1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90 litre ve ciklet

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde eroltarlan tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. eroltarlan

eroltarlan

İsim:
    Erol Tarlan
    Arkadaşlar 90 litre tankım var lepisteslerim ölünce tankı boşalttım ve yeniden kurdum şu an ısıtıcım dış filtrem ve dekorum resimdeki gibi hava motoru eklemelimiyim kaya eklemesi yapacağım. NE tür ciklet besleyebilirim yavru boyda demasoni mücevher gibi türler düşünüyorum önerebileceğiniz tür nedir.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle foto eklememişsiniz. 90 litrede ciklet bakmanızı tavsiye etmem en az 200 litrelik tank lazım ciklet türleri için. Yinede beslemek isterseniz 2-3 adet yavru alıp büyütmeye çalışırsınız. Ama pek sağlıklı olmaz.

3. TalhaBLC

TalhaBLC

İsim:
    Talha Balci
    Ben 100lt tankta ciklet besliyorum tankınız ideal ciklet tank standartının altında ama besleyemiyeceğiniz anlamına gelmez 3dişi 1erkek yunus veya sarı prensesle başlamanızı tavsiye ederim hem diğer cikletlere nazaran daha dayanıklı türlerdir aynı zamanda tek cinsle başlamanızı tavsiye ederim suyun sıcaklığını 27-29 arasında sabitlemeyi başarır ve iç dekorunu kurduktan sonra değiştirmezseniz balıklarınız 11-12 aylık olduklarında hemen hemen her ay yavru almaya başlarsınız. En püf noktalarından birisi elinizi suyun içine sokmamaya gayret edin bu durum balıkları stres yaptırabiliyor ve alışmalarını zorlaştırabiliyor. Sarı prensesle başlamanızı şiddetle tavsiye ederim çünkü bu cins diğer cikletlere göre daha arsızdır ve siz istemeseniz bile yavru verirler olası bir yavrulama durumunda anne sarı prensesin ağzında kuluçka yaptığı yavrular 15.günde canlanır ve 21.gün yem arayışına girip annelerinin ağzını kemirirler ve bu durumda anaç sarı prenses kendini ve yavruları güvende hissettiği bir yerde yavruları ağzından bırakır eğer yavruları bırakmadan ayırmazsanız yavrular diğer balıklar için potansiyel canlı yemdir ve bu durum sizin için üzücü olabilir etcil olan ciklet türleri yamyam gibidirler yavruları silip süpürmeleri onları fark ettikleri anda 5dakikadan daha kısa sürebilir umarım bu bilgiler işinize yarar.

Sayfayı Paylaş