1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90 Litre tank

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde AnakinSkywalker tarafından 11 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Merhaba 90 Litrelik yeni bir tank yaptım, ölçüleri 60x30 50h . Tuzlu su denemek istiyorum . Tankın içine sump yerleştirmeyi düşündüm (hazır nano tanklar gibi ). 10x30 50h

3 bölüm , 1. su girişi 2. filtre mazemeleri 3. kafa motoru.

2 Palyaço , Canlı kaya ve bir kaç karides olacağı için biyolojik yük fazla olmayacak. Ps olmadan biyolojik dengeyi sağlayabilirmiyim ? Sump dizaynı için sizler ne önerirsiniz . (şelale filtrede bir seçenek ) .
    not : dış sump yapmayi düşünmüyorum. images-6.jpeg

Burakak123, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Akvaryumda sumpa gerek yok. Ama ps olmazsa olmazlardandır. Şelale filtre sump yerine gelir. Ama psnin yerine hiç bir şey gelmez. Jaubert sistemi olur, dsb olur ama akvaryumun yükseklik 50 jaubert ile 12 cm düşecek. 10 cm kumun altında 2 cm sineklik olacak. Bu şekilde güzel gözükmez ayrıca nano tank olduğunun hacim iyice küçülecek. Dsb daha çok kumla yapılan sistem. Dsb sisteme bulaşmayın o hacimde derim ben.
    Pssiz olmaz. Ps nitratı ve fosfatı ayrıştırır. Azot döngüsü tuzlu suda bunun sayesinde olur. Bende ilk pssiz deneyeyim dedim. Ama daha masraflı ve yorucu oluyordu. Bu yüzden ps aldım. Sizin akvaryuma en uygunu bubble magus nac qq olacaktır. Bu arada 90 litre olarak kalmayacak. Kum kaya ekipman vs 70 litre gibi olacak. Benim 200 litre idi 150 litre aldı. Hydor koralia 1 işinizi görür. Şelale filtreye 1 cm lik mercan kırığı ve zeolit koyarak kullanabilirsiniz.

apakvaristleri.blogspot.com.tr adresinden portalın bloguna bakabilirsiniz. Ben açtım. Kesinlikle para kazanmak için yazmıyorum. Yeni başlayanlar için alınacak malzemeleri bu hafta yazdım. Haftaya nasıl kurulum yapılacağı ile ilgili yazacağım. Orayı okuyup kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Bilmeniz gereken herşey orada yazıyor.

AnakinSkywalker bunu beğendi.
  3. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    İnternette bir ürüne rasladım , sump ve Ps yi birleştirmiş bio box diye satıyorlar. Benzerini yapabileceğimi düşünüyorum . Türkiyede satışı olsa alırdım fakat malesef yok . Benzerinide bulamadım .
    JPG_27b396d94ba46d4c35c9d3d01bc498bc.png
    sump.jpg

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırli olsun, portala hoş geldiniz. Akvaryumda sump her zaman avantajdır, son mesajınızdaki gibi icten bir sump sistemi yapın. Bu ölcülerde 10 cm bölseniz yeterli gelir. Nano bölümünde bu tip içten sumplı örnekler bolca var inceleyin kafanızda netleştirip o sekilde uygulamaya geçin.

Sump bölumunde ps ısıtıcı ve kafa motoru olsa kafi gelir, elyaf sünger vb. filtre malzemesi kullanmanıza gerek yok.

ka2n ve AnakinSkywalker bunu beğendi.
  5. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Herkese teşekkür ederim

Burakak123 ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş