1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90x60x45 Tank Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde TencoMelih tarafından 7 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    05.12.2014 te gece 11.00 de kurulumuna başlayıp sabah 08.00 e kadar kurulumu süren ve bir saat içindede balıkları eklediğim tankım inşallah en yakın zamanda büyük tankımıda kuracağım

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Dizayn olayına daha girmedim su çok bulanıktı 2 saat içinde açıldı suyun rengi birdaha elimi sokmak iştemedim suya 3/4 güne dizaynıda yapacağım

Videoları yüklüyorum şu an en yakın zamanda ekliyeceğim Allah kazasız belasız Ölümsüz NAZARSIZ yaşatmak ilerletmek nasip etsin inşallah ...

muradtekin, sinsitilki, YMR_AY ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Melih karantina tankı demişsin ama bu normal tank gibi olmuş. Mecburi olarak mı kuruldu? o kısmını anlamadım.
    Eğer ki mecburi olarak kurduysan keşke kum koymasaydin. Suya herhangi bir bakteri kültürü koydun mu? Genel olarak amonyak, nitrit ve nitrat testleri yaptın mı? Diatom beklenmemiş, bu kadar balık bir anda problem cikartmaz inşallah. Bu kadar dediğim 3 tane tang

TencoMelih bunu beğendi.
  3. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Valla hiçbir test yapmadım
    Bakteri kültürüm çok sağlam ona güvendim zaten
    Balık toplamda çok değil aslında 6 adet balık bir adet beyaz yıldız ve temizleyici grup var

4. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih

1. Video 4K kalitesinde 2.side geliyor birazdan 50 litre su aşılama yaptım kurarken

Nadir, YMR_AY, emarch ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hadi bakalım kayıpsız inşallah. Sen yine de test edin derim

TencoMelih bunu beğendi.
  6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hadi hayırlı olsun Melih. İnşallah herşey gönlünce olur. Maşallah. Tuz kent değilmi.

Karantinada kum kullanman bence yanlış olmuş.

TencoMelih bunu beğendi.
  7. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Test sonuçları
    Tuzluluk oranı : 1024
    Nitrit : 0.2
    Ph : 8
    Isı : 27.5
    Nitrat : 6
    TDS : 1
    Kh : 7.7
    Alk : 2.73
    Mg : 1200
    Ca : 550

Şu anda yaptığım ölçümler

8. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Tuz kent abi
    Kumu bile bile koydum abi bakteri tutsun hesabı biraz arkadaştan aldım biraz 0 canlı kum karıştırdım

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Karantinadan çok bu hali akvaryum kurulumu gibi olmuş ama gayet güzel. Test sonuçlarında Nitrit ve Ca biraz yüksek çıkmış ama sorun yok gibi görünüyor veya ölçüm hatası olabilir. Bakteri kültürü tercihi bu şekle uygun ama gerçek karantina tankı olarak kullandığında kültür, kum kullanımı çalışmaz, yani olmamalı.

YMR_AY, Pennywise ve TencoMelih bunu beğendi.
  10. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
  11. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Ozaman büyüğü ana akvaryumu kurduğumda kumu komple oraya alırım hazır bakterili daha rahat olur benim için

12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Şu anki durumda sadece 150 ppm magnezyum eklemelisin bunuda parça parça yapacaksın. Lakin değerler ters çıkmış kent için Ro cihazında problem var gibi Melih. Normalde 9 kh çıkmalıydı. 1260 ta mg. Ca doğru ortalama... Eğer khta problem varsa ki var gibi Ro dan çıkan suyun phı problemli gibi.

O kumu tanktan çıkarmadan poşete su içinde bile doldursan bakteri falan taşınmaz şuan. Artık elleme kalsın süreç başlamış. Yoksa suyuda çöpe atman gerekir.

TencoMelih bunu beğendi.
  13. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Melih hayırlı olsun. Bu kadar bekledikten sonra böyle bir başlangıca şaşırdım. İnşallah böyle devam eder.

TencoMelih bunu beğendi.
  14. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    image.jpg
    Elimde olan ilaçlar

15. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Melih bunlar ne böyle :)
    Karantina tankından ziyade uzun zaman beklemenin verdiği hevesle kum kaya ne varsa doldurmuşsun.
    Gerçekten karantina tankı olsun diyorsan kumu kesinlikle çıkarmalısın.Ayrıca micro fish isimli ilacı bulup suya eklemelisin, öyle bakteriydi, katkıydı vs olaylarına hiç girmene gerek yok.

sinsitilki ve TencoMelih bunu beğendi.
  16. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Kh ph arasında ilişkiyi kurabilmek için, magnezyumu yükseltmelisin. Tankın arka camındaki oluşumlar eski sahibindenmi kalma Melih anlamadım. Temizlemedinmi. Şu anki pozisyonun karantina tankından çok marine tank olmuş.

YMR_AY ve TencoMelih bunu beğendi.
  17. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    Karantina konusunda ben de biraz hassasım.. olacaksa bu boyutta olsun : ))) Gayet güzel gözüküyor. Karantina da olsa nazar değmesin..

TencoMelih bunu beğendi.
  18. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bak şimdi kh ı ilk etapta eklediğin bakteri, magnezyumuda algler tüketecek. Kalsiyum tüketimi aşağı yukarı 20 gün sonra başlar. Ama arka camda ölü coralinagler ve alg ölüsü mevcut sanki bu yosunlar suyuna az amonyak yükü verebilir keşke temizleyebilseydin. Artık suyu koymuşsun ileri bakmak lazım.

emarch ve TencoMelih bunu beğendi.
  19. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Abi gerçektende uzun süre beklemenin sonucu bu
    Camdaki oluşumlar eski sahibinden kalma evet abi zaman olmadı abi temizlemeye ordan söktük buraya tasıdık zaman kısıtlıydı
    Çok teşekkür ederim :)

emarch bunu beğendi.
  20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şimdi bu tank aslında karantina tankı ama geçici olarak canlılarını eklediği için akvaryum olarak faaliyet veriyor sanırım. Yoksa yanılıyor muyuz?

Geçici ise mümkün olan en stabil şekilde bekleyecekleri süreyi geçirmelerini sağlamak hedef olmalı. Yani fazla oynamamak gerek ve sadece su değişimi yaparak süreci atlatmak gerek. Böyle kalacaksa bilemiyorum tabii.

Üstteki fotoğrafa ise söyleyebileceğim en politik cevap 'şimdilik erken yazık' demek olur.

emarch ve TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş