1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

86 bin 234 proje arasında derece yaptık (Aphhanius villwocki)

Başlığı 'Ülkemizden Sucul Yaşam' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 4 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Takip edenler bilir, Aphanius villwocki adlı endemik türümüzle ilgili olarak senelerdir çalışmalar yapıyorum. Bilimsel, yer yer yarı amatör sürdürdüğüm bu çalışmalarımı bu yıl Fen ve Teknoloji öğretmeni bir arkadaşım ve iki adet öğrencimle birlikte devam ettirdim. Öğrencilerimiz proje hazırladılar ve balıklarımızı tanıttılar. Nesillerinin kurtulması için hazırladıkları projeyi Bursa'da ve Ankara'da tanıttılar (Bursa'daki akvaryumu bizzat ben kurmuştum, Ankara'daki akvaryumu ise öğrencilerimiz kurdular).

TÜBİTAK bünyesinde yapılan proje yarışmasında 86 bin 234 proje arasında derece yaptık. Bu, ilimizin tarihinde bir ilk oldu. Daha önce ilimizden bir proje böyle bir başarı elde edememişti.

Öğrencilerimizin başarısına dair haber, Hürriyet gazetesinde ve birkaç gazetede daha yer aldı geçtiğimiz haftalarda.

Destek veren tüm akvaristlere, akvarist topluluklarına teşekkürü borç bilirim.

Vatan sevgisi sadece milli değerlere sahip çıkarak olmaz; doğaya, suya, kuşa, ağaca, börtü böceğe de sahip çıkmak şarttır.

Türle ilgili ayrıntıları, geniş kapsamlı bilgileri, raporları, fotoğrafları ve videoları aşağıdaki çalışmalarımızdan görebilirsiniz:

Aphanius villwocki özel bölümü

Aphanius villwocki sitemiz

TencoMelih bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Cevap: 86 bin 234 proje arasında derece yaptık (Aphhanius villwocki)

Onur hocam,
    Emeğinize sağlık, özellikle gençlerin değerlerimize( doğamız, börtü böceğimiz de sahip olduğumuz önemli değerlerimizdendir bence) duyarlı olabildiğini gördükçe inanın geleceğe daha iyimser bakıyorum.
    Yaptığınız projeler, verdiğiniz destekler gerçekten büyük özveri sonucu oluşabilecek şeyler.
    Tüm emeği geçenleri yürekten tebrik ediyorum.
    Saygılar

TencoMelih bunu beğendi.
  3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Değerlerine sahip çıkmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur....Kemal Atatürk.....
    Atamızın gösterdiği yolda verdiğiniz desteğe ve kazanılan başarılara gönül dolusu tebrikler....Örnek olması en büyük dileğimdir....Saygılar

TencoMelih bunu beğendi.
  4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Sağ olun dostlar.

5. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Canı gönülden tebrik ederim.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Onur hocam tüm içtenliğimle tebrik ederim. Emek ve karşılığında alınan başarıyı takdir etmek de bizim boynumuzun borcudur. Başarılarınızın devamını dilerim.

7. emre vs can

emre vs can

İsim:
    emre can
    Onur bey resimdeki aphanius villwocki midir.

2014-01-26 23.34.20.jpg

TencoMelih bunu beğendi.
  8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Aphanius danfordii.

9. emre vs can

emre vs can

İsim:
    emre can
    2014-02-05 08.31.14_20140217190258305.jpg
    Onur bey aphanius danfordi dediginiz tür daha çok siyah zemin üzerine araları açık,beyaz bant şeklinde fakat bendekiler band araları eşit gibi sanki aphanius balıkları hakkındaki çalışmalarınızı iyi kötü gördüm resimde görmüş oldugunuz baliklarin oldukça güzel yaşam alanları var bulundugum yerde resimler bana aittir ve şu anda çok güzel bir akvaryum yaptım balıklara bu baliklarin akvaryum ortamında üremesi ve kur yapma gibi davranışları hakkında bilginiz varsa lütfen benimle paylasabilirmisiniz.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş