1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

80X65X45 Frag Tankı Yeni Kurulum İlk Deneme

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Burakkeskin tarafından 10 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Burakkeskin

Burakkeskin

İsim:
    Burak
    Merhaba forum üyeleri ilk deneyimimi Frag Üretim tankı yapmak istedim pek bir bilgim yok direk üretime geçtim ama benimde keyif aldığım sey bu :) [​IMG]

Frag sehpası yaptım biraz uğraştırdı ama değdi gibi duruyor.
    Öğrencilik devam edince fakir işi 2. el ekipmanlarla sistemimi kurdum suyunu tuzunu vs ayarladım sımdı beklıyorum. Zoa ağırlıklı bir tank yapmak istiyorum porland çimentodan Frag yapıp farklı türleri beslemek ve çoğaltmak istiyorum. Akvaryuımumu kum koymadım bu konu hakkında önerilerinizi beklıyorum kımısı koy zoa nitratı sever kimi abilerimde koymana gerek yok zaten olucak nıtrat dıyolar 1 palyonco çift ve yellow tang koymayı planlıyorum. 16-20 arası nitratı tut dedıler yıne önerılerınız beklıyorum bu konuda hıc tecrubem yok.

Ayrica akvaryumuma aspa aparatlıı kendi tasarladığım frag standları hazırladım işik yeterli olurmu ve hangı canlılar besleyebılrıım bu standlarda yine bilgi verirsenız sevınrım xenıa - hairy mooshrom ve zoa bu standlarda akvaryum ust camının 15 cm altında beslenırmı alttakı resımde bir örneği var ön cama uzun yan camlara yarım arka yuksete kalan kısıma gelmıcek sekılde saydam stand koymayı planlıyorum aşağıdaki resimde örnek [​IMG]
    bu askılı standda canlı yetısırmı benım ısıgımda varsa yetısen canlı önerılerınızı yazarsanız ve tavsıyeleırnız varsa beklıyorum yaptığım standlarla forumda bir kaç arkadaşla zoa ile takasladım
    abımın tankına attık orda 1 aylık bır surecte durucak akvaryuım hazır olana kadar sizdeden farklı zoa turlerı varsa takas yada satılık olursa öğrencı hali bütçemin yettigi kadari ile almaya çalışırım tekrar tesekkurler portaldan önerılerle buraya kadar geldık devamıda gelır insallah

Düzenleme: 10 Ekim 2016
    veysel ve Rokujou bunu beğendi.
  2. Scarface__

Scarface__

İsim:
    Scarface__
    Merhaba tankınız hayırlı olsun.. Rica etsem beyaz ızgarayı nereden temin edebildiniz acaba? Teşekkür ediyorum saglıklı hobiler :)

3. Burakkeskin

Burakkeskin

İsim:
    Burak
    KaraKöyde Menfezcilerden temın edebılırsınız

Sayfayı Paylaş