1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

86*66*55 Reef Tank

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde poly tarafından 27 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Merhabalar 86*66*55 ölçülerinde akvaryum kuruyorum pazartesi durso sistemini yapıştırıp kuruluma başlıyacağım hayırlısıyla,şuan akvaryum yeni geldi ve kurumasını bekliyorum. Tavsiye almam gereken noktalar var onlar ise şöyle; 6*24 mü 4*39 mu aydınlatma daha verimli olur mercanlar için.

Bu ölçülere 2800 litrelik sürkülasyon yeterli olurmu.Hydor koralina evo 2800 h/l hangisi? Aquarium Systems Newave 4000 Dalga Motoru. Yada tavsiyeleriniz varmı
    Pcden foto yükleyemiyorum telden yüklemeye çalışıcam oda olursa tabi...

2. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Seçeneklerim arasında 150 wat aquareef metal halide de var,pazartesi wp 25 akıntı motorunu alıcam şuan tuzları eritiyorum dün 17 kilo canlı kaya ve 16 kilo argonit kum,sump için 1 kilo zeolit alındı.5 kilo daha canlı kaya eklemesi ve sump için yosun türleri ,mangrow arayışındayım onlarıda kısa zamanda ekliycem.
    Pc fotoğraf makinamı tanımadığından resim ekliyemiyorum şuanlık.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ilerde sert mercan koyarim diyorsanız 6x39 diyorum. Koymam derseniz 4x39.

mutlu avcu bunu beğendi.
  4. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
    Teşekkürler,aydınlatma armatür hazır olarak çok pahalı dıy şekilde bulmam yada yapmam lazım6*24 beninde aklımda çünkü ilerde sert mercan ekleyebilirim.6*24 için bir çare bulmak gerekicek :)

5. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
    20140929_084733.jpg 20140929_084724.jpg
    Şimdilik resimler bunlar kurulum zamanında daha detaylı resimler ve anlatım yeni başlıkla olucak ekipmanları daha tam kararlaştıramadım tavsiyelerinizi oyüzden bekliyorum şuan birtek aydınlatma kaldı.

Erdal ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
    Eki Görüntüle 19056
    Eki Görüntüle 19057
    Eki Görüntüle 19058
    Herkese iyi bayramlar.
    16kilo argonit kum ve 20kilo kaya eklendi
    Yeni resimlere devam,su bulanık ps şuan daha gelmedi jns co1 italyan marka motor 1500 litre kapasiteli.
    Tam kurulum olunca ekipmanları tanıtıp kurum başlıyı altında detaya giricem.
    Dun bakteri kültüru 7ampül,yemi ve 10 litre aşılama suyu girildi.herkese iyi bayramlar.

7. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
  8. mutlu avcu

mutlu avcu

İsim:
    mutlu avcu
    Şuan gecici olarak agua macro ps ekledim.
    Hersabah bakteri kültürü yemi takviyesi yapiyorum 6ml.
    Aydınlatma bayramdan bir kaç gün sonra gelicek.
    İlk canlılarımı satın aldım ama eklemedim daha.
    Elegance coral
    Star polyp
    Gorgonia
    Button polyp
    Mushroom
    Haır mushroom
    Octobus coral
    2percula
    1mavi damsel
    Brown tang
    Yellow tang
    Balıkları bugun ekleyebilirim,ekleme okursa resim atıcam.
    Bakteri kültürü,yemi 10 litre aşılama suyula kurulan 401 litre tankimin bugun 4. Günü bugü 10 litre daha aşılama suyu ekliycem.

Sayfayı Paylaş