1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

85*40*50 Malawi akvaryumu

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ORGO tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Sonunda fotoğraf makinamı bilgisayarıma okutturabilidim.Resimler bir ay önceki hallerine ait fotoğrafladır.Dekor değişmiştir.Fotoğraf makinamın şarjının bitmesi dolayısıyla yeni fotoğraflarını çekemedim.Akvaryumda bulunan bir çift zebramı 45 litrelik akvaryumuma aldım,ana tankta değiller.
    Fotoğraflar;

Buda bana ilk geldikleri halleri;

Saygılar:yun:

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Hiç kimsemi yorum yapacak birşey bulamıyor:D

3. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Mükemmel bir akvaryum fakat yunuslar için yetersiz bir alan. Ben de 70*40*50 akvaryum yaptırıyorum 6 tane sarı prenses besleyeceğim. İlk geldikleri hallerinden bu yana ne kadar süre geçti ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Orhan balıklar sağlıklı görünüyor ama suyun hafif kahverengi olmuş. Bunun sebebi balık türlerinin Cichlid olması ama filtrasyonunun iç filtre olması. Filtrasyonu güçlendirmen gerek sanırım. Bir de dekorunu biraz daha kaya kullanarak zenginleştirirsen daha görsel olur.

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Mustafa teşekkürler.Evet yunuslar için yetersiz ama vermeye kıyamıyorum malesef.:yun:

Temel abi,evet suyun rengi biraz kahverengi,ama şu an bu durumda değil.Filtrasyonu böyle idare ediyoruz,sen nasıl birşey önerirsin?Kaya konusunda ise bunları bile zar zor buldum,5 adet yuvarlak taşa 10tl verdim biraz fiyatları uçuk.Ama uygun fiyata bulabilirsem almaya çalışacağım.

6. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    İlk geldiklerinden bu yana ne kadar süre geçti?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç filtreyi kullanarak üst filtreye suyu aktarman ve yukardaki hazne içinde çok daha etkili filtre malzemelerine karbonda ilave etmen süretiyle filtrasyon ciddi oranda yükselir.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Aynen dediği gibi, su çıkış kısmına bir tane hortum takıp akvaryumun üzerine yapacağın tepe filtreye verebilirsin suyu, su akvaryuma akarken filtreden ikinci kez geçecektir ve filtrasyon hem daha iyi, hem de sağlıklı olacaktır. Sağlıkla büyüt canlılarını, maşallah diyelim Orhan. Bu arada avatarın selim abi ile aynıi karıştırıyoruz yahu :) :D

9. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Dekorasyon konusunda bende zamanında çok sorun yaşıyordum. Fakat şimdi gözüm sürekli inşaat yerlerine takılıyor. Oralardan toplayıp iyice dezenfekte edip kullanabilirsin. Ben yeni akvaryuma öyle yaptım. Hiç bir sorun yok.

10. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Bu filtre işini pek anlayamadım doğrusu,biraz daha açık anlatsanız:yun:

Avatara alışırsınız alışırsınız:D

11. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
  12. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Can abi,çok teşekkür ederim.Yeni resimlerle karşınızda olabilirm her andans:

13. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Orhan,balıkların maşallahı var.Hacim olarak tank küçük olsada balıkların tam forumunda.
    Buda senin suyu stabil tutmandan kaynaklanıyor.

ORGO bunu beğendi.
  14. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Ben 70*40*50 akvaryum yaptırıyorum. 140 litre. Sizce ben de böyle bir ortam düzenleyebilir miyim balıklarım için,Orhan?

15. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Özgür abi teşekkür ederim bu güzel yorumun için.*

Mustafa tabi böyle bir ortam düzenleyebilirsin.Aramızda 30 litre gibi fark var.Benim litreme göre balık sayım biraz fazla,fazla balık biraz daha özen istiyor bildiğin gibi yapabilirim dersen kurarsın,aklına takılıan soruları sorabilirsin,severek cevaplarım.:ay:

16. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    İlk sorum şu :) Filtrelemeyi nasıl yapıyorsun kum çeşidin neler ? :D

17. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Mustafa kum çeşidi olarak sadece midye kırığı kullandım,başka bir karışım yok.Filtreleme ise şu anlık söylüyorum;RS Eleetrical RS 3002 kullanıyorum.

18. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Sarı prenseslerin karıştırıp tünel kazabileceği kum çeşidi hangisidir?

19. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Mustafa gözlemlediğim kadarı ile şu anlık sarı prenseslerim akvaryumu alt-üst etmiş durumdalar,midye kırığınıda kazmaktan çekinmiyorlar yani.İki çeşit var önünde;ya silis kum ya da midye kırığı.Midye kırığı silis kuma göre daha ucuz maliyetlidir bunuda söylemiş olayım,silis kumun 1 paketi 10-15 lira iken midye kırığının 1 paketi 3-4 lira.Karar senin..

20. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Valla kardeşim ne yapsam bilmiyorum :)

Sayfayı Paylaş