1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90x65x55(h) Resif Akvaryumum...

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ogurcay tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Merhaba dostlar,
    Mart 2011 de kurulumuna başladığım akvaryumumdan bahsetmek istiyorum...LPS ve SOFT mercanlar barındırıyorum...Işıklandırmam 6x39 watt ATİ(4 Blue plus,2 Aqua blue spezial),geri dönüş motorum newjet 3200 lt/h,iç akıntı motorlarım 1 adet TUNZE 6025,1 adet çin malı 3000 lt/h şeklinde,PS Gro-Tech HEA 150,DIY fosfat reaktörü....

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: 90x65x55(h) Resif Akvaryumum...

Çok güzel bir Reef akvaryumu hocam, fotoğrafların devamını da bekliyoruz. :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Görelim şenlenelim.:) Kurulu bir akvaryumu paylaşmıştın sanırım ben yanlış mı hatırlıyorum?

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Temel abi resimler benim şu anda işyerimde olan akvaryumumun resimleridir....
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

ozgun_cyprus, YIKIKTEMO ve brkfrt bunu beğendi.
  5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Görüntüler çok güzel,tebrik ederim. Son resimde ki kırmızı balığın cinsi nedir?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Çok sağlıklı görünüyor canlılar. Genel ekipmanlar nelerdir, hacim vs? Tebrik ederim, sağlıkla devam eder inşallah.

Burak Flame Hawk fish adı balığın. Kırmızı renk balık azdır doğada ve satılanlar arasında. Güzel bir balık.

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Abi ilk mesajda genel bir bilgi vermeye çalıştım ama gözünden kaçtı heralde:)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aynen öyle olmuş Ozan idare et. Bence bu görüntülerde her zaman yazdığımız bazı noktaların doğrulandığını görüyoruz. Ekipman seçimi sırasında tasarrufa gidelecek veya gidilemeyecek ekipmanların dengesini iyi yapmalıyız.

Örnek olarak aydınlatmada kullanılan benim de beğendiğim Ati floresanlar, adeti ve yine renkleri (3 mavi, 3 beyaz bence olabilirmiş) iyi seçilmiş. Protein skimmer hacime orantılı olarak işlevsel tipte. Devridaim dengeli ve motor markası iyi. Bunlar ana ekipmanlar diyebiliriz bir anlamda böyle olunca yani sırtımızı sağlama alınca diğer bazı yardımcı ekipmanlarda oynama yapabiliyoruz. Örnek olarak DIY Fosfat reaktörü kullanmak, kalsiyumu eklemelerde pratik yollara gitmek, akıntıda kullanılacak motorlarda aşırıya marka olarak kaçmamak iyi seçmek vb.

Ellerine sağlık.

9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Sağol abi teşekkürler

10. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Dostlar bu polipin cinsini bilen var mı?

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Undatam....Gün geçtikçe serpiliyor kerata

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Orange bam bam zoa isim olarak Ozan. Kıyamet gibi renk cümbüşü var bunlarda.

Maşallah maşallah süperler.:nazar:

13. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Maşallah sağlam bir bütçeyle kurulmuş bir tank bir o kadarda güzel balıklar çok güzel umarım sağlıkla devam eder

14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Çok teşekkür ederim....Aldığım tüm ekipman 2.el olduğundan kuruluş beni çok yormadı parasal olarak.....

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ekipmanlardan çok veya canlı yükünden çok aslında unutulan bir gerçek daha var. Eğer akvaryumun tam anlamıyla ortaya çıkması zamana yayılırsa bütçe dengeli olur yani duruma göre aşırı ağır gelmez. Sanırım bazen akvaryumları kurarken ekipman ve içindeki tüm canlıları hemen bir anda satın aldığımızı düşünüyoruz. Oysa tam anlamıyla oturmuş bir akvaryumun tamamlanması çok uzun zamana yayılmış olabilir ve belli ölçüde öyle de olmalıdır.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  16. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Valla Temel abi ben toplamda çıkan masrafa bakarım bu olay sigara içmek gibi her gün bir paket çok gözükmez insana ama sonuçda totalde yekün tutar ben dünyanın parasını harcadım bu güne kadar akvaryuma ve hala ufak ufak harcarım benim söylemek istediğim arkadaşı zorladığı değil ama tuzlu su akvaryumlarını sen benden kat kat iyi biliyorsun tatlı suya göre çok daha maliyetli bir iş....

17. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Bu konuda size katılmıyorum Temel Bey, Canlı ekleme sürecine kadar gelebilen bir akvaryum o aşamadan sonra evet zamana yayılarak devam edebilir düşük maliyetle.Ama kurulum en büyük maliyet çünkü suyu çevirmek için mecburen alınması gereken pahalı ekipmanları var.Ama kastınız akvaryumu alıp bir iki ay sonra PS alıp yine bir iki ay sonra kafa motoru ile devam eden bir süreç ise size katılırım.Lakin bende aynı şekilde kendimi yormadan kuruluma doğru ilerliyorum.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Canlı ekleme tarafından bakıyorum ben. Bazı arkadaşlar zerzenişte bulunuyor akvaryum boş kaldı veya zaman alacak canlı almam gibi. Bu yüzden zamana yayılabilir.

Ben ekipman kısmında tasarrufa kızarım ama sırtımızı dayayacağımız ekipmanda kızarım. Sırıtını sağlama alıp gerisiyle ufak oynamalar yapanı, kendi emek yükünü ekleyenleri veya altından kalkabilecek olduğu ekipmanlara el atanları çok severim.

19. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Son durum...

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer: