1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

9 Tl Ye Akvaryum Sehpası Yapımı

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde Görkem ÇAKIR tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Bildiğimiz gibi akvaryum kadar sehpasıda önemli fiyatıda bir okadar yüksek tabiki biz öğrenciler için daha bi önemi var bunun. Kendim bunu 5 tl ye mal ettim ama başlığı 9 tl olarak yazdım elimde bir kaç malzeme bulunuyordu. Yapım aşamasında resim çekme imkanım olmadı ama bitmiş halini sizlere sunuyorum. Tuğlaları U biçiminde diziyorsunuz büyük hacimlerde U sisteminin ortasına ekte koyabilirsiniz akvaryumunuzun arkasında size yeterli alan oluyor dış filtre vb. için.

Fakat inşaat sektörünün azizligine ugradım 1 bir tuğlada 1 cm fark etti 20 cm lik tuğlalar 19 cm çıktı :) ve ilk kurulum heyecanı ile ortalamayıda unuttuk :)

Gerekli malzemeler:

+Spray boya daha ucuz olsun derseniz ayakkabı boyasıda olur ve parlar şahsen ben fazladan kullandım 1 gün kuruduktan sonra çok güzel parlıyor :) ( boyada ben siyahı tercih ettim) 2.5 tl

+24 adet 20 cmlik tuğla 24 x 0.25 krş = 6 tl ediyor ama 5 tl verdiğiniz taktirde alırsınız :)

+1 mt kontrplak 1 tl

+Boyayı aralara yedirmek için sünger 0.50 krş

+________
    9 TL

Resim net değil ve ben akvaryumu ortalamadıgım için gözünüze hoş gözükmeyebilir ama çoğu sehpa yerine tercih edeceginize eminim. ;)
    Önceden kullandıgım sehpaya göre çok iyi bi kaç arkadaşım uzaktan gördüğünde sehpa yenimi dediler ben söyleyene def kimse farkına varmadı şuana kadar;)

Yandan görünüşü her iki yanda oldugu gibi ortada da bu şekilde bir blok var ve üzerinde kontrplak. Çokta sağlam oldu tuğlalar ağırlık taşımada usta.

NOT: ALINTIDIR

Normalde alıntı yapmayı sevmem fakat çok orjinal bir fikir çok hoşuma gitti. Tam öğrenci işi. Bende akvaryum kurarken hep kara kara düşünürdüm. Artık düşünmeme gerek kalmadı. Bir kaç kişinin yorumu şu yönde " Evde çocuk varsa bu tuğlalarla oynayıp yerinden çıkarabilir. Buda akvaryumun düşmesine neden olur diye." Sizce doğru mu? Ben öyle düşünmüyorum. Çünkü akvaryumun yapacağı basıncı küçük yaştaki çocuğun hareket ettirebileceğini düşünmüyorum. Biz bile zor hareket ettiririz. Sizin düşünceniz nedir?

Saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Görkem selam,

Akvaryumportalında alıntıya sıcak bakmıyoruz. Çok faydalı bazı paylaşımları sadece fotoğraf olarak yayınlanmasına tüm makale yazısının kişiye ait olması koşuluyla paylaşabiliyoruz. Özellikle Dıy konusunda buna ihtiyacımız sıfırdır. Paylaşımın ayrıca riskler içeriyor. Bu açıdan konu şimdilik kilitlenerek arşive taşınacak ve bir süre sonra silinecektir. :ay:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş