1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90 lt Bitkilim (low Tech)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Tragos tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Tragos

Tragos

İsim:
    Taylan Bilgin
    Evdeki akvaryum sayısı 5 e çıkınca bir tanesini bitkiliye çevirmeye karar verdim.

Fotoğraf:

Boyut (cm): 60 X 40 X 40
    Kapasite (litre): 90 LT
    Canlılar: 9 adet neon tetra. 20 adet kırmızı kiraz karides, 6 adet sarı elma salyangoz. 3 adet cüce vatoz yavrusu

Malzemeler: Hailea HF-300 dış motor, 2 adet sylvania Grolüx (15 watt) , 2 adet Sylvania aquastar (15 watt)

Akvaryum Bakımı: Haftalık %20 su değişimi

Kullanılan Yemler: Seranın canlı doğuran yemleri, tetra discus, ve çeşitli haşlamış sebzelerden az miktarda aralıklarla atmayı düşünüyorum

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Su düzenleyici, JBL ferropol (Kurulum için), El yapımı sıvı bitki gübresi

Şimdi sizlerden ricam ben ne tür bir düzenleme yapabilirim ve bitkilerimin sağlıklı gelişimi için ne tür dış takviyelerde bulunmalıyım. Elimde el yapımı sıvı gübre ve stick gübre mevcut ne oranda ve hangi aralıkla vermeliyim.

Şu anda akvaryumda olan bitkilerim.

Rotala , çam , çınar, zeytin, gül, eladoa , kayaya sarılı halde bir moss türü, sol ön ve arkada bilmediğim 2 tür bitki mevcut.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: 90 lt Bitkilim (low Tech)

Akvaryumunuz zamanla şekillenecektir. Ben size ışık kombinasyonunuz hakkında bir yardımda bulunmak isterim, grolüx ve aquastar ile bitkileriniz büyümeyecektir diye düşünüyorum, renklenir boyları uzar ama ışığa yönelmeyeceklerdir. Bodur kalacaklardır. Ayrıca beslenmeleri için uygun değil. Aynı hatayı bende yaptım 4 adet florasan kullanıyorsanız bu 1 grolüx 1 aquastar 2 adet daylight olursa 6300k civarı onlar akvaryumunuza daha iyi gelecektir. Zaten zamanla demek istediğimi anlarsınız. Aynı hatayı bende yaptığım için söylüyorum

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: 90 lt Bitkilim (low Tech)

Öncelikle hayırlı olsun.....Bitkiler büyüdükçe çok hoş bir görüntü ortaya çıkacağından eminim....Gübreleme konusunda üstatlar size yol gösterecektir.Saygılar

Sayfayı Paylaş