1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

90x90cm Süs Havuzu Yapımı...

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde cakcagan tarafından 13 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    90x90cm Süs Havuzu Yapımı...Şelale Tipi

Terasımıza bir süs havuzu yapmayı planlıyordum. bu plan ytong ile örülmüş duvar üzerine 2.5x2.5mm sermaik yapmaktı(baba mesligi). Ama hep erteliyodum.

bugun yarrın die. geçen gün bi arkadaşın yaptıgı hem çok kolay hemde az masraf ile çok güzel görünümlü bir havuz dikkatimi çekti ve bende kendi yerimize

uygun ebatlarda malzemeleri aldım ve çalışmalara başladım.ölçü olarak ise 90x90 cm yarım oval olarak dizayn edecem

Malzeme Listesi
    1: 3 Tabaka 5 cm Foamboard :15 Tl
    2: 2 Tüp Poliüretan Köpük :10 TL
    3: 2 Tüp Silikon : 8 TL
    4: 1 Tüp Mastik : 2 Tl (Elimde Vardı)
    5: Sürme Esalı İzalasyon Malzemesi : 25 TL ( Elimde Vardı)
    5: Boya ( Daha Temin Etmedim )
    6: Akvaryum Kafa Motoru ( Daha Temin Etmedim )
    7: Su Altı Lamba ( Daha Temin Etmedim )
    8: Maket Bıçagı , Metre , Silikon Tabancası , Hortum ( Elimde Vardı)
    9: Sabır Ve El Becerisi

Foamboard taban kesildi
    1 [​IMG]
    Yan duvarlar ve raflar yerine konuldu ve test edildi
    2 [​IMG]
    yan ve ön duvar ve raflar yerine konuldu
    3 [​IMG]
    Parçalar silikon ve mastikle yapıştırıldıktan sonra sürme izalasyon yapıldı
    4 [​IMG]
    Ve tüm parçaların tam olarak montajlanmış ve izole edilmiş hali
    5 [​IMG]

Bugünlük bu kadar . yarın ise poliüretan köpük ile dogal taş görünümü vermeye çalışacagım ve ertesi gün ise boya aşaması

technofear ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık bitince şirin olacak gibi duruyor. İçinde balık vs olacak sanırım. Bitkilerden de eklenirse harika olur.

3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Palu gibi bişey olursa tadından yinmez bu :) Ellerine sağlık. Gelişmeleri bekliyoruz. ;)

4. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Bitince içine balık değil de küçük kız kardeşim illede su kaplumbası koyalım dio. Mecbur kaplumba koyacaz.

5. Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım

İsim:
    Yunus İlkay Yıldırım
    Kalumbağa iyi gider.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bitince çok güzel bir havuz olacak gibi görünüyor.

Rafların dip kısımlarından küçük bir hortum geçecek kadar delik açıp,burdan bir hortum geçirerek küçük bir kafa motoruyla güzel bir şelale görünümü verebilirsin.:ay:

7. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Bugun Küçük Bir Akvaryum Motoru Aldım. Hortumu Zaten Çekmiştim Ama O Fotolarda Görünmüyor. Fon Çalışmaları Bitti Gibi. Şimdi Sıra Renklendirme İşinde. İlk Etapta Boya İle Yapmayı Düşünmüştüm Ama Derz Dolgu İle Dogal Taş Görünümü Daha Hoş Duracagından Dolayı Hemde Elimdeki Derz Dolgu Malzemelerini Degerlendirmiş Olacagımdan Derz Dolgu İle Yapmaya Karar Verdim. Kahverengi Derz Vardı Ama Depodan Ayaklanmış. Elimde Vitra Marka Bej Derz ve Kalekim Marka Siyah Derz Var. Bunlar Pool Degil Ama Flex Derz Dolgu. Çogu Müşterimizde Kullandıgımız Malzemelerden. Ben Şimdi Bej'e Bişi Katarak Bej'in Cırtlaklıgını Kaybetmeyi Planlıyorum. Bakalım Ortaya Nasıl Bir İş Çıkacak. Ben Bile Merak Ediyorum Dogrusu...

8. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Almış Oldugum 2 Tüp Küpük Yetmedi ve 2 Tüp Daha Almak Zorunda Kaldım 10 TL. Su Altı Çalışan Mavi Florasan 10 TL. Küçük Bir Akvaryum Motoru Devirdayım İçin 7.5 TL.

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Maşallah hocam ne kadar güzel bir işçilik ve emek harikası tebrik ederim doğrusu. Son halini görmek için can atıyorum. Birde tabanda bir sis kaldıralım hocam isterseniz ? Bu paladaryumlarda kullanılan sis makinaları var biliyorsunuzdur onlar yakışır bence buraya.

10. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Yapıştırılan Ve İzelasyonu Yapılıan Ana Bölme Köpük İle Şekillendirme Aşamasında
    6 [​IMG]
    Şekil İşlemi Bittikten Sonra İlk Kat Derz Vurulması
    7 [​IMG]
    8 [​IMG]
    Derz İşleminin İlk Aşaması Tamamlandı Ve İlk Genel Görünüm
    9 [​IMG]
    10 [​IMG]
    Yarın İse Derzin Tam Rengini Ayarladıktan Sonra Son Katı Vurulacak. Kuruduktan Sonra Motor Ve Işıklandırma Yapılacak
    Yani Yapım İşlemlerine DEVAM

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık genel görünümü değişmeye başlamış bile. Bitmiş halini merak ediyoruz şimdiden.

12. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    El emeği göz nuru bir yapıt daha ellerinize sağlık.

13. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Bu resimlerde bitmişe yakın hali. ufak tefek bikaç rutuştan ve kafa moturunun biraz daha çok debili ile olanından degiştirilmesinden sonra hedefime ulaşmış olacagım. eksik kalan kısımlarıda büyük bi ihtimal yarın tamamlarım diye düşünüyorum. şimdiden bile ayrı bir havası oldu...
    11 [​IMG]
    12 [​IMG]

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel olmuş kutlarım. İnşallah beklediğiniz keyfi alırsınız.

15. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Ellerine sağlık, tam bir emek hazırlanmış güzel bir havuz olçak, bitmiş halini sabırsızlıkla bekliyorum.
    Bitmiş çalışır halde karşısında çay içme keyfi çok başka olur, su şırıltıları altında.

16. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Evet Çok Dogru Söylüyorsun. Su Sesi İnsanı Dinlendiriyor. Heralde Yarına Tamamlarım. Resimlerini Koyarım.

17. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bende çok beğendim. İç dekor olmayacak mı ? Bence olsun. Hatta palu tadında olsun bu. Kaplumbağa için de güzel olur. Hakikaten kutlarım sizi, ellerinize sağlık.

18. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Akvaryum Motorunu Aldıktan Sonra Montajını Yaptım Ve Suya Dejenfektan Katkısı ile Suya Mavilik Verdim. 1 Adet te kamlumbaga Aldım Suya Koydum. Bakalım Bitmiş Halini Begenecekmisiz. Video da Ekledim Su Akışını Daha İyi Görebilmeniz İçin.
    13 [​IMG]
    [video=youtube;v3m53tE5HQY]http://www.youtube.com/watch?v=v3m53tE5HQY[/video]
    Akşam Resimleri ve Videoları Atarım. Karanlıkta Mavi Işık İle Daha Güzel Duruyor

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  19. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Çok şeker olmuuuuş :) Yanlız bonzai falan olsa bunun bi yerlerinde? Bitkiler olsa? Süper olmaz mı ?

20. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Havuz 10 numara olmuş valla.. Çok pratik.. Elinize emeğinize sağlık gerçekten.. Sızdırma falan gibi sorunları yoksa artık evde canı sıkılan şak diye süs havuzu yapabilir. :) Yanlız kullandığınız malzemeleri iyice bir dezenfekte etseydinizde kaplumbağayı keşke öyle koysaydınız.. İnşallah bişey olmaz..

Keyfini çıkarmanızı diler , paylaşım içinde teşekkürlerimi sunarım..

Sayfayı Paylaş