1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

85x65x55 Deniz Akvaryumu Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde poly tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Masa ve ps den bir görüntü paylaşıp küçükte olsa bir başlangıç yapmak istedim.Askere giderken kaldırdığım malzemeleri nereye koydum bulamıyorum buldukça foto eklerim.
    Aslında yüksekliği 60 yapmak istiyorum 5cm delik payı 55cm indirecek zaten yoksa 55 yapıp pay düşülünce 50 yemi denk getirmeliyim.

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle Portala hoş geldiniz masa güzel görünüyor yalnız ps 300 litre akvaryum için küçük görünüyor markasını yazarsanız yardımcı olurum, hayırlı kurulumlar...:)

poly bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryum. Aydınlatma gücü birazda yüksekliği belirler diyebiliriz. Güçlü olursa 60 cm olması sorun yaratmaz ama el kol müdahalede zor oluyor. En güzeli 55cm ortalama ölçüde kalmak.

poly bunu beğendi.
  4. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    Hayırlı olsun iyi balık beslemeler dilerim.

poly bunu beğendi.
  5. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Macro 150 ps ama motoru değiştiricem new jetlerle modifikasyon yapmaya çalışıcam aydınlatma olarak ekipman bölümüne led linkleri verdiim çok kararsız kaldım fazlada vakit ayıramıyorum ledler durumundan kafam çok karışık durumda.

Kayalarıda daha öncede yapmıştım gaz betonlarla siteyede eklemiştim resimleri gene gaz betonlarla bir konu düşünerek yapacagım yani resif resimlerinden beğendiğim birini akvaryuma uyarlamaya çalışıcam kaya olarak.

6. akvaryumcu_kadir

akvaryumcu_kadir

İsim:
    kadir kayış
    İnşallah güzel bir seçim yapın ve hangi balıkları beslemeyi düşünüyorsunuz ?

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun öncelikle, motor modifiyesi veya orijinal motorları satılıyor onlardan alıp kullanabilirsin. Orjinalleri seio rio marka. Kaya olarak denizden çıkar derim yerli kaya iyi bir temizleme ve fırçalama ile daha güzel olur.

8. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Balıklarda tang türleri,fox face,sürü olan türler damsel ve ocellaris 2 beyendiğim tür var onlardan düşünüyorum.
    İnşallah zaman geçtikcede yumuşak mercanlarla taban kısmına,orta kısma yarı sert başarabilcek durumda hissedersem kendimi beğendiğim bir kaç sert mercan türünden eklemeyi düşünüyorum ama acelem yok zamana bırakıyorum herşeyi.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet konuyu gördük ancak o linkleri o şekilde forumda tutamayız, hepsi kaldırıldı. Konu karışık kalmış. Led türü isim ve fotoğrafları ile destek almaya çalışın. Konuya isim ve fotoğraf ile ekleme yaparsanız aydınlatma konusunu toparlarız, bu şekilde yorum gelmez.

10. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Askerden nisan sonu geldim kendime gelme toparlanma falan derken daha yeni yeni araştırıyorum herş eyi 2 seneden fazladır uzak kaldım bu işlerden o yüzden kaçırdığım çok konu var en son sump ta çivi,pirinç konuşuyorduk ben balıklara peynir falan yediriyordum düşünün yani abi nekadar geriden geliyorum

murat parin ve veysel bunu beğendi.
  11. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Valla Temel abi dedim ya çok geriden geliyorum ben daha önce forumdayken link veriliyordu hala veriliyor diye paylaştım bende o siteyi de yeni buldum aydınlatma üzerine epey power led powerlüx ledler var ama led konusundan kaçırdığım çok konu var olmaz deniliyordu giderken her yerde şimdi sır çözülmüş :)

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aydınlatma sorusuna cevabım t5. Bana soracak olursan giesman t5 floresanlardan al kombinasyon yap. Ben led olayına pek sıcak bakamıyorum hala.:) Ama önce ps, aydınlatma, ve kaya kum işine bütçeyi ayır. Sonra diğer teferruatlara geçersin.

poly bunu beğendi.
  13. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Kurulumunuz hayırlı olsun .Tang türleri ,fox face ,sürü balıkları üzerine birde sert mercan derseniz.Çok iyi bir ps ve aydınlatmaya ihtiyacınız olacak.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sende haklısın tabii ama bu düzende herkes bizim gibi düşünmüyor, gardımızı almak zorundayız.:) Esnaf forumunda AquaReef Led Aydınlatma Sistemleri gayet güzel armatürler yapılıyor, fiyat uygun Şimşek bile çakıyor. Bir danış zarar gelmez, maliyeti ölç biç uyarsa uyar.

poly bunu beğendi.
  15. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Kaya olarak aklımda dediğim gibi abi gaz betondan bir çalışma yapmak var balık tutmaya gidiyoruz kaya denk gelirse alırım ama kendi istediğim görüntüyü oluşturabilmek için DIY dan yana gibiyim elimde midye kırğı ve mercan kırığı var mercan kırığı az kullanılırsa takviye şart bazen kumda kullanmasam diyorum aslında.
    Şuan 2 tane dalga motoru kullanmak istiyorum onlar için araştırma yapıyorum görüntü olarak küçük görünümlü istiyorum

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  17. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Aslında çokda sert mercanlara yönelmek gibi niyetim ama sistemde onlar olmasada varmış gibi düşünerek hareket etmeye çalışıyorum yumuşak ve yarı sertler sevdiğim türler ama dediğim gibi bazı türleri ilği mi çok çekiyor o yüzden belki sert olur dedim.

18. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Bu yapımı biliyorum abi aynı dönemde bende yapıp forumda paylaşmıştım.Mercan kırığılada yapma düşüncem var ama biraz daha doğal görünüme yaklaşabileceğim alternatifleri düşüyorum artık bu malzeme secimi olabilir bulabilirsem yönetemler bazende el becerisiyle artık harcı şekil verirken istediğim şekle uydurmaya çalışacağım.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sen bunu yapmış ve paylaşmışsan seni tanırım. :) cepten isim görünmüyor yeni üyelik mi aldın? Kimsin sen yahu?:D

Eski üyelik adını yaz şifreni yenileriz oradan devam edersin.

20. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Abi üyelik ismim kartal ama askerdeyken ne msn ne üyelik şifrem falan hiç birşey hatırlamıyorum izin kullanmadan yapınca beyin nitrat yaptı bende sistem çöktü :)
    Mjda attım siteye ama dönen olmayınca bende yeni açtım.
    İsmim mutlu avcu eski nick kartal dı

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş