filtreler ideal, iç filtreler oksijen sağlar ama görüntü çok kötü oluyor.

Ben senin yerinde olsam varsa elinde iç filtre onu tepe filtre konumuna getirip kat kat iyi filtrasyon sağlarım. Elinde olanın gücü nedir bilemiyorum ama yeni alırsan saatte 1500 litre kapasite uygundur. Dekor olarak kaya mı, kök mü düşünüyorsun bilemiyorum.

8. cruelman07

cruelman07

İsim:
    Ramazan emir
    Dekor olarak kayadan ziyade canlı bitki düşünüyorum moss gibi toprak ihtiyacı olmayanlardan.
    iç filtre sessiz olsa ve işimi görse yeterli alacağım akvaryum için en ideal filtre modelini markasını söylerseniz sevinirim.
    Filtre oksijen için yeterli olur mu yoksa hava motoru almalı miyim?

9. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Bana Alparslan abi demişti.

Sayfayı Paylaş